پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

این افراد نمی توانند شریک زندگی خوبی باشند

این افراد نمی توانند شریک زندگی خوبی باشند

این افراد نمی توانند شریک زندگی خوبی باشند 

بعضی از افراد میباشند که نمیتوانند زیر یک سقف با شریک زندگی خود به تفاهم برسند زیرا خصوصیاتی در انها نهفته هست که برای زندگی کردن مشکل ایجاد میکنند. با ازدواج کردن ، دختر و پسر، می‌خواهند در کنار یکدیگر طعم شیرین زندگی را بچشند و برای همدیگر بعنوان منبعی برای ایجاد آرامش و لذت باشند. اما در بعضی مواقع این دل آرام بودن و این خوش اخلاق بودن، دیگر وجود ندارد.

 

دو تا از مهم‌ترین نیازهایی که افراد بعد از ازدواج به دنبال آن می‌گردند، نیاز به محبت و امنیت هست. برای اینکه این دو نیاز برآورده شود، باید در انتخاب همسر، توجه کافی و لازم را داشته باشید. اما چه کسانی نمیتوانند این دو نیاز زندگی مشترک را برآورده کنند؟

 

افراد معتاد
فردی که اعتیاد دارد، مداوم به دنبال فراهم سازی نیاز خودش می باشد و حاضر هست به هر قیمتی نیازش را برآورده کند. این افراد برای ازدواج کردن گزینش مناسبی نیستند. حتی اگر در دوران خواستگاری متوجه شدید طرف مقابلتان اعتیاد دارد و یا قبلا اعتیاد داشته هست، باید حداقل حدود 2 سال از زمان پاک شدنش بگذرد. تا زمانی که متوجه ترک اعتیاد قطعی طرف مقابلتان نشدید به هیچ عنوان پاسخ مثبت ندهید.

 

فردی که مهارت بازرسی خشم ندارد
افرادی که زود عصبانی میشوند و نمی‌توانند در مواقع بحرانی، خودشان را نظارت کنند، برای ازدواج کردن مناسب نیستند. زیرا این افراد ممکن هست کارها و رفتارهایی که غیر قابل پیش بینی میباشند را انجام بدهند. این افراد ممکن هست به خود، همسر و یا اطرافیانشان آسیب وارد کنند. در دوران آشنایی برای ازدواج حتما این مساله را جدی بگیرید

 

و بررسی کنید که طرف مقابلتان در شرایط دشوار و تحمل ناپذیر مانند رانندگی، ترافیک و مکان هاي شلوغ، چگونه خود را نظارت می‌کند. افراد در آستانه ازدواج حتما باید راجع به مسایلی که آنها را دچار عصبانیت می‌کند و همین طور راه حل هایي که برای نظارت عصبانیتشان به کار میبرند، صحبت کنند.

 

عدم بیان عواطف و احساسات
یکی از نیازهایی که هر فردی دارد، تعلق پذیری هست. یعنی اینکه به دیگران محبت کند و از دیگران نیز، محبت دریافت کند. افرادی که در بیان احساسات و عواطف مثبتشان دچار مشکل میباشند، تا زمانی که این مشکلشان حل نشود، مناسب برای ازدواج نیستند زیرا این افراد نمی‌توانند نیازهای عاطفی همسرشان را برآورده کنند

 

و نهایتا این مساله باعث ایجاد تعارض بین آنها میشود. حتما افراد در آستانه ازدواج از یکدیگر راجع به اینکه چگونه به مادر و پدر، برادر و خواهر و دوستانشان ابراز احساسات میکنند، صحبت کنند تا در این اساس به شناخت بیشتری نسبت به یکدیگر برسند.

 

تفاوت سنی بسیار بالا
افرادی که تفاوت هاي سنی بالایی دارند مناسب ازدواج با یکدیگر نیستند. از آنجایی که دختران زودتر به بلوغ می‌رسند، بهتر هست سن مرد از همسرش بالاتر باشد. مناسب ترین سن برای ازدواج خانم ها 20 تا 24 سال و برای آقایان 24 تا 27 سال می باشد. تفاوت سنی بالا، از آن جهت مناسب نیست که این دو نفر با دو نوع نیاز و طرز فکر بسیار متفاوت از یکدیگر میباشند که خود باعث برود تعارضات میشود.

 

تفاوت دینی و مذهبی
بهتر از دختر و پسری که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند از یک دین و مذهب نمونه باشند. زیرا تفاوت هاي دینی و مذهبی می‌تواند در جایی باعث ایجاد مشکلات بین همسران بشود. ساده ترین این مشکلات، نوع تربیت مذهبی فرزندانشان هست و همین طور شرکت کردن در مراسمات مذهبی می باشد.

 

افرادی که از یکدیگر دور میباشند
افرادی که از همدیگر دور میباشند و در شهرها و یا کشورهای گوناگون زندگی میکنند برای ازدواج با یکدیگر مناسب نیستند. زیرا این افراد فرصت شناخت کافی از یکدیگر را ندارند و به علت اینکه نمی‌توانند در طول هفته همدیگر را ببینند و در نتیجه نمیتوانند از خصوصیات حقیقی اخلاقی یکدیگر مطلع شوند، می‌توانند بعد از ازدواج دچار تعارض بشوند.

 

اختلالات جنسی
افرادی که نسبت به مسایل جنسی خواسته هاي خارج از رسم دارند و یا هیچ رغبتی به برقراری رابطه جنسی بعد از ازدواج نیستند، مناسب برای ازدواج کردن نمی باشند. زیرا در این صورت بعد از ازدواج، این فرد یکی از مهمترین نیازهای فیزیولوژیک همسرش را نمیتوانند به درستی فراهم سازی کند.

 

افرادی که به تازگی شکست عاطفی خورده اند
 به گزارش پارس ناز افرادی که به تازگی از همسرشان جدا شده اند و یا همسرشان فوت کرده هست و در واقع شکست عاطفی را تجربه کرده اند، حداقل باید 2 سال را یعنی تا زمانی که بتوانند خودشان را با این مساله سازگار کنند، صبر کنند و بعد اقدام به ایجاد رابطه اخیر با فرد اخیر کنند. زیرا اگر این افراد زود وارد رابطه عاطفی بعدی بشوند،

 

ممکن هست به علت فراموش نکردن رابطه قبلی، مدام آن را با رابطه جدیدشان مورد مقایسه قرار دهند و یا اینکه به علت اینکه بتوانند به خودشان آرامش بدهند، زود تصمیم به اینکار گرفته اند تا بلکه بتوانند اتفاقات تلخ قبل را فراموش کنند.