پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

بