پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

شهرهای زیبای پاییزی جهان را بشناسید

شهرهای زیبای پاییزی جهان را بشناسید

شهرهای زیبای پاییزی جهان را بشناسید 

فصل پاییز زیبایی های خاص خودش را دارد و انواع رنگ های طبیعت را می توان در این فصل از سال دید و لذت برد. همه ی ما خوب می دانیم که یکی از بزرگ ترین لذت های زندگی، سفر کردن است. به علت همین لذت ها و کسب تجربه ها بود که بسیاری در دنیا شروع به سفر کردند و به مرور، جهانگردی را در دنیا رسمی کردند.

 

به طوری که در تاریخ ۲۷ سپتامبر ۱۹۷۰ میلادی، اساسنامه ی روز جهانی گردشگری به تصویب سازمان جهانی گردشگری رسید.در این مطلب پاییزی می خواهیم شما را در سفری رویایی و جذاب، به دیدن ۱۰ مکان زیبای پاییزی در دنیا ببریم. از آمریکا و کانادا شروع کنیم و با گذر از آلمان و پرتغال و فرانسه و رومانی، به مسکو در روسیه بیاییم و سفرمان را در چین و ژاپن به پایان برسانیم.

 

۱. پاییز Sonoma County در کالیفرنیای آمریکا

بخش سونوما (Sonoma) که در کالیفرنیای آمریکا قرار دارد، منظری زیبا و منحصر به فرد دارد. در فصل پاییز که افتادن شاخ و برگ درختان آغاز می شود و رنگ ها تغییر می کند، باید سوار بر اتومبیل شد و در طول دره ی سونوما حرکت کرد. در اینجا با دره ای زیبا مواجه می شویم که با درختان افرا و بلوط سایه شده است.

 

در ادامه ی مسیر باید از شیار رودخانه ی روسی گذشت، جایی که تاکستان های زیبا با رنگ آتشین خورشید زمین را به زیبایی نقاشی کرده اند.

شهرهای زیبای پاییزی جهان را بشناسید۲. منظره زیبای پاییزی جاده Northern New Mexico در آمریکا

در جاده ی Northern New Mexico گویا تنها یک فصل وجود دارد و آن پاییز است. اینجا جایی است که در شمال نیومکزیکو و در کنار کوهستان راکی قرار گرفته است. در طول این مسیر با مناظر زیبای جنگل، رودخانه ی سرخ، دره ی سبز و دریاچه های کوهستانی مواجه می شویم که در اوایل پاییز، رنگین کمانی از رنگ های مختلف است.
شهرهای زیبای پاییزی جهان را بشناسید۳. پاییز در جاده Holmes County در ایالت اهایو آمریکا

از قلب ایالت اهایو جاده ای باریک می گذرد که اطراف آن را درخت های افرا و بلوط پوشانده اند و کمی آن طرف شاخه های ذرت در هوای پاییزی موج می زنند. در جاده Holmes County باید سوار درشکه و اسب شد و زیبایی پاییز را در زیر درختان قرمز و زرد نظاره گر بود و در هنگام خستگی در کنار جاده ایستاد و در مزرعه ی زیبای ذرت به استراحت پرداخت.
شهرهای زیبای پاییزی جهان را بشناسید۴. Gaspé Peninsula پاییزی در ایالت Quebec کانادا

در شهر کِبِک کانادا (Quebec)، جاده ای زیبا وجود دارد که در پاییز، برگ قرمز درختان افرا بیننده را به یاد برگ روی پرچم کشور کانادا می اندازد. در اینجا درختان در زمینه ی آبی دریاچه قرار گرفته اند و فضا را زیبا کرده اند. در کوه های اطراف این جاده ی سبز (کوه های پارک ملی)، دریاچه ای وجود دارد که در آن انواع نهنگ ها موجود می باشد.
شهرهای زیبای پاییزی جهان را بشناسید۵. Douro Valley، دره ای پاییزی در پرتغال

در شمال کشور پرتغال دره ای قرار دارد که نام آن دره ی دوورو (Douro Valley) است و رودخانه از میان آن می گذرد. این رودخانه پاییز را درون خود به زیبایی منعکس می کند و با کمک درختان و برگ هایشان، به رنگ های قرمز و نارنجی و زرد در می آید. در اطراف این رودخانه درختان انگور خودنمایی می کنند و شما را به سفری در آب دعوت می کنند تا در طول مسیر رودخانه، از زیبایی های اطراف لذت کامل را ببرید.
شهرهای زیبای پاییزی جهان را بشناسید۶. پاییز زیبای آلمان در ایالت Bavaria

 به گزارش پارس ناز جنوب کشور آلمان پر از جنگل های زمستانی است که با رنگ هایی متنوع به مخالفت با برف کوه ها برخاسته اند. در طول مسیر حرکت به سمت جنوب آلمان، باید از جاده ای زیبا که به نام جاده ی رمانتیک معروف است بگذریم و شهرهای تاریخی و مهمی مانند شهر روتنبرگ اُب دِر تاور (Rothenburg ob der Tauber)

 

و شهر دینکلزبول (Dinkelsbühl) در ایالت بایرن یا باواریا (Bavaria) را پشت سر بگذرانیم. این ایالت سرشار از زیبایی های پاییزی بی نظیر و مثال زدنی می باشد.
شهرهای زیبای پاییزی جهان را بشناسید۷. پاییز در شهر Transylvania در کشور رومانی

ترانسیلوانیا (Transylvania)؛ شهری که در افسانه های وحشتناک و تصاویر قلعه های قرون وسطایی غرق شده است و با این ها شناخته می شود! اما پاییز توانسته است طلسم دراکولای افسانه ای در ترانسیلوانیا را بشکند! حالا می توان با مناظر زیبای پاییزی و در پیچ و خم جاده های زیبا، افسانه ها را به دست فراموشی سپرد و با واقعیت زیبا و بی نظیر مناظر پاییزی رو در رو شد و لذت برد.
شهرهای زیبای پاییزی جهان را بشناسید۸. زیبایی کشور روسیه با پاییز Moscow

مسکو (Moscow)، کلان شهری در روسیه که در دوران شوروی تصویری کلیشه ای از خود به جهانیان عرضه کرده است. شهری که حالا با طبیعت زیبایش به مقابله با آن تصاویر کلیشه ای پرداخته و با تبدیل املاک تزارهای سابق به پارک های عمومی، تصویری زیبا و تازه از مسکو ارائه کرده است.

 

به عنوان مثال به پارک کولومِنسکویه (Kolomenskoye) نگاه کنید که در کنار کاخ سفید و آبی و گنبدی به شکل پیاز، با یک جنگل از درختان سیب نشانه گذاری شده است و پاییزی فوق العاده زیبا را عرضه می کند.
شهرهای زیبای پاییزی جهان را بشناسید۹. دره پاییزی Jiuzhaigou در چین

دره جیوژایگو (Jiuzhaigou) در چین، میزبان بسیاری از گیاهان متنوع و جانوران مختلف می باشد. با آمدن فصل پاییز، رقابتی از زیبایی و رنگ بین برگ های دراماتیک قرمز – نارنجی، رنگین کمان نشسته بر منظره ی روستای تیبِتَن (Tibetan) و دریاچه ی زمرّدی کم رنگ که در مرکز این مناظر قرار دارد آغاز می شود.
شهرهای زیبای پاییزی جهان را بشناسید۱۰. زیباترین پاییز دنیا در Kyoto ژاپن

در ژاپن کویو (koyo) یک سنت فرهنگی بزرگی است که به تغییر فصل از تابستان به پاییز و تغییر رنگ درختان و برگ ها گفته می شود. در این فص در ژاپن، می توان شاهد گل ها و شکوفه های گیلاس بود و بهار را در پاییز مشاهده کرد. هر جا که پا بگذاری، چه در جنگل چه جاده چه پارک و چه مکان های عمومی، می بینی که زمین زیر پایت، سراسر از برگ های قرمز و نارنجی و زرد و قهوه ای و حتی سبز پوشیده شده است.
شهرهای زیبای پاییزی جهان را بشناسیدیکی از بهترین مکان ها برای فصل koyo (فصل رنگ های پاییزی)، کیوتو (Kyoto) می باشد که در جزیره ی هونشوو (Honshu) واقع شده است. در اینجا رنگ ها پادشاهی می کنند و به وضوح تبدیل به سقفی برای زمین شده اند. جایی که حتی برگ های زنده بر روی سقف شیب دار معبد هم جا خوش کرده اند و بقایای قرون امپراطوری شهر هستند.

 

 

عکس های زیباترین و جوان ترین مادربزرگ جهان ژاکلینا بریدو
عکس های زیباترین و جوان ترین مادربزرگ جهان ژاکلینا بریدو
مشاهده بیشتر