پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

موانع اصلی برای عدم موفقیت افراد را بشناسید

موانع اصلی برای عدم موفقیت افراد را بشناسید

موانع اصلی برای عدم موفقیت افراد را بشناسید 

برای رسیدن به موفقیت مي توان راه هاي مختلفی را امتحان نمود،اما باید دقت کنید که موانعی نیز در راه ممکن هست سد مسیر موفقیت شوند.این روزها همۀ در مورد موفقیت صحبت مي کنند. ذهنیت فراگیری شکل گرفته که انگار هر شخصی که واقعا بخواهد پیروز شود، به موفقیت خواهد رسید. اما اینجور نیست! دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد.

 

افراد پیروز به این علت پیروز شده اند که به سختی سعی کرده اند و بارها و بارها با شکست هایي روبرو شده اند که از تصور دیگران به دور هست.همین طور کارهایی وجود دارند که باعث دور ماندن ما از کسب موفقیت مي شوند. اگر فکر مي کنید که معمولا یکی از کارهای این لیست را انجام مي دهید، باید هر چ=ه سریع تر آن را متوقف کنید تا شانس کسب موفقیت تان افزایش پیدا کند.

 

1. نتایج متفاوتی مي خواهید، اما تغییری در فعالیت هاي تان ایجاد نکرده اید.

بارها اتفاق افتاده که سعی کرده اید به چیزی برسید اما فقط بارها نو بارها شکست خورده اید؟ آلبرت اینشتین مي گوید: «دیوانگی یعنی کار یکسانی را بارها و بارها انجام دهید و هر زمان انتظار نتیجه اي متفاوت داشته باشید.» کمی تند و تیز هست! اما واقعیت دارد. خطرناک ترین مشکل این هست که ممکن هست شما در قبل گیر کرده باشید.

 

اگر دارید کاری را بارها و بارها تکرار مي کنید اما هنوز هم نتیجه دلخواه تان را کسب نکرده اید، باید بدانید مشکلی دارید که باید به سرعت حل و فصل شود. آن گونه به این مسئله رسیدگی کنید:

 

الف» هر کاری راکه انجام مي دهید متوقف کنید و عملکرد هرروز تان را به دقت بررسی کنید.

 

ب» به هدف بزرگ خود فکر کنید و از فکر کردن به اهداف کوتاه مدت خودداری کنید. گاهی اوقات اهداف مان را فراموش کرده یا از بعضی از انها غافل مي شویم؛ چرا که به طور مرتب به ارزیابی عملکرد و میزان پیشرفت خود نمیپردازیم و آن اهداف را برای خود یادآوری نمیکنیم.

 

ج» هر عمل ناکارآمدی راکه انجام مي دهید، شناسایی کنید و انها را کنار بگذارید.

 

د» به کارهایی بپردازید که آن ها را انجام نداده اید و احتمال مي دهید که برای تان نتیجه دلخواه را فراهم کنند.

 

هـ» همه ي وقت نتایج خود را بررسی کرده و آن را بعنوان یک اصل علت و معلولی در نظر بگیرید. هر از چند وقت یک‌بار از خود بپرسید: «آیا فعالیت هایي که انجام مي دهم «علت» نتایج دلخواه «معلول» را برایم به ارمغان مي آورند؟»

 

2. به دنبال میانبرهای موفقیت مي گردید.

اگر باور دارید که موفقیت بدون پرداخت هزینه به دست مي آید، کاملا در اشتباهید؛ اگر فکر مي کنید که کسب موفقیت کار ساده یا سریعی هست، باز هم در اشتباهید. خواهش مي کنم لطفی در حق خودتان بکنید و این باورهای اشتباه را دور بریزید و به سرعت معنای حقیقی موفقیت را درک کنید: سختکوشی، تعهد، تدوام، شکست، زمان، ناامیدی و ده ها مورد دیگر…

 

3. منتظر زمانی مناسب برای شروع هستید.

مي توانید به خودتان دروغ بگویید و خود را گول بزنید که پروژه مورد نظر را از فردا، هفته دیگر یا ماه بعد شروع خواهید کرد. حتی ممکن هست سال ها در انتظار آن «زمان مناسب» باقی بمانید. باشد، اینکار را انجام دهید تا کل عمرتان را صرف برنامه ریزی هاي بی حاصل، عدم موفقیت و انتظار آن زمان مناسب کنید یا منتظر باشید که اتفاق خارق العاده اي بیفتد و شما را یک شبه به موفقیت برساند. هیچ زمان مناسبی وجود ندارد.

 

شما فقط دارید برای شانه خالی کردن از وظایف خود بهانه مي آورید. واقعیت این هست که افراد پیروز به جایگاه دلخواه شان دست یافتند فقط و فقط به دلیل اینکه درک عمیقی از این جمله داشتند: «شما همین همین حالا موفقیت خود را رقم مي زنید» و تصمیم گرفتند از تک تک لحظات شان برای رسیدن به موفقیت بهره گیری کنند. همه ي چیز با این موضوع شروع مي شود. باید بدانید که موفقیت تدریجی به دست مي آید و نباید منتظر زمان مناسبی برای شروع کارتان باشید.

 

4. مسئولیت کارهای خود را نمی پذیرید و دیگران را سرزنش مي کنید.

«اگر فقیر به جهان آمده اید، مقصر شما نیستید. اما اگر فقیر بمیرید، تقصیر خودتان هست.» «بیل گیتس»یکی از ویژگی هاي متعارف افراد پیروز این هست که انها مسئولیت تمام و کمال اتفاقات زندگی خود را به عهده مي گیرند. اگر به مشکل بربخورند، دیگران را سرزنش نمیکنند. انها مي دانند تنها با به دوش کشیدن بار مسئولیت هاي زندگی شان مي توانند

 

به زندگی موفقیت آمیزی برسند. پس به جای اینکه گریه کنند و دیگران را سرزنش و قضاوت کنند، کارهایشان را ارزیابی کرده و به دنبال روش هایي مي گردند تا خطاهای شان را جبران کنند.همین طور سعی مي کنند که دیگر آن اشتباه را تکرار نکنند. همۀ مشکلاتی در زندگی شان دارند. هر شخصی، چه پیروز و ناموفق، هر روز با چالش هاي متفاوتی

 

روبرو مي شود. به خودتان فکر کنید، به چیزهایی در زندگی تان که از انها رضایت ندارید. حالا واقعا از خودتان بپرسید که مقصر این نارضایتی ها کیست؟ آیا تقصیر همکاران تان هست؟ دوستان تان؟ یا خودتان که به درستی به آن مشکلات رسیدگی نکرده اید؟ لطفا مسئولیت زندگی خود را به عهده بگیرید و مشاهده نمایید که موفقیت با چه شتابی به سوی شما خواهد آمد.

 

5. اجازه مي دهید که ترس از شکست شما را عقب نگه دارد.

اگرچه ترس از شکست اغلب به شکلی خودآگاه احساس مي شود اما بیشتر اوقات این ترس در ضمیر ناخودآگاه ما وجود دارد. شکست برای بیشتر مردم موضوع ترسناکی هست؛ چیزی که اصلا نمیخواهند با آن روبرو شوند. زمانی که ترس از شکست به وجود مي آید، مردم از انجام کارهایی که باید انجام شوند سر باز مي زنند و نمی‌توانند برنامه کاری شان را به درستی انجام دهند.

 

اگر در گوگل عبارت «افراد موفقی که شکست خورده اند» را جستجو کنید با صدها نفر از این افراد روبرو خواهید شد. انها بارها شکست خورده اند اما دست از اهداف شان برنداشته اند و در نهایت موفقیت بزرگی کسب کرده اند. چه چیزی باعث شده که آن ها کارشان را ادامه دهند؟ ممکن هست پاسخ هاي زیادی به این پرسش وجود داشته باشد اما قطعا یکی از این پاسخ ها این هست که آن ها از شکست خوردن نترسیده اند.

 

6. دوست ندارید از کسی کمک بگیرید.

 به گزارش پارس ناز اگر بر این باورید که کمک گرفتن از دیگران نشانه ضعف شماست، بدانید تنها کسی نیستید که این احساس را دارید. تعداد زیادی از مردم موقعیت هاي زیادی را از دست مي دهند زیرا دوست ندارند از کسی درخواست کمک کنند؛ انها نمیتوانند در مورد چیزهایی که ازشان اطمینان ندارند از کسی سوال کنند. رهبران و افراد پیروز مي دانند که هر از گاهی کمک خواستن از دیگران اصلا موضوع خجالت آوری نیست.

 

«کسی که سوال مي پرسد، پنج دقیقه ناآگاه به نظر مي رسد؛ کسی که سوال نمی پرسد، یک عمر.» «ضرب المثل چینی»

 

سخن آخر

موفقیت کلمه بزرگی هست؛ کلمه اي پیچیده. زیرا معانی مختلفی دارد. موفقیت را برای خود معنا کنید و سپس نگرش و دانشی درست برای رسیدن به آن به دست آورید. آموخته هاي تان را به کار ببندید، شروع به کار کنید و تا زمانی که به موفقیت نرسیده اید، از کار دست نکشید.

 

 

Loading...
عکس خفن پارتی | 65 پسر و دختر نیمه برهنه مشهدی در پارتی مختلط
عکس خفن پارتی | 65 پسر و دختر نیمه برهنه مشهدی در پارتی مختلط
مشاهده بیشتر