پارس ناز پورتال

تبلیغات

روشی طبیعی برای از بین بردن جای جوش صورت

روشی طبیعی برای از بین بردن جای جوش صورت

روشی طبیعی برای از بین بردن جای جوش صورت

برای از بین بردن جای جوش صورت روشهای زیادی وجود دارد ولی روشهای طبیعی بهتر هست. اگر شما هم روی پوست صورت تان جوش هاي زیر پوستی زیادی بوده هست که حالا جای انها روی پوست تان باقی مانده هست پیشنهاد می‌کنیم این مقاله پارس ناز را با توجه بخوانید.

 

راه‌هاي برطرف کردن جوش‌هاي زیرپوستی
اکرم السادت اطیابی متخصص طب سنتی، درمورد راه‌هاي رفع فرورفتگی‌هاي پوست در اثر بروز جوش و راههای برطرف کردن جوش‌هایي که زیرپوست باقی مانده هست، اظهار داشت: برای برطرف کردن جوش‌هایي که زیرپوست باقی مانده هست، همین طور برطرف کردن برجستگی‌هاي سفت و دردناک تدابیر درمانی خاصی باید انجام داد.

 

چنین افرادی هر روز صبح، 20 دقیقه بخور آب‌جوش دهند و ضمادی که از مخلوط کوبیده گشنیز تازه و سرکه به دست آمده را به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارند و شب‌ها بعد از بیست دقیقه بخور آبجوش، پوست را با روغن گل سرخ چرب کنند و با نوک انگشتان یک دقیقه ماساژ ملایم دهند و بخوابند.

 

برای بهبود فرورفتگی پوست، باید پوست را مرطوب نگه دارند، می توانند هر ساعت، یک بار صورت را با آب سرد بشویند یا توسط افشانه، کمی آب سرد به صورت بپاشند و شب‌ها هنگام خواب مخلوطی از گل ختمی، تُرمِس و تخم خربزه (همه ي را بسیار نرم آسیاب کنند و از الک آردی عبور دهند) و با کمی شیر خمیر کنند و بمالند و بخوابند.

 

این متخصص پوست ادامه داد: صبح با آب گرمی که یک قاشق روغن کنجد در آن حل کردند، صورت را بشویند. سپس با گوش پاک کن، از مرهم سقز روی گودی‌ها بمالند.

 

نیم ساعت بعد، آن را با دستمال کاغذی تمیز کنند و به همان ترتیب مرهم مصطکی به موضع بمالند. در صورت لزوم میتوانند پس از نیم ساعت، مرهم مصطکی را نیز با دستمال تمیز کنند، اما موضع را نباید بشویند.

 

برچسب‌ها:
معرفی شاخ های اینستاگرام + آدرس صفحات و علت معروف شدن آنها
معرفی شاخ های اینستاگرام + آدرس صفحات و علت معروف شدن آنها
مشاهده بیشتر