پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسید

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسید

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسید

به گزارش پارس ناز و توسط بنیاد گالوپ، غمگین‌ترین کشورها از پراکندگی بیشتری برخوردارند. شادترین کشورها در آمریکای جنوبی قرار دارند.  قابل ذکر است  و کشورهایی از قاره‌های اروپا، آسیا و آفریقا را در بر می‌گیرند. در ادامه شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را مشاهده خواهید کرد.

 

اروگوئه، شادترین کشور دنیا
شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدبر اساس نظرسنجی گالوپ، اروگوئه با ۸۹ امتیاز در مقام نخست شادترین کشور دنیا معرفی شده است.

 

کلمبیایی‌ها، دومین مردم شاد دنیا

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدکلمبیا دیگر کشور آمریکای جنوبی با کسب ۸۴ امتیاز به عنوان دومین کشور شاد دنیا در این فهرست قرار گرفته است.

 

اکوادور در جایگاه سوم

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدجایگاه سوم شادترین کشورها هم در این فهرست به کشور دیگری از آمریکای جنوبی اختصاص یافته است. اکوادور بر اساس این نظرسنجی، سومین کشور شاد دنیاست.

 

گواتمالا در رتبه چهارم

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدکشور گواتمالا در این فهرست، در میان شادترین کشورهای دنیا رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

 

رتبه پنجم برای هندوراس

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدهندوراس دیگر کشور آمریکای جنوبی هم با ۸۲ امتیاز در رتبه پنجم این فهرست قرار گرفته است. عکس: ملکه زیبایی هندوراس

 

پانامای شاد و سرسبز در جایگاه ششم

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدپاناما، یکی از کشورهای کوچک و سرسبز آمریکای جنوبی هم با کسب ۸۲ امتیاز نامش را در رده ششم این فهرست به ثبت رسانده است.

 

ونزوئلا رقابت را به پاناما باخت

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدونزوئلا با اینکه همانند پاناما ۸۲ امتیاز به دست آورده، اما بر اساس مشخصه‌های نظرسنجی گالوپ، در رتبه هفتم شادترین کشورهای جهان قرار گرفته است.

 

جایگاه هشتم برای کستاریکا

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدکسب ۸۱ امتیاز باعث شد تا کستاریکا نامش را در رتبه هشتم این جدول ببیند.

 

آخرین رتبه تک‌رقمی جدول برای السالوادور

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدالسالوادور هم مانند کستاریکا ۸۱ امتیاز دارد، اما به دلیل شاخص‌های نظرسنجی گالوپ، در این فهرست یک پله پائین‌تر از کستاریکا و در رتبه نهم قرار گرفت.

 

نیکاراگوئه، دهمین کشور شاد دنیا

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدنیکاراگوئه با وجود امتیاز مساوی با کستاریکا و السالوادور، نتوانست به رتبه‌ای تک‌رقمی دست پیدا کند. رتبه دهمین کشور شاد دنیا به این کشور تعلق گرفت.

 

دو روی یک سکه

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدشادی و غم دو روی یک سکه در این جدول هستند. سودان، کشوری آفریقایی که سال‌هاست درگیر جنگ است، در این فهرست با امتیاز ۴۷، رتبه نخست غمگین‌ترین کشور دنیا را به خود اختصاص داده است.

 

تونس همچنان غمگین است

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدکشوری که آغازگر بهار عربی لقب گرفت و در آرزوی روزهای تازه بود، همچنان حال و روز خوشی ندارد. تونس رتبه دوم غمگین‌ترین کشور دنیا را در این فهرست به دست آورده است.

 

رتبه سوم غمگین‌ترین کشور دنیا برای آسیایی‌ها

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدکشور فقیر بنگلادش با ۵۴ امتیاز در رده سوم غمگین‌ترین کشورهای دنیا جای گرفته است.

 

اروپایی‌ها هم در غم رتبه دارند

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدصربستان کشوری اروپایی که جنگی طولانی را پشت سر گذاشته، به عنوان چهارمین کشور غمگین دنیا در این فهرست قرار گرفته است.

 

رتبه پنجم غمگین‌ترین‌ها برای ترکیه

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیددر فهرست گالوپ، کشور ترکیه رتبه پنجم غمگین‌ترین کشور دنیا را به خود اختصاص داده است.

 

اندوهی، ناشی از جنگ؟

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدبوسنی کشوری که در برابر صربستان جنگید هم حال روز خوشی ندارد. رتبه ششم غمگین‌ترین کشور دنیا در این فهرست به بوسنی تعلق گرفته است.

 

گرجی‌ها هم غمگین هستند

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدرتبه هفتم غمگین‌ترین کشور دنیا به کشوری اختصاص یافته که در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد. گرجستان هم نامش را در این فهرست به ثبت رسانده است.

 

لیتوانی در رتبه هشتم

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدکشور لیتوانی دیگر کشور قاره اروپا هم در این فهرست در رتبه هشتم غمگین‌ترین کشورهای دنیا قرار گرفته است.

 

نهمین کشور غمگین آسیایی

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیددر آخرین رده تک‌رقمی از غمگین‌ترین کشورهای جهان، نام نپال کشوری نسبتا فقیر از آسیا دیده می‌شود.

