پارس ناز پورتال

تبلیغات

چرا این روزها سکته ناگهانی قلبی زیاد شده است؟

چرا این روزها سکته ناگهانی قلبی زیاد شده است؟

چرا این روزها سکته ناگهانی قلبی زیاد شده است؟ 

مشکلات قلبی این روزها بین مردم آمار رو به افزایشی داشته هست سکته قلبی ناگهانی نیز بین مردم بسیار دیدن مي شود.مرگ ناگهانی قلبی در جوانان نادر هست اما افراد در معرض خطر هم مي‌توانند در برابر آن احتیاط کنند مخصوصا این که این روزها اخبار بیشتری درمورد مرگ ناگهانی قلبی جوانان انتشار مي یابد.در این نوشتار مي‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد عوامل خطرزا علل و درمان آن کسب کنید

 

علت مرگ ناگهانی قلبی افراد زیر 35 سال که مربوط به اختلالات مخفی قلبی و یا ناهنجاری‌هاي نادیده گرفته شده قلبی اغلب نادر هست. و هنگامی هم که این مرگ ناگهانی اتفاق مي‌افتد، در طول فعالیت فیزیکی، مثل شرکت در یک رویداد ورزشی رخ مي‌دهد.

 

میلیون‌ها نفر از ورزشکاران ابتدایی، دبیرستان و کالج هرساله ساله} بدون رخ دادن حادثه‌اي رقابت مي‌کنند. خوشبختانه، اگر شما و یا فرزندتان در خطر مرگ ناگهانی قرار داشته باشد، تستهای غربالگری برای نقص قلبی و اقدامات احتیاطی که باید اتخاذ کنید، وجود دارد.

 

مرگ قلبی چگونه هست؟

در هر سال نزدیک به 360 هزار ایست ناگهانی قلبی خارج از بیمارستان به تنهایی در ایالات متحده رخ مي‌دهد. از این ایست‌هاي ناگهانی قلبی، تعداد بسیار کمی در جوانان رخ مي‌دهد و فقط بعضی از این جوانان از ایست قلبی ناگهانی مي‌میرند. اکثر مرگ ناشی از ایست قلبی ناگهانی در افراد مسن مي‌باشد.

 

چه چیزهایی سبب مرگ ناگهانی ناشی از ایست قلبی در جوانان مي‌شود؟

علل مرگ ناگهانی ناشی از ایست قلبی در جوانان متفاوت هست. حدود دو سوم از این موارد مرگ به علت ناهنجاری قلبی هست. به دلایل گوناگون، چیزی باعث مي‌شود که ضربان قلب از بازرسی خارج شود. این ریتم غیر طبیعی قلب بعنوان فیبریلاسیون بطنی شناخته مي‌شود. بعضی از علل خاص مرگ ناگهانی از ایست قلبی در جوانان عبارتند از:

 

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک «HCM» این یک مریضی هست که در آن عضله قلب «میوکارد» به طور غیر طبیعی ضخیم مي‌شود و سبب مي‌شود کار قلب برای پمپ کردن خون سخت تر گردد. کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، در حالیکه معمولا در تعداد زیادی از افراد کشنده نیست، شایع‌ترین علت مرگ ناگهانی مربوط به موارد قلبی در افراد زیر 30 سال مي‌باشد. این علت شایع‌ترین علت مرگ ناگهانی در ورزشکاران هست. این مریضی اغلب بدون تشخیص باقی مي‌ماند.

 

اختلالات عروق کرونر: به گزارش پارس ناز  گاهی اوقات افراد با عروق قلبی «عروق کرونر» به جهان مي‌آیندکه به صورت غیر طبیعی متصل شدند. این شریان هامی توانند به هنگام ورزش کردن فشرده شوند و ممکن هست جریان خون مناسبی به قلب نرسانند.

 

سندرم کیو.تی«QT» این سندرم اختلال ارثی ریتم قلب هست که مي‌تواند ضربان قلب راسریع و نامنظم کند. ضربان قلب سریع، ناشی از تغییر در بخشی از قلب باعث ضربه به قلب می شود و ممکن هست به غش منجر شود. این ضربان قلب نامنظم مي‌تواند تهدیدی برای زندگی باشد. در بعضی موارد، ریتم قلب ممکن هست خیلی نامنظم باشد که باعث مرگ ناگهانی مي‌شود. جوانان با سندرم QT خطر مرگ ناگهانی دارند.