پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

در طول هفته باید چقدر گوشت مصرف کنیم؟

مجموعه : رژیم و تغذیه
در طول هفته باید چقدر گوشت مصرف کنیم؟

در طول هفته باید چقدر گوشت مصرف کنیم؟ 

پزشکان وتخصصین تغذیه همۀ وقت} بر بهره گیری کمتر از گوشت قرمز تاکید دارند. اما باید بدانیم که بدن ما حداقل به چه میزان گوشت قرمز احتیاج دارد. مصرف گوشت هر انسان در هفته چقدر باید باشد؟ این سوالی هست که تمام انسان هاي کره زمین فارغ از این که در کدام قاره زندگی کنند دارند. میزان مصرف گوشت در کشورهای گوناگون جهان با یکدیگر متفاوت هست.

 

مصرف گوشت در اروپا و ایالات امریکا در حال کاهش هست، اما در آسیا آشکارا افزایش یافته هست. به عقیده کارشناسان، مصرف سرانه گوشت بسیار بالاست.یکی از بزرگ ترین پژوهش‌ها در جهان که در آن بیش از نیم میلیون نفر از ۱۰ کشور اروپایی شرکت دارند از ۱۸ سال پیش تا کنون در حال بررسی رابطه میان تغذیه و مریضی‌هاي قلبی و دستگاه گردش خون، سرطان و دیابت «مرض قند» هست.

 

از نتایجی که تاکنون در جریان این پژوهش به دست آمده این بوده که افزایش مصرف گوشت باعث بالا رفتن احتمال مرگ زودرس می شود. و برعکس، کاهش مصرف گوشت میتواند بر طول عمر بیفزاید.

 

 به گزارش پارس ناز پژوهشگران همین طور دریافته‌اند که نه گیاهخواران، بلکه کسانی که کمی گوشت می خورند طولانی‌ترین مدت عمر را دارند. برای پژوهشگران این یافته عجیب نیست، چون گوشت دارای شماری از مواد هست که برای سلامتی خوب میباشند. بدن انسان از این مواد حیوانی بهتر از گیاهان بهره ‌میبرد.

 

“انجمن تغذیه کشور آلمان” و “صندوق جهانی تحقیقات سرطان” پیشنهاد می کنند که مصرف گوشت یک نفر در هفته حدود ۵۰۰ گرم باشد.گوشتی که برای مشابه در فرآیند ساخت سوسیس و کالباس تغییر یافته و از جمله با ترکیبی از نمک غذایی، پتاسیم نیتریت و سدیم نیتریت کنسرو شده ناسالم دانسته می شود.

 

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
این خانم با ارواح رابطه جنسی دارد +عکس
این خانم با ارواح رابطه جنسی دارد +عکس
مشاهده بیشتر