پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

روش تهیه چای نعناع و ذکر خواص مفید آن

روش تهیه چای نعناع و ذکر خواص مفید آن

روش تهیه چای نعناع و ذکر خواص مفید آن 

چای نعناع عطر و بوی بسیار خوشایندی دارد و برای اینکه از خواص عالی آن بهره ببرید به شما توصیه می‌کنیم هر روز آن را بنوشید. چای نعناع برای ناراحتی معده بسیار مفید هست. هم می‌توان به سادگی درست کرد

 

«نعنا و آب داغ» یا آن طور که می پسندید تفننی و پیچیده درست کنید. چای نعناع می‌تواند برای آرامش و یک نوع نوشیدنی گرم در زمستان, سرو شود, یا در تابستان بعنوان یک نوشیدنی سرد برای رفع خستگی و تقویت میل شود.

 

زمان حاضر سازی «داغ»; 5 دقیقه
زمان پخت ; 5-10 دقیقه
مجموع مدت زمان; ۱۰-15 دقیقه

 

مواد تشکیل دهنده چای نعناع;
10-5 برگ تازه نعناع
2 فنجان آب «۴۷۳ ml»
شکر یا شیرین کننده سلیقه اي «اختیاری»
لیمو «اختیاری»

 

مواد تشکیل دهنده آیس تی
10 شاخه کوچک نعناع تازه
8-10 فنجان آب «۱.۹-۲.۴L»
۲/۱ فنجان شکر, سلیقه اي «۱۱۳-۲۲۷ گرم»
آب یک شماره لیمو
خیار خورد شده «اختیاری»

 

چای نعناع مراکش
۱ قاشق غذا خوری سست برگ چای سبز «۱۵ گرم»
۵ فنجان آب «L1.2»
۳-۴ قاشق غذا خوری شکر, به مزه «۳۹-۵۲ گرم»
۱۰-۵ شاخه کوچک نعناع تازه

 

ساختن چای نعناع داغ
۱- آب را بجوشانید.
می‌توان اینکار را با قرار دادن کتری, بالای شعله آتش, در قابلمه اي روی گاز, در مایکروویو, یا هر راه دیگری که به نوعی آب را بجوشاند, انجام داد. برای صرفه جویی در مصرف آب, نیرو, زمان و پول, تنها به اندازه اي که میخواهید چای بنوشید آب را بجوشانید.

 

۲- برگ هاي نعناع را بشویید و خورد کنید.
آن را بشویید تا از هر لکه رسوب شده, ویروس, یا خاکی که ممکن هست بر روی برگها باشد پاک گردد. سپس برگ ها را خوردکنید تا به خارج شدن ماده خوشبو آن کمک شود و به چای خود چاشنی قوی زده باشید.انواع گوناگونی از برگ نعناع از جمله شکلاتی, نعنای تند و نعناع فلفلی وجود دارد که میتوانید بهره گیری کنید.

 

۳- برگ ها را حاضر کنید.
برگ نعناع میتواند به داخل گوی چای برود, قوری برای برگ چای طراحی شده هست و برای این مخلوط مناسب هست یا داخل فیلتر قهوه, در فلاکس, در چای ساز, یا مستقیم در داخل ماگ قرار گیرد.

 

۴- آب جوشیده را بر روی برگها بریزید.
بعضی از چای ها باید در دماهای گوناگونی ساخته شود آنقدر که برگ ها را نسوزانید, اما نعناع مقاوم هست و شما می‌توانید به طور کامل آب جوش را مستقیم بر روی تمام برگ ها بریزید.

 

۵- چای را دم کنید.
چای نعناع باید به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه دم بکشد, ولی اگر چای قویتری بخواهید, اشکالی ندارد که اکثر زمان بگذارید. زمانی که چای به آن قوتی که میخواهید رسید «با مزه کردن یا بوییدن», تفاله ها را بر دارید. هم‌چنین می‌توانید تفاله ها را بر ندارید و بگذارید چایتان قوت بیشتری پیدا کند. اگر از کتری ویژه یا گوی چای بهره گیری نمیکنید, چنانچه خواستید تفاله ها را جدا کنید, از صافی بهره گیری کنید.

 

اگر از فلاکس «چای ساز و مثل این ها» بهره گیری می‌کنید, زمانی که چای به قوت مورد نظر رسید پیستون «دریچه» را به پایین فشار دهید.

 

۶- موادی را اضافه کنید.
زمانی که چای دم کشید, چنانچه مایل بودید میتوانید به آن عسل یا شیرین کننده اي بیافزایید, یا گذشته از نوشیدن یک لیمو در آن بریزید.خاصیت دمنوش نعناع چای نعناع برای ناراحتی معده بسیار مفید هست

 

 

Loading...
a
ماجرای دویدن دختر برهنه شیرازی در خیابان چه بود؟
ماجرای دویدن دختر برهنه شیرازی در خیابان چه بود؟
مشاهده بیشتر