پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

معرفی بهترین روش ها برای افزایش قد کودکان

معرفی بهترین روش ها برای افزایش قد کودکان

معرفی بهترین روش ها برای افزایش قد کودکان 

اگر میخواهید قد فرزندان شما افزایش داشته باشد می‌توانید از ورزش ها و فعالیت هاي خوب در این اساس بهره گیری نمایید. قد یک طفل به وسیله ژنتیک و سهم تغذیه هرروز تعیین میشود. بر طبق گفته سازمان سلامت کودکان، رشد طفل بعد از نخستین سال زندگی او کند میشود و به جهش هاي کوچک رشدی تقسیم میشود. یک رژیم خوراکی تندرست و فعالیتها و تمرینهای مشخص می تواند به افزایش قد کودکان کمک نماید.

 

زمانیکه طفل شما به دوره ي نوجوانی می‌رسد، بار دیگر نرخ رشد در دختران افزایش می‌یابد و به یک جهش زیاد در دوره ي ۸ تا ۱۳ سالگی می‌رسد. این جهش رشد در پسران بین سن ۱۰ تا ۱۵ سالگی میباشد. برای اطمینان از این که طفل شما به یک قد و وزن تندرست دست می یابد، شما باید عادات مشخصی از سبک زندگی را به او بیاموزید در حالی که صبر و بردباری خود را تمرین می کنید. هر طفل با یک نرخ متفاوت رشد می کند که این رشد بعد از بلوغ متوقف میشود.

 

افزایش قد کودکان چطور امکانپذیر هست ؟
قد بلند بودن باعث افزایش اطمینان و خودباوری طفل شما میشود. قد خوب همین طور به او کمک می‌کند تا در ورزش هایي مثل بسکتبال همکاری نماید و از دیگران بهتر باشد. در آینده، در صورتیکه طفل شما قصد دنبال کردن رشته مدلینگ یا بازی در فیلم ها را داشته باشد، قد خوب قطعا به او کمک خواهد نمود.

 

جدا از آن، داشتن قد بلند به او کمک خواهد نمود تا از مسائلی که کودکان کوتاه قد با آن روبرو میباشند دور بماند. اجازه دهید به شما بگوییم که کدام فعالیت ها و تمرین ها می‌توانند به افزایش قد طفل شما کمک نماید.

 

این میله ها در شمار زیادی از زمین هاي بازی، پارک ها و باغ ها یافت میشوند. آویزان شدن از این میله ها تمرین خوبی میباشد و کودکان نیز از آن لذت می‌برند. طفل شما نباید هنگام آویزان شدن از روی زمین حمایتی را دریافت کند و پاهایش باید بالاتر از زمین باشد. این میله را می‌توان همین طور

 

در خانه نصب نمود تا در صورتیکه شما نمی‌توانید چنین میله اي را در بیرون از خانه و در محله ي خود پیدا کنید در خانه به رشد قد طفل خود کمک کنید. این فعالیت به راست و کشیده شدن ستون فقرات کمک می کند. کودکان باید هر روزه یک تا ۱۰ دقیقه از این میله آویزان شوند و به شمار چندان خود را از میله بالا بکشند. طفل خود را تشویق نمایید که هرروز دست کم ۱۰ بار تا چانه خود را از میله بالا بکشند تا برترین نتیجه حاصل شود.

 

افزایش قد کودکان با بسکتبال بازی کردن
بازی بسکتبال یک راه بینظیر برای افزایش قد طفل میباشد. این بازی شامل شمار زیادی پرش بلند میباشد. هنگامی که طفل شما به سوی سبد بالا پرش می‌زند، کمر، پاها، دست ها کشیده میشوند. این ورزش به ستون فقرات کمک می کند تا کشیده شوند. فرض کنید که مدرسه طفل شما تیم بسکتبال ندارد

 

و یا فرزند شما عضو آن نباشد، پس شما میتوانید در مورد دیگر مکان هاي شهر خود پژوهش کنید و دریابید که کجا این ورزش انجام میشود. این ورزش به صورت هرروز باید بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت بازی شود. بسکتبال ورزشی هست که کودکان می توانند از انجام آن با رفقا خود لذت ببرند. چندان بازی کردن بسکتبال در دوره نوجوانی برترین راه برای رسیدن به حداکثر رشد قد میباشد.

