پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

معرفی برترین شبکه های اجتماعی برای بازاریابی در ایران

معرفی برترین شبکه های اجتماعی برای بازاریابی در ایران

معرفی برترین شبکه های اجتماعی برای بازاریابی در ایران 

اگر میخواهید بوسیله شبکه های اجتماعی بازاریابی انجام دهید میتوانید راهنمای امروز ما درمورد اینکار را بخوانید و لذت ببرید. امروزه با ترویج شبکه هاي مجازی,حضور در آن ها برای هر برندی به دغدغه اي مبدل گشته که افراد کوشش میکنند به هر طریقی که شده برند خود را در آن به مخاطبانشان معرفی کنند.

 

قرار گرفتن در شبکه هاي مجازی فرصت مهمی هست که باید درست و به جا از آن بهره گیری شود. هوشیار نبودن در این فضا ممکن هست برند ها را با تهدید روبه رو کند.این یک واقعیت هست که حضور شما در شبکه هاي مجازی سبب می شود تا نسبت به قبل 60%اکثر به چشم بیایید و مخاطبان شما را ببینند و آن گونه هست که شانس خود را برای فروش و ارائه خدمات افزایش می دهید.اما باید حرفه اي عمل کنید!

 

برخی از بازاریابان و مشاورین برند و فعالان در حوزه دیجیتال مارکتینگ از پیشنهاد قدیمی مشاورین مالی و سهام بازان که همه ي تخم مرغ ها را نباید در یک سبد گذاشت, برای حضور در شبکه هاي مجازی بهره گیری میکنند یعنی بجای آنکه به صورت تخصصی محتوایی منحصر به فرد برای هر شبکه ساخت کنند,

 

محتوایی یکسان با شمار بالا ساخت میکنند و در کلیه شبکه ها به اشتراک می گذراند.این شیوه ي فرآوری محتوا و بازاریابی مثل رها کردن تیری در ظلمات هست و اصلا هدفمند نیست.در فضای پر رقابت کنونی در کلیه اساس هاي بیزینسی, تیری در ظلمات انداختن پاسخ نمی دهد و نتیجه عکسی را به دنبال خواهد داشت.

 

در بازار یابی دیجیتال و فعالیت در شبکه هاي مجازی, نکته حائز اهمیت انتخاب مخاطب هدف هست. در ابتدا باید مخاطب هدف خود را شناسایی کرده و رفتار مصرفی او را دنبال نمایید با تحلیل نتایج به دست آمده هست که میتوانید شبکه اي که مخاطب هدف شما در آن حضور پررنگ تری را دارد, شناشایی کنید و همراستا با آن محتوا فرآوری کنید.

 

به جای آنکه در همه ي جا باشید, در یک یا دو فضا, حرفه اي آماده شوید! امروزه در بازاریابی تنها مخاطب هدف ملاک نیست بلکه افرادی میباشند که خاطب هدف شما را همراهی میکنند و مخاطب هدف با تاثیر گرفتن از وی اقدام به خرید می کند.بگذارید مثال واضح تری بزنم: فرض کنید شما چای برای فروش دارید

 

و با تحلیلی که در بازار انجام داده اید مخاطب هدف را مردانی با میانگین سن 40 به بالا تعیین کرده‌اید؛ کسی که چای شما را مصرف میکندمردان با این رده سنی میباشند اما با دقت به این که خریداران مایحتاج یا تصمیم گیرندگان نهایی همسران این افراد میباشند شما نباید این گروه را نادیده بگیرید چرا که تاثیر به سزا و زیاد اي را بر روی مصرف کنندگان محصول شما دارند. بنابراین برای آنکه شانس خود را افزایش دهیدبانوان در این گروه سنی را نیز باید مخاطب قرار دهید.

 

مراحل گزینه برترین شبکه اجتماعی متناسب با کسب و کار شما :

 

شناسایی مخاطب هدف
تحلیل رفتار مخاطب هدف
شناسایی شبکه هایي که مخاطب هدف در آن حضور پررنگ تری دارد.
شناسایی پتانسیل هاي شبکه اجتماعی منتخب
فرآوری محتوا متناسب با مخاطب هدف و فضای حاکم بر آن شبکه اجتماعی

 

هنگام معرفی محصول و اقدام برای برندینگ باید چند سوال از خود بپرسید:

1- محصول من چه نیازی را مرتفع می‌کند؟

2- چه کسانی از محصول من بهره گیری میکنند؟

3- من می‌خواهم محصولم را چه کسانی مصرف کنند؟

 

پاسخ به سوالات فوق به شما کمک می کند چه شیوه بازاریابی/ تبلیغات و چه بستری را برای معرفی محصول خود انتخاب کنید.هنگام گزینه رسانه مناسب برای معرفی برند خود از اینفوگرافی+آمار هایي که رفتار مصرف کننده را در هر یک از شبکه اجتماعی نشان می دهد بهره گیری کنید.

 

پس از بررسی رفتار مصرف کننده و مخاطب هدف باید دانش خود را نسبت به آن شبکه اجتماعی بالا ببرید تا بتوانید همراستا با فضای حاکم در آن شبکه و سیاست هاي موجود محتوا ساخت کنید.برای نمونه:اگر یک نوع محتوای متنی فرآوری کنید و بخواهید در شبکه هاي مجازی اعم از تلگرام+سایت+آپارات+لینکدین بهره گیری کنید

 

اشتباه هست زیرا تلگرام متن کوتاه با مضمون خبر در جهت افزایش اطلاع عمومی را می طلبد و در وبلاگ سایت برای تاثیرگذاری و اعتبار بخشی به سایت باید از محتوای طولانی بهره گیری کرد و در فضایی مثل آپارات متن کارایی اي نخواهد داشت و مخاطب به دنبال مشاهده ویدئو هست.

 

از مثال بالا می‌توان نتیجه گرفت که هیچ بهترینی وجود ندارد و این هوش شماست که برترین شبکه اجتماعی را متناسب با کسب و کار خود انتخاب کنید.

 

 

Loading...
گردش دختران مدل اینستاگرام در خیابانهای تهران + تصاویر
گردش دختران مدل اینستاگرام در خیابانهای تهران + تصاویر
مشاهده بیشتر