پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

بررسی علل رایج ریزش مو و ارائه راهکار برای درمان

مجموعه : نکات سلامت مو
بررسی علل رایج ریزش مو و ارائه راهکار برای درمان

بررسی علل رایج ریزش مو و ارائه راهکار برای درمان 

اگر مو های شما ریزش دارد میتوانید برای رفع آن از راه های استفاده کنید که قطعا جلوی ریزش مو را خواهد گرفت. یک متخصص پوست و مو گفت; ریزش موی سر به صورت طبیعی روزانه اتفاق می افتد و زمانی که میزان ریزش در روز بیش تر از 100 عدد باشد غیر طبیعی است.

 

وی با اشاره به این که ریزش مو به 2 دسته اسکاری و غیر اسکاری تقسیم میشود بیان داشت; ریزش موی اسکاری ناشی از بیماری های مختلف پوستی مانند لوپوس و یا ناشی از تروما «ضربه یا جراحت» بر اثر تصادف یا سوختگی است.رسایی تصریح کرد; در این نوع ریزش مو, ریشه مو تخریب شده و موها دوباره رشد نمی‌کنند که در این مواقع می توان از کاشت مو استفاده کرد.

 

این متخصص پوست و مو اذعان داشت; در ریزش موی غیر اسکاری ریشه مو از بین نرفته و دوباره با درمان رشد میکند که به 2 دسته منتشر و موضعی تقسیم میشود.

 

وی در ادامه افزود; ریزش موی سکه ای از انواع موضعی محسوب میشود که در هر قسمتی از موی سر, گاهی در ابرو و یا مژه و یا قسمت هایی از بدن, ریزش مو به صورت نواحی گرد و محدود, اتفاق می افتد.رسایی اظهار کرد; این نوع ریزش مو در اثر استرس و مشکلات زمینه ای, ارثی و یا افراد با زمینه های آلرژی و اگزما رخ میدهد که به اصطلاح حالت خود ایمنی است و موها سه تا 6 ماه بعد دوباره رشد میکنند.

 

وی گفت; اما در حالت شدیدتر ریزش موی سکه ای, تمام نواحی سر دچار ریزش شده و در حالت شدیدتر کل مو های بدن می ریزد که درمان آن زمان بر و مشکل است.رسایی در خصوص عوامل ریزش موی منتشر بیان کرد; سو هاضمه به خاطر کمبود مواد مغذی از جمله کمبود آهن, روی, ویتامین های گروه B و اسید آمینه های ضروری دراین نوع ریزش مو تاثیر گذار است که مصرف سبزیجات و میوه جات, حبوبات و گوشت سفید و قرمز در رفع این مشکل نقش دارد.

 

وی اظهار داشت; اشکالات هورمونی یا غدد مانند کم کاری یا پرکاری تیرویید نیز از جمله دیگر عوامل ریزش موی منتشر محسوب میشود.رسایی اذعان کرد; سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز در زنان جوان در ریزش مو, چاقی و پریشانی در باروری نقش دارد.

 

این متخصص پوست و مو در ادامه بیان داشت; گاهی دیابت یک مورد از ریزش موی منتشر محسوب میشود که به دنبال زایمان اتفاق می افتد و 2 تا 3 ماه بعد از زایمان شروع میشود و در 60 درصد از زنان رخ میدهد و البته دوباره رشد میکند.

 

وی خاطرنشان کرد; هم‌چنین ابتلا به بیماری های تب دار مانند حصبه, سرماخوردگی شدید, استرس و شوک های شدید مانند مرگ یکی از عزیزان, ساعت های پرواز طولانی, سقط جنین و جراحی های بزرگ, ریزش موی موقت را به دنبال دارد و خود به خود دوباره رشد میکند.

 

رسایی اظهار داشت; رژیم گرفتن و کاهش وزن نیز از جمله عوامل ریزش مو است و هم‌چنین ریزش موی کششی نیز در اثر سفت بستن موها در ناحیه پیشانی و شقیقه اتفاق می افتد که کوتاه کردن مو تاثیر گذار است.وی تصریح کرد; برای درمان ریزش مو باید خاطر آن کشف شود و کوتاه کردن مو در دیگر حالت های ریزش مو درمان ریزش مو تاثیر ندارد.

 

 

Loading...
داماد تهرانی فهمید زنش بازیگر فیلم پورن است
داماد تهرانی فهمید زنش بازیگر فیلم پورن است
مشاهده بیشتر