پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

این روغن های گیاهی برای سلامتی معجزه می کنند

این روغن های گیاهی برای سلامتی معجزه می کنند

این روغن های گیاهی برای سلامتی معجزه می کنند 

برخی از گیاهان دارویی میباشند که روغن انها می‌تواند برای سلامتی بسیار خوب باشد, امروز به شما برخی از این روغن ها را معرفی میکنیم. اگر قصد خرید روغن زیتون را دارید, سراغ نوع “فرابکر” آن بروید که کیفیت بالایی دارد. روغن زیتون فرابکر که به آن فوق بکر نیز می‌گویند,

 

در واقع روغن زیتون تصفیه نشده هست. این نوع روغن زیتون به شیوه اي استخراج می شود که مزه حقیقی زیتون در آن باقی میماند, ضمن این که ویتامین ها و مواد معدنی روغن زیتون فرابکر از سایر انواع روغن زیتون بالاتر هست.روغناز آنجا که چنین روغن هایي قیمت هاي نسبتا بالایی دارند, باید در خریدشان دقت کافی داشته باشید تا بتوانید نوع مرغوب این روغن ها را تهیه کنید. با دانستن برخی نکات, می توان یک روغن گیاهی خوب برای بهره گیری مناسب تهیه کرد.

 

۱- روغن زیتون: تصفیه نشده را انتخاب کنید
اگر قصد خرید روغن زیتون را دارید, سراغ نوع “فرابکر” آن بروید که کیفیت بالایی دارد. روغن زیتون فرابکر که به آن فوق بکر نیز میگویند, در واقع روغن زیتون تصفیه نشده هست. این نوع روغن زیتون به شیوه اي استخراج می شود که مزه حقیقی زیتون در آن باقی می‌ماند, ضمن این که ویتامین ها و مواد معدنی روغن زیتون فرابکر از سایر انواع روغن زیتون بالاتر هست.

 

این نوع روغن زیتون, اسید اولئیک « نوعی اسید چرب» کمتری به نسبت سایر روغن هاي زیتون دارد که همین مسئله, آن را تبدیل به یک روغن زیتون باکیفیت می کند.برای تشخیص این نوع روغن زیتون, پیش از هر چیز باید به رنگ آن دقت کرد. روغن زیتون فرابکر, معمولاً رنگ سبز مایل به طلایی دارد.

 

گرچه دقت به رنگ, برای تشخیص فرابکربودن روغن کافی نیست و مزه نیز مسئله مهمی به حساب می‌آید. روغن زیتون فرابکر به طور کلی طعمی تند و تلخ دارد کهبا وجود این خصوصیت, مزه آن ناخوشایند نیست. روغن زیتون خوب از هر نوعی که باشد نباید در دهان حالت ماسیدگی ایجاد کند, اضافه بر این, روی بسته بندی روغن, فرابکر بودن آن قید شده هست.

 

۲- روغن کنجد: سوغات اردکان و یزد
یکی از روغن‌هایي که در سال‌هاي جدید, مورد دقت قرار گرفته, روغن دانه کنجد هست. خرید روغن کنجد اصل, عمده کار راحتی نیست چون راه‌هاي زیادی برای تقلب در فرآوری این نوع روغن‌ها وجود دارد. برخی از افراد تصور میکنند که روغن کنجد اصل را می توان از رنگ آن تشخیص داد,

 

درحالی‌که با روش‌هاي خاص, میتوان رنگ این نوع روغن را تیره یا روشن‌تر کرد, پس عمده روی رنگ روغن حساب باز نکنید. اگر گذرتان به یزد و اردکان افتاد, حتماً روغن کنجد بخرید چون این شهرها تولیدکنندگان اصلی روغن کنجد به‌حساب می آیند و رقابت زیادی بین تولیدکنندگان کنجد در این شهرها وجود دارد, در نتیجه, تقلب کمتر هست و احتمال این که بتوانید یک روغن کنجد با کیفیت و اصل بخرید, عمده هست.

 

دقت داشته باشید که گران بودن روغن کنجد, الزاما علت بر خوب بودن آن نیست و برخی از افراد سودجو, روغن کنجد نامرغوب را با قیمت بالا می‌فروشند تا شما تصور کنید که به‌علت گران‌بودن, حتماً از کیفیت بالایی برخوردار هست. روغن کنجد بهتر هست به‌صورت کارخانه‌اي خریداری شود و ترجیحا چنین روغنی را از یک برند اسم‌آشنا بخرید.

