پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

طرز تهیه پیتزای رولتی خوشمزه و عالی

مجموعه : آموزش آشپزی
طرز تهیه پیتزای رولتی خوشمزه و عالی

طرز تهیه پیتزای رولتی خوشمزه و عالی 

برترین روش پخت پیتزای رولتی را برای شـما داریم کـه طعم خوبی دارد و ظاهر آن نیز میتواند اشتها را حسابی تحریک کند، پس باهم آنرا درست کنیم. آیا تا بحال نام پیتزای رولتی بـه گوشتان خورده هست؟ دراین مقاله قرار هست خودتان نان پیتزا را درست کنید، روی آن مواد پیتزا را بریزید، آنرا لوله کنید و داخل فر بگذارید. پس از پختن و خنک شدن، آنرا برش دهید و این گونه یک پیتزای رولتی فوق العاده داشته باشید.

 

مواد لازم:

آرد: 400 گرم
آب ولرم: 1 پیمانه
نمک: یک دوم قاشق چای خوری
پودر آویشن: یک دوم قاشق چای خوری
ارگانوی خشک: یک دوم قاشق چای خوری
روغن مایع: 2 قاشق سوپ خوری
شکر: بـه مقدار لازم

 

مواد لازم میانی:

پنیر چدار «رنده شده»: 400 گرم
قارچ «ریز خرد شده»: 300 گرم
پیاز «ریز خرد شده»: 1 شماره
زیتون سیاه «خرد شده»: یک مشت
پودر آویشن: بـه مقدار لازم
سوسیس «خرد شده»: 100 گرم
رب گوجه فرنگی: بـه مقدار لازم
نمک: بـه مقدار لازم
فلفل سیاه «پودر شده»: بـه مقدار لازم
روغن زیتون: بـه مقدار لازم

 

طرز تهیه:

1. ابتدا سه قاشق سوپ خوری آرد را الک کرده و مقدار کمی آب ولرم بـه آن اضافه و مخلوط کنید. خمیر بـه دست آمده را حدود 30 دقیقه در محلی گرم قرار دهید تا حجم آن دو برابر شود. بقیه آرد را الک کرده و خمیر مایه رابه آن بیفزایید.

 

2. آب ولرم باقی مانده و نمک را اضافه و مخلوط کنید. پودر آویشن، ارگانوی خشک، مقدار کمی شکر و مقداری روغن اضافه کرده و مواد رابه خوبی باهم مخلوط کنید تا خمیر یک دستی حاصل شود.

 

3. درصورت سفت بودن خمیر مقداری آب و درصورت شل بودن آن، مقداری آرد اضافه کنید. روی خمیر را بپوشانید و حدود یک ساعت و نیم در محلی گرم قرار دهید.

 

4. خمیر را در سینی فر پوشیده شده با کاغذ روغنی چرب شده بـه شکل مستطیلی بـه ابعاد 50×29 سانتی متر در آورید، رب گوجه فرنگی را روی خمیر اکران کنید و پنیر چدار رنده شده روی آن بپاشید.

 

5. قارچ ریز خرد شده را در روغن زیتون تفت دهید و کمی نمک، فلفل سیاه و پودر آویشن بزنید. سپس بـه همراه سوسیس، پیاز ریز خرد شده و زیتون خرد شده روی مواد اکران کنید.

 

6. نمک، فلفل سیاه و پودر آویشن بیفزایید. خمیر را از قسمت کوتاه تر رول کنید. با خلال دندان سوراخ هایی در آن ایجاد کنید.

 

7. آنرا حدود 15 دقیقه در فر از گذشته گرم شده با دمای 220 درجه سانتی گراد «425 درجه فارن هایت» قرار دهید.

 

8. دمای فر را کاهش داده و روی 180 درجه سانتی گراد «350 درجه فارن هایت» قرار دهید. حدود 30 دقیقه دیگر بـه پخت آن ادامه دهید. پس از کمی خنک شدن آنرا برش داده و سرو کنید.

 

 

برچسب‌ها: