پارس ناز پورتال

تبلیغات

عجایب وحشتناک دنیای پزشکی را بشناسید +عکس

عجایب وحشتناک دنیای پزشکی را بشناسید +عکس

عجایب وحشتناک دنیای پزشکی را بشناسید +عکس 

برخی حقایق در دنیای پزشکی میباشند که واقعا قابل مشاهده برای هرکسی نمی باشند و احتمالاً شما هم اگر با آنها آشنا شوید حالتان بد شود. عجایب پزشکی زیادی در سراسر جهان وجود دارد. تا وقتی بدانید کجا را مشاهده نمایید میتوانید از این کنجکاوی‌هاي اعجاب انگیز یا احتمالا نفرت انگیز پیدا کنید.

 

جنین یک چشم, موزه ورلیک «Vrolik» در آمستردام, هلند

 به گزارش پارس ناز در قرن نوزدهم پدر و پسر کالبدشناس جراردوس و ویلم ورولیک در جهش‌هاي انسانی نقش داشتند. در یک مطلب پزشکی سال 1834 ویلم سیکلوپیا را مورد بررسی قرار داده هست. سیکلوپیا یک نقص مادرزادی کمیاب هست که در جنین دو چشم کامل به صورت جداگانه شکل نمی گیرد در نتیجه یک سوراخ مرکزی ایجاد میشود.

 

احتمال این که یک نوزاد با سیکلوپیا متولد شود یک در 16000 هست. با این حال اکثر جنین‌هاي سیکلوپیایی یا سقط می شوند یا مرده به جهان می آیند. ورولیک‌ها چندین سیکلوپیا را جمع کردند: پنج انسان و ۱۹ جانور شامل خوک, بره و گربه که مبتلا به سیکلوپیا بودند. همۀ آن‌ها را در موزه ورولیک در بخش آناتومی و رویان شناسی دانشگاه آمستردام می توانید مشاهده نمایید.

عجایب وحشتناک دنیای پزشکی را بشناسید +عکس

یک شیشه پر از موش کور, موزه زیست شناسی گرانت, لندن, انگلستان

در این موزه هجده موش کور در یک شیشه در معرض نمایش قرار دارند که احتمالا به اندازه سایر آیتم‌هاي این موزه خوفناک نیستند, اما واقعا جالبند و قطعا یکی از جواهرات گرانبهای لندن به تعداد میروند. در موزه‌اي که اسکلت مار آناکوندا, استخوان‌هاي دودو و کلکسیونی از مغز به چشم میخورد,

 

هنوز هم وجود یک شیشه موش کور هست قیمت آن را بالا می برد. چرا این موش کور‌ها در یک شیشه گردآوری شده اند احتمالا چیزیست که هرگز دانسته نخواهد شد.

عجایب وحشتناک دنیای پزشکی را بشناسید +عکس

گلوله غول جسد موی قورت داده شده, موزه ملی سلامت و پزشکی در مریلند, کشور آمریکا

گربه‌ها اگر بخواهند می توانند تمام روز را بخوابند, اما احتمالا از توده غیرقابل هضمی که در شکمشان جمع شده و اغلب مو هست عذاب می کشند. اما گربه‌ها تنها حیواناتی نیستند که از این مریضی عذاب آور و غمگین کننده رنج میبرند. گربه ها, گاوها, بزها, گوزن‌ها نیز آن را دارند. اما موجود دیگری هم باید به فهرست بالا اضافه کنید: در موزه ملی سلامت و پزشکی

 

مریلند چندین نمونه هشداردهنده از گلوله‌هاي مویی دیده می شود که در معده انسان پیدا شده اند. بزرگ ترین آن‌ها از معده یک دختر ۱۲ ساله خارج شده که عادت داشته موی خودش را می‌خورده هست.