 

روغن بسته‌بندی شده و به‌صورت کارخانه‌اي, بهداشتی هست و شما با مشاهده پروانه بهداشت, استاندارد و نشان سازمان غذا و دارو, نگرانی‌ چندانی از بابت بهداشتی بودن روغن نخواهید داشت. روغن‌هاي بسته‌بندی شده, معمولاً ماندگاری بیشتری به نسبت روغن‌هایي که به‌صورت سنتی ساخت میشوند, دارند.

 

اگر می خواهید روغن کنجدی بخرید که به‌صورت سنتی تهیه می شود, حتماً آن را از جایی تهیه کنید که بهداشت را به خوبی رعایت می کنند. معمولاً برخی از مغازه‌ها, گرفتن روغن را در حضور خودتان انجام می دهند که چنین مغازه‌هایي می توانند انتخاب خوبی به‌حساب بیایند. چنانچه روغن کنجد, طعمی تیز و زننده داشته باشد, علت بر کهنه بودن آن هست و نباید چنین روغنی را مصرف کرد.

 

۳- روغن هسته انگور: گران اما پرخاصیت
یکی از روغن‌هایي که بسیار مورد دقت قرار گرفته, روغن هسته انگور هست. این روغن از نظر شمار زیادی از کارشناسان تغذیه, خواص بسیار زیادی دارد و یک روغن خوب برای سلامتی بدن محسوب می شود. اگر قصد خرید روغن هسته انگور را دارید, باید بدانید که این روغن, عمده ارزان قیمت نیست.

 

علت گران بودن روغن هسته انگور, به ساخت آن برمی‌گردد چون برای تهیه و ساخت روغن هسته انگور, باید از مقدار زیادی انگور بهره گیری کرد و به همین علت این نوع روغن, به نسبت سایر روغن‌هاي موجود در بازار, گران‌تر هست. تشخیص اصل بودن روغن هسته انگور کار عمده راحتی نیست.

 

روغن هسته انگور, زرد مایل به سبز هست و مزه مطبوعی دارد ولی تا زمانی که در روغن را باز نکنید, به این خصوصیت‌ها پی نخواهید برد چون شمار زیادی از تولیدکنندگان, این روغن‌ها را در ظروفی می‌ریزند که معمولاً تیره رنگ میباشند. روغن هسته انگور باید مثل سایر روغن‌ها در جایی قرار بگیرد

 

که نور چندانی به آن نمی‌تابد, پس اگر به فروشگاهی رفتید که روغن‌هاي هسته انگور در معرض تابش نور آفتاب بودند یا احساس کردید محل نگه داری روغن‌ها گرم هست, از خرید چنین روغن‌هایي اجتناب کنید. روغن‌ هسته انگور, در درون کشور نیز ساخت میشود و نوع وارداتی آن هم در بازار موجود هست.

 

احتمالا تصور کنید که نوع وارداتی, کیفیت بیشتری دارد, درحالی‌که خارجی بودن این نوع از روغن‌ها, علت بر مرغوب بودن آنها نیست. اگر حتماً تاکید دارید که روغن هسته انگور خارجی بخرید, برچسب اصالت کالا و نشان سازمان غذا و دارو, حتماً روی بسته‌بندی وجود داشته باشد.

 

برای خرید روغن هسته انگور ساخت داخل, نگرانی چندانی وجود ندارد و داشتن پروانه بهداشت, نشان سازمان غذا و دارو و… روی بسته‌بندی, نشان‌دهنده سلامت و بهداشت روغن هسته انگور هست. تا جاییکه میتوانید از خرید چندبطری‌روغن هسته انگور و نگه داری آن در منزل بپرهیزید چون درصورت عدم‌نگه داری درست, کیفیت این نوع روغن‌ها تاحدودی کاهش پیدا میکند. بهتر هست به اندازه نیازتان از این نوع روغن‌ها خریداری کنید.

 

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
این مرد هیچ رابطه جنسی با خانمش نداشت همسرش آلت تناسلی او را برید
این مرد هیچ رابطه جنسی با خانمش نداشت همسرش آلت تناسلی او را برید
مشاهده بیشتر