پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

بهترین روش برای ترک اعتیاد به استفاده از موبایل

بهترین روش برای ترک اعتیاد به استفاده از موبایل

بهترین روش برای ترک اعتیاد به استفاده از موبایل 

این روزها کمتر کسی پیدا می شود که مدام سرش توی موبایل نباشد, شبکه هاي مجازی موبایلی همه ي را به خود جذب کرده اند. درطول یک ساعت, چندبار تلفن همراه‌تان را كنترل می‌كنید؟ 5 بار؟ 15 بار؟ 25بار؟ 30 بار؟ چندبار سراغ اینترنت می روید و بی‌هدف در فضای تلگرام, اینستا و غیره گشت می زنید؟

 

شب‌ها تلفن همراه‌ تان را خاموش می‌كنید یا اینكه تلفن همراه روشن هست و هر زمان تكانی می خورید و چشم باز می‌كنید, آن را هم كنترل می‌كنید؟ حتماً میدانید كه این رفتارها نشان از اعتیاد به گوشی دارد. به‌ نظرتان راهی برای رهایی از این اوضاع اعصاب‌خردكن وجود دارد؟ بله! دارد. به این نكته‌ها توجه كنید.

 

1: یك بازی‌ جایگزین كنید

شما معتاد به وسیله‌اي شده‌اید كه جای خالی سرگرمی را برای شما پر می كند. یک بازی فكری به شكلی كه بتوانید آن را با وسیله‌اي شبیه به تلفن همراه بازی كنید, انتخاب كنید. اصلا مهم نیست روزهای اول چند ساعت با این وسیله سرگرم هستید. این ‌كار به شما كمك می‌كند كمتر سر به تلفن همراه بزنید.

 

2: از خودتان دور كنید

كاملا درست هست كه هرجایی بنشینید, به راحتی میتوانید تلفن همراه را هم كنارتان بگذارید; حتی اگر شارژ نداشته باشد و بخواهید آن را شارژ كنید, اما کوشش كنید شارژ كردن تلفن همراه را بهانه كنید و آن را به‌تدریج از خودتان دور كنید. احتمالاً روزهای اول حداكثر چند دقیقه بتوانید آن را از خودتان جدا كنید; اما با تلاش, می توانید این فاصله را اکثر كنید.

 

3 : خاموش كنید

خیلی سخت هست گوشی را خاموش كنید; برای شمایی كه دچار اعتیاد ‌به تلفن همراه‌تان هستید! اما از این جا شروع كنید. وقتی می خواهید تلفن همراه را شارژ كنید, برای اینكه به دستگاه صدمه نرسد, آن را خاموش كنید. احتمالاً روزهای اول پشیمان شوید و آن را روشن كنید, اما به‌تدریج می توانید از این جا شروع كنید تا اینكه به خاموش كردن تلفن همراه در طول شب یا زمان‌هاي استراحت برسید.

 

4: بهانه كنید

تلفن همراه به جان‌تان بسته هست; كاملا درست هست. اصلا اگر از آن فاصله بگیرید, پریشان‌تر میشوید, اما باید به‌خودتان كمك كنید. از این نقطه شروع كنید كه وقتی برای خرید بیرون از منزل میروید, تلفن همراه را منزل جا بگذارید. احتمالا مدت خرید شما10دقیقه باشد, اما همان مدت فاصله‌ گرفتن, شروع خوبی برای این جدایی هست.

 

5: زمانبندی كنید

برای خودتان قانون بگذارید; برای نمونه, صبح گوشی را كنترل كنید و پیغام‌ها را مشاهده نمایید. زمان بعدی را به انجام یك كار موكول كنید. مثلاً به‌خودتان قول بدهید بعد از بیدار شدن از خواب, تا گذشته از خوردن صبحانه و حاضر شدن برای بیرون رفتن از منزل, گوشی را كنترل نكنید. زمان بعدی را به رسیدن سر كار موكول كنید. زمانبندی بعد, كنترل كردن تلفن همراه بعد از انجام یك كار در محل كار باشد. این زمانبندی كمك می‌كند از گوشی فاصله بگیرید.

 

6:خروج از گروه‌ها

عضو هزار و یك گروه هستید! طبیعی هست هر چند دقیقه یك بار, یك نفر هم داخل گروه یا كانال پیغام بگذارد, حواس‌تان پرت می شود. از گروه‌ها ‌و كانال‌هایي كه چیزی به معلومات شما اضافه نمی‌كنند, خارج شوید. فقط عضو چند گروه مفید بمانید. به این ترتیب میتوانید آمار دفعات سر زدن به تلفن همراه را كم كنید.

 

7: برنامه‌هاي حقیقی

روزهایی كه سرتان گرم هست, بخواهید و نخواهید, كمتر تلفن همراه را كنترل می‌كنید. بنابراین بیكار یا كم كار بودن شما, یكی از دلایل پناه بردن به گوشی هست. بنابراین کوشش كنید برای خودتان كار بتراشید تا تلفن همراه را كنترل نكنید.

 

8: اینترنت را قطع كنید

بسیار كار سختی هست! اصلا فكر كردن به آن هم پریشانی‌زاست! اما به‌تدریج وقتی قدم‌هاي اول را برداشتید, میتوانید به این مرحله هم برسید كه اینترنت سیار گوشی را قطع كنید. به این ترتیب دست کم ساعت‌هایي كه بیرون از منزل هستید و دسترسی به اینترنت وجود ندارد, می توانید از تلفن همراه فاصله بگیرید.

 

 

Loading...
مردان و زنان لخت در پارک حمام کشور ژاپن
مردان و زنان لخت در پارک حمام کشور ژاپن
مشاهده بیشتر