عجایب وحشتناک دنیای پزشکی را بشناسید +عکس

سر تیر خورده قربانی, موزه پزشکی سیریاج در بانکوک, تایلند

موزه مرگ درون قدیمی‌ترین بیمارستان تایلند قرار دارد. این موزه شش بخش گوناگون دارد: پاتولوژی, پزشکی قانونی, تاریخ پزشکی تایلند, انگل شناسی, آناتومی و پیش از تاریخ. یکی از جالبترین اقلام آن سر قطع شده یک انسان هست. اما این یک سر قطع شده معمولی نیست «گرچه هیچ سر قطع شده‌اي اصلا معمولی نیست»

 

این سر از وسط بریده شده تا مسیر گلوله‌اي که از آن عبور کرده را نشان دهد. این مقطع به وضوح سوراخ‌اي که گلوله در جمجمه حرکت کرده و صدمه هایي که زده را نشان می دهد.

عجایب وحشتناک دنیای پزشکی را بشناسید +عکس

روده بزرگ غول جسد, موزه موتر «Mütter» در فیلادلفیا

این روده بسیار بزرگ شبیه چیزی از فیلم‌هاي دهه ۱۹۵۰ هست. این روده بزرگ از لحاظ پاتولوژی بسیار خوفناک هست. مریضی هیرشپرونگ «Hirschprung» زمانی نخست میشود که تمام یا بخشی از روده بزرگ یا قسمت‌هاي ابتدایی دستگاه گوارش فاقد اعصاب و در نتیجه دچار اضطراب عملکردی میشوند. این باعث میشود

 

که ماهیچه‌ها هرگز سیگنال انقباض و خارج کردن مواد زاید را از سیستم گوارش دریافت نکنند. «یبوست شدید» در نتیجه روده بسیار بزرگ می شود. در این راستا خاص طول آن به ۲.۴ متر و وزن آن به ۱۸ کیلوگرم رسیده هست. برای سنجش این موزه یک ماکت مومی از یک روده طبیعی را قرار در کنار این روده بزرگ قرار داده هست. ناسازگاری آن‌ها دیوانه کننده هست

عجایب وحشتناک دنیای پزشکی را بشناسید +عکس

تخمدان مبتلا به تروتوما, موزه مریضی‌هاي انسان, سیدنی, استرالیا

در دانشگاه نیوساوت ولز همه ي بخش‌هاي مریض انسان را می توانید پیدا کنید از جمله شش‌ها و قلب صدمه دیده. یکی از جالبترین نمونه‌هاي آن تراتوما «نوعی کیست» تخمدان خوش خیم هست. تراتومای تخمدان یک سرطان ژرم سل هست که رشد سلولی تخمدان را مختل میکند. در موارد شدید, میتواند

 

موجب تومورهایی شود که شبیه جنین‌هاي ناقص با مو و دندان باشد. درست مانند عکس زیر. اگرچه موزه مریضی انسان در دهه ۱۹۶۰ برای دانشجویان پزشکی و پاتولوژی راه اندازی شده , اما از سال ۲۰۰۹ به روی عموم باز هست.

عجایب وحشتناک دنیای پزشکی را بشناسید +عکس

خودرو‌هاي آناتومیکی, موزه کپلو سانسورو «Capella Sansevero» در نپال, ایتالیا

در زیرزمین کلیسای سانسورو در نپال دو کشف خوفناک اروپا قرار دارند. دو اسکلت, یک مرد و یک زن آبستن که در کنار هم در یک محفظه شیشه‌اي ایستاده اند, هر دو با سیستم‌هاي گردش خون تقریباً دست نخورده ولی از نظر رنگی مبالغه شده, رگ‌هاي آبی و عروق خونی قرمز رنگ. این «اتومبیل ها» توسط دکتر

 

قرن هجدهمی «سالرنو» ایجاد شده اند و هردو حفظ شده‌ترین اجساد جهان میباشند. اما رنگ آمیزی و سیستم گردش خون کامل مورد بحث هست. برخی می گویند اگرچه اسکلت‌ها به وضوح حقیقی میباشند, اما رگ‌ها و عروق خونی ممکن هست نباشند و ترکیبی از موم زنبور عسل, سیم و ابریشم باشند.

