پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

روش های شاد بودن و شاد ماندن در طول زندگی

روش های شاد بودن و شاد ماندن در طول زندگی

روش های شاد بودن و شاد ماندن در طول زندگی 

برترین روشهای شاد بودن در زندگی را به کار گیرید تا معجزه این نعمت در زندگی را مشاهده نمایید. همۀ وقت} یادمان باشد که عمرمان کوتاه هست پس باید به شادی بگذرانیم. شادی چیزی هست که همۀ‌ي ما آن را احساس میکنیم اما مطمئنا یک حس موقتی هست. فرض کنید شما خیلی بستنی دوست دارید و هر وقت بستنی میخورید

 

احساس شادی می کنید، اما اگر همۀ وقت} فریزر شما پُر از بستنی باشد و کسی به شما بستنی هدیه بدهد، این هدیه لزوما شادترتان نخواهد کرد. اما اگر فریزرتان خراب شود و تمام بستنی‌هاي شما آب شود و شما مجبور باشید مثلا دو هفته بدون بستنی سپری کنید، بسیار به وجد خواهید آمد اگر ناگهان کسی پیدا بشود و به شما یک کارتن بستنی هدیه بدهد.

 

اگر شما همه ي وقت خوشحال بودید و هیچ نگرانی نداشتید، تجربه‌ي یک چیز خوشایند شما را شادتر نمی کرد، یا از شادی‌تان کم هم نمی کرد. اگر همۀ وقت} در یک سطح از رضایت و خوشحالی باشید، ملال‌آور و کسل‌کننده خواهد بود.

 

اگر فکر می کنید کسانی میباشند که همه ي وقت خوشحال و راضی‌اند، پس نادرست‌ترین درک را از شادی دارید

 

نکته‌ي خنده‌دار اینجاست که اکثر افراد کسانی را می بینند که به نظر می رسد زندگی‌شان کامل و همۀ‌چیز تمام هست و فکر میکنند انها تمام مدت خوشحال میباشند. اما واقعیت این هست که ما گاهی فراموش می کنیم در زندگی حقیقی، برخلاف داستان‌هاي رویایی، پرنسس‌هایي وجود ندارند که پرنسسی را پیدا کنند

 

و از آن به بعد همه ي وقت در شادی و خوشی زندگی کنند! افراد جاهل و جادوگرهای بدجنسی هم همان اطراف میباشند که خوشی و شادی آن ها را به اندوه تبدیل کنند!

 

در دنیای حقیقی، همه ي وقت چیزی کم هست یا چیزی مطلوب نیست
هیچکس زندگی کاملی ندارد. حتما بارها و بارها شنیده‌اید که می گویند از روی ظاهر زندگی دیگران، انها را قضاوت نکنید زیرا شما نمی دانید پشت درهای بسته‌ي منزل‌ي آن ها چه می‌گذرد. اما اغلب این را فراموش می کنیم. معنای دقیق شادی یعنی، در موقعیت راضی بودن قرار گرفتن. توجه کنید: «موقعیت»، نه یک حالت همیشگی و پایدار، بلکه یک تجربه‌ي گذرا.

 

وقتی ما احساس اندوه می کنیم، تنها روی یک منحنی مواج تمرکز داریم و معمولا این حس، توسط دوستان خیرخواهی که به ما میگویند، شاید خیری در آن باشد یا به زودی برایت خاطره خواهد شد، تقویت می شود؛ این نیز بگذرد! انها درست میگویند و ما هم میدانیم که حق با آنهاست، اما در آن لحظه، به سختی می توانیم ببینیم یا تصور کنیم که حس بدمان را پشت سر گذاشته‌ایم.

 

تا به حال عزیزی را از دست داده‌اید؟ یادتان هست چه احساسی داشتید؟ انگار جهان به آخر رسیده بود و دیگر هرگز چیزی مفید نمی‌شد. اینجور نیست؟ اما هفته‌ها، ماهها و در نهایت سالها گذشتند و اتفاقات مفید و بد دیگری هم روی داد، به زندگی ادامه دادیم و … اما در آن لحظه‌ي اندوهناک نمی‌توانستیم آینده را ببینیم، هر چه بود تاریکی بود و تباهی.

 

چیزی که از آن غافلیم این هست که وجود اندوه و غم و ناملایمات، برای خوشحال بودن ضرورت دارد. این وجود تاریکی هست که نور را ارزشمند می کند.

 

شادی هاي زندگی

اگر می خواهید واقعا خوشحال باشید، دست از تلاش برای همۀ وقت} خوشحال بودن بردارید‎

 

دست از تلاش برای خوشحال بودن بردارید، فقط خوشحال باشید
بله درست هست، همۀ‌ي ما باید تا جایی که امکان دارد طالب شادی باشیم، اما احمقانه هست که وانمود کنیم هر روز و هر لحظه از همه ي چیز راضی هستیم. حتما برای‌تان پیش آمده که برای پند دادن به یک دوست، از تجربه‌ي ناخوشایند مشابهی که خودتان داشته‌اید برایش تعریف باشید. اگر اندوه آن زمان‌‌ ِ شما نبود، امروز هم حسی برای همدردی نداشتید. اگر زندگی کامل بود، شما قادر به همدلی نبودید.

 

اگر میخواهید واقعا خوشحال باشید، دست از تلاش برای همه ي وقت خوشحال بودن بردارید، اما خوشبین باقی بمانید و با خودتان روراست باشید. بپذیرید که در مسیر زندگی‌تان بالا و پایین‌هایي خواهید داشت، و با وقار و متانت باور کنید که شادی، حرکت مواجی از مثبت و منفی هست.

 

به جای این که روی لحظات ناراحت‌کننده تمرکز کنید، به حافظه‌تان رجوع کنید، به زمانی که چیزی را داشتید یا نداشتید. حتما در این یادآوری‌ها متوجه موفقیت‌ها و چیزهای خوبی خواهید شد که زمانی نداشتید اما همین حالا دارید. یادتان باشد قدردانی و سپاسگزار بودن، کلید رضایت هست، اما ما عادت کرده‌ایم فقط زمان‌هایي که خوشحال و راضی هستیم سپاسگزار باشیم.

 

شادی حقیقی، به دنبال اندوه می آید
زندگی با لحظات شادی، شگفتی و حیرت پُر خواهد شد، اشک‌هاي شادی و فریادهای از سر ِ خوشی و ماجراهای خنده‌دار جزئی از زندگی میباشند اما روزهای بارانی، طوفانی و وحشت‌انگیز هم خواهند بود که به نظر می رسد تمامی ندارند. اما این که صورت شما با درخشش نور خورشید به لبخند باز شود

 

یا این که قلب شما با ناملایمات طوفان درد بگیرد، باید بدانید که همۀ‌ي این موقعیت‌ها بخشی از افت‌ و خیزهای زیبای زندگی میباشند. از لحظات شادی‌تان لذت ببرید و از لحظات اندوه‌تان با قدرت عبور کنید. بدانید که در این تجربیات تنها نیستید و از تصدیق و پذیرفتن ناراحتی و رنج‌تان نترسید.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
همخوابی این مرد با 70 دختر پس از کنده شدن آلت تناسلی اش
همخوابی این مرد با 70 دختر پس از کنده شدن آلت تناسلی اش
مشاهده بیشتر