 

افغانستان در رتبه دهم غمگین‌ترین‌ها

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیددر فهرست گالوپ کشور پر تنش افغانستان در رده دهم قرار گرفته است.

 

میزان شادی در ایران، نتایج یک پژوهش در سال ۱۳۹۱

در فهرست گالوپ اشاره ای به ایران نشده است و ظاهرا این بنیاد از اینکه ایرانیان از هر موضوع مشکل و غمباری یک جوک و لطیفه میسازند و در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته به آن میخندند نتوانسته به جمع بندی برسد

 

و لذا با اشاره به حضور فراگیر و رکورد شکن و شاد ایرانیان در تلگرام و بی توجهی به فساد وحشتناک و زمین خواری و طبیعت سوزی گسترده در ایران از اعلام جایگاه ایران عذرخواهی کرده این پاراگراف همش شوخی بود!!!

 

اما در سال ۲۰۱۳ ایران در رتبه ۱۱۵ بررسی های انجام شده سازمان ملل قرار داشت اما در پژوهشی داخلی میزان شادی در بین ایرانیان مورد پژوهش دانشگاهیان قرار گرفت که در ادامه می بینید :

 

برهم ریختگی تعادل

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیددر ادبیات، افلاطون، شادکامی را حالت تعادل و هماهنگی میان سه عنصر استدلال، هیجان و امیال می‌‌داند. با توجه به آمار بالای ایرانیانی که در گروه افراد “شاد متوسط و کم” قرار گرفته‌اند، به نظر می‌رسد این حالت تعادل در جامعه ایران برهم ریخته است.

 

شادی و کیفیت زندگی

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدشادکامی بخش مهمی از کیفیت زندگی است و با بسیاری از مؤلفه‌های یک جامعه سالم رابطه نزدیکی دارد. این پژوهش توسط دکتر علی منتظری، عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی و همکاران انجام شده است.

 

درآمد بالاتر ، شادکامی بیشتر !

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدنتایج این تحقیق بر این موضوع تاکید دارد که افراد در سطوح درآمدی پایین‌تر در مقایسه با افراد با درآمد “خوب/ بسیار خوب” به صورت معناداری از سطح شادکامی کمتری برخوردارند.

 

مجرد ها شاد تر از متاهل ها

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدیافته‌های به دست آمده از این تحقیق نشان داده است که افراد مطلقه/بیوه و متاهل از سطح شادکامی کمتری نسبت به افراد مجرد برخوردارند؛ به‌گونه‌ای که افراد مطلقه/بیوه ۰۷/ ۱ و افراد متاهل ۱۱/ ۱ برابر نسبت به افراد مجرد، سطح شادکامی کمتری دارند.

 

رابطه ی شادی و سن

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیداز دیگر نتایج قابل توجه این پژوهش، کاسته شدن یک درصد از شادکامی افراد به‌ازای افزایش هر یک سال به سن آن‌هاست.

 

غمگین ترین ایرانیان !

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیداین پژوهش از “یزد” با ۳ / ۱۲میانگین امتیاز شادکامی، به عنوان پایین‌ترین سطح شادکامی نام برده است.

 

شادترین استانهای ایران

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیدیافته‌های پژوهش “شادکامی مردم ایران و عوامل موثر بر آن” از میان ۳۰ استان مورد بررسی، استان زنجان را با ۳/ ۶۹ میانگین امتیاز شادکامی، شادترین استان کشور معرفی کرده است.

 

همچنین استانهای گرگان “گلستان،” بوشهر، هرمزگان و کردستان از میزان شادکامی بالاتری از خط میانگین برخوردار بوده‌اند.

 

تعداد ۸۰۰ نفر از هر استان

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیددر این پژوهش که از هر استان کشور دست کم ۸۰۰ نفر بررسی شده‌اند، سطح شادکامی با پرسش: “آیا فردی با نشاط و شاداب هستید؟” در پنج سطح “بسیار زیاد”،‌ “زیاد”، “نه زیاد، نه کم”،‌ “کم” و “بسیار کم” مورد سنجش قرار گرفت.

 

نتایج پژوهش

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را بشناسیداین پژوهش بر روی ۲۷ هزار و ۸۸۳ ایرانی ۱۸ تا ۶۵ سال نشان داده است که بیشتر مردم (۳ /۳۹ درصد) از شادکامی سطح متوسطی برخوردارند … ۴ / ۳۵ درصد نیز شادکامی خود را کم توصیف کرده‌ و در این میان، تنها ۳ درصد خود را در سطح “بسیار زیاد” شادکام می‌‌دانند!

 

در این گزارش به وضعیت ۳ / ۱۲ درصد (مابه‌التفاوت ارقام ارائه شده‌ از مجموع ۱۰۰٪) که می‌تواند بر یکی از گروه‌ها تاثیرگذار باشد، اشاره‌ای نشده!

 

 

Loading...
a
بچه دار شدن خانم معلم 43 ساله از شاگرد 13 ساله + عکس
بچه دار شدن خانم معلم 43 ساله از شاگرد 13 ساله + عکس
مشاهده بیشتر