 

اما کسانی هم میباشند که به حکایت خوفناک تری معتقدند و می گویند سالرنو جادوگری بوده که قربانیان خود را با تزریق یک عامل سخت کننده در فرآیندی که فلزی کردن انسان نامیده می شود کشته هست. اما بعد از گذشت ۲۵۰ سال پیدا کردن حقیقت ماجرا غیرممکن هست. آن‌ها بسیار فراتر از پزشکی زمان خود بوده اند.

عجایب وحشتناک دنیای پزشکی را بشناسید +عکس

طولانی‌ترین کرم نواری «Tapeworm», موزه انگل شناسی مگورو «Meguro» در توکیو, ژاپن

در تنها موزه انگل شناسی جهان با خوفناک‌ترین و چندش آورترین چیزهایی قرار دارند که تا اکنون با آن‌ها مواجه شده اید, از جمله طولانی‌ترین کرم نواری جهان. این کرم» Diphyllobothrium nihonkaiense» اسم داشته و ۸. ۸ متر طول دارد و از شکم یک مرد ژاپنی که بعد از خوردن ماهی احساس دل درد شدیدی می‌کرده خارج شده هست.

 

در کنار این کرم یک کمک لمسی وجود دارد, یک قطعه طناب با طول و خصوصیات نمونه که بازدیدکنندگان با لمس آن می توانند این کرم را در شکمشان احساس کنند. اگر امکان مشاهده کردن از این موزه را ندارید میتوانید با این روش سنجش کنید: یک زرافه متوسط ۵. ۵ متر بلندی دارد و این کرم سه متر از آن بلندتر هست.

عجایب وحشتناک دنیای پزشکی را بشناسید +عکس

کتابی از جنس انسان, موزه پاتولوژی ادینبرگ, اسکاتلند

دو تا از تیره‌ترین شخصیت‌هاي اسکاتلند «ویلیام هار» و «ویلیام بورک» بودند. آن‌ها قاتلان قرن نوزدهمی بودند که جسد قربانیان خود «۱۶ مورد» را به دکتر رابرت ناکس می‌فروختند و او اجساد را در جلسات کالبدشناسی خود تشریح می کرد. در این موزه آثار وحشتناکی از بورک و هار آدمکش پیدا خواهید کرد. هرچند این کتاب

 

یک کتاب قدیمی به نظر میرسد, اما جلد چرمی آن یک جلد معمولی نیست بلکه از پوست ویلیام بروک بعد از اعدام او تهیه شده هست و روی آن نوشته شده: «در ۲۸ ژانویه ۱۸۲۹ اعدام شد.»

عجایب وحشتناک دنیای پزشکی را بشناسید +عکس

اسب سوار آخرالزمان, موزه فراگونارد «Fragonard» در پپاریس, فرانسه

اونوره فراگونار آناتومیستی بود که از سال ۱۷۳۲ تا ۱۷۹۹ بعنوان یکی از پیشگامان عصرش زندگی میکرد. «Ecorchés» مجسمه هایي میباشند که بدن انسان را بدون پوست نشان می دهند, به خصوص بدن بدون ماهیچه. گذشته از فراگونارد آن‌ها آثار هنری نقاشی یا مجسمه سازی از مردان و زنان تصور می شدند.

 

اما فراگونارد ایده دیگری داشت. او آن‌ها را از اجساد حقیقی می‌فرآوری. در یکی از قدیمی‌ترین مدارس دامپزشکی جهان بقایای شاهکارهای فراگونارد را خواهید یافت. او حدود ۷۰۰ جسد را پوست کند, اما تنها ۲۱ شماره از آن‌ها باقی باقیمانده که همۀ آن‌ها در پاریس نمایش داده میشوند. معروفترین آن‌ها یک مرد سوار بر اسب هست که هر دوی آن‌ها به این روش ساخته شده اند.

عجایب وحشتناک دنیای پزشکی را بشناسید +عکس

عجایب دنیای پزشکی،حقایق دیدنی دنیای پزشکی،بدن انسان در موزه ها،موزه هاي بدن انسان،عجایب دنیای پزشکی اخیر

 

مطالب جنجالی سایت