 

ورزش هاي کششی خوب برای افزایش قد
این ورزش ها برترین تمرین برای افزایش قد به صورت طبیعی میباشد. تمرین هاي ساده ي کششی می تواند باعث رشد دست کم ۷,۶ سانتی متری طفل شما شود. کشش برای گردش خون نیز مناسب میباشد. ورزش یوگا نیز شامل اعمال کششی بسیار میباشد؛ بنابراین ایده خوبی هست که طفل خود را در کلاس یوگا ثبت اسم کنید. یک همانند از تمرین کششی خوب تمرین کششی دیوار هست. از طفل خود بخواهید پشت به دیوار بایستد

 

و روی انگشتان پای خود بلند شود، سپس از او بخواهید تا حد امکان دست هایش را بالا ببرد. تمرین خوب کششی دیگر این هست که از طفل خود بخواهید که روی زمین بنشیند و پاهایش را دراز نماید. سپس از او بخواهید که مثل عکس پایین کمر خود را خم کند و تلاش به گرفتن انگشتان پای خود نماید. این تمرین، انعطاف پذیری مهره هاي کمر را افزایش و حالت ایستادن را ارتقا می‌دهد.

 

شنا ورزش خوب برای افزایش قد
شنا یک تمرین کششی فوق العاده برای ستون فقرات میباشد که به طفل شما کمک می کند قد بلند تر شود. وقتی قسمتی از بدن به حرکت در می‌آید، تمامی بدن کشیده میشود. حرکت سینه بعنوان برترین تمرین شنا برای افزایش قد محسوب میشود. کودکانی که در نوجوانی چندان شنا می‌کنند

 

نسبت به کودکانی که شنا نمی‌کنند بلندتر یافت می‌شوند. شناکردن به کشیدگی ماهیچه ها در تمامی بدن کمک می‌کند که هورمون رشد را آزاد میکنند و باعث افزایش قد میشوند. هرچند، اگر شما می‌خواهید طفل شما از طریق شنا بلندقدتر شود، چشم براه به نتیجه رسیدن در یک شب نباشید، برای رسیدن به برترین نتایج، شناکردن منظم ضروری هست.

 

رژیم خوراکی برای افزایش قد
مقدار زیادی کلسیم، مواد معدنی، ویتامین ها و پروتئین ها را در رژیم خوراکی طفل خود بگنجانید. مواد متعادل و مغذی را به طفل خود بخورانید.رشد کند به علت تغذیه نامناسب می‌تواند منجر به قد کوتاه شود. پروتئین ها اجزای سازنده ي بدن ما میباشند. انها به گسترش ي سلولی کمک میکنند.

 

غذای دارای پروتئین غنی مثل ماهی، تخم مرغ، شیر، لپه ها و غیره را در رژیم غذای طفل خود قرار دهید چون پروتئین ها عناصر ضروری ارتقا قد و رشد میباشند. دیگر غذا هاي افزایش دهنده ي قد شامل: دانه هاي سویا، مرغ، ماهی، تخم مرغ، میوه ها، سبزی ها، جوهای صحرائی و محصولات لبنی میشود.

 

خصوصیات ارثی و ژنها نقش مهمی در قد و رشد طفل ایفا می‌کنند. والدین بلند قد، کودکان بلند قد خواهند داشت. تغذیه خوب و سبک زندگی تندرست برای گسترش ي مناسب بدن طفل اهمیت دارند. استراحت و خواب کافی ضروری هست. به کودکان باید حالت ایستادن درست آموخته شود.دوچرخه سواری

 

نیز تمرینی هست که قد را افزایش می دهد چون رکاب زدن می تواند در واقع استخوان هاي پا را کشیده نماید. هر طفل با سرعت مشخص و مربوط به خود رشد می‌کند، بنابراین در این اساس احساس نگرانی و استرس نداشته باشید.

 

 

برچسب‌ها:
Loading...
a
ماساژورهای زن بدکاره برای مردان در مشهد
ماساژورهای زن بدکاره برای مردان در مشهد
مشاهده بیشتر