پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

رابطه جنسی پس از عارضه قلبی

رابطه جنسی پس از عارضه قلبی

رابطه جنسی پس از عارضه قلبی 

رابطه جنسی پس از عارضه قلبی و سکته های قلبی باید کنترل شده باشد که در این مطلب به توضیح این مورد میپردازیم . مردم معمولا بعد از گذراندن تجربه ی سکته ی قلبی، میترسند ارتباط جنسی داشته باشند، چرا که احساس میکنند فشار مضاعفی برای قلب محسوب میشود. اما شواهدی مبنی بر اینکه داشتن رابطه ی جنسی، ریسک سکته ی قلبی بعدی را بالا میبرد، وجود ندارد.

 

به محض اینکه دوره ی ریکاوری تمام شود، ریسک سکته ی قلبی شما بعد از رابطه ی جنسی، با فردی که تا به حال سکته نکرده است، مساویست.بعد از دوره ی ریکاوری در سکته ی قلبی، شما میتوانید به محض اینکه احساس آمادگی کردید، رابطه ی جنسی را شروع کنید.

رابطه جنسی پس از عارضه قلبیاین مدت زمان معمولا بین 4 تا 6 هفته است.ورزش منظم و فعالیت بدنی برای قلب مفید هستند و حتی بعد از سکته هم توصیه میشوند. داشتن رابطه ی جنسی هم دقیقا مثل ورزش، ضربان قلب و فشار خون را بالا برده و بنابراین برای قلب تمرین خوبی است.

 

اگر در طول رابطه ی جنسی، احساس درد در ناحیه ی قفسه ی سینه کردید، با پزشک خود دوباره مشورت کنید. بعد از گذراندن سکته ی قلبی، برخی آقایان دچار مشکل در نعوض میشوند. این مشکل میتواند ناشی از استرس یا در برخی موارد، توسط برخی داروها مثل بتا بلاکرها ایجاد شود.

 

با این حال، ناتوانی جنسی میتواند دلایل دیگری هم داشته باشد.با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید ریشه ی مشکل خود را بیابید و برای درمان اقدام کنید.

رابطه جنسی پس از عارضه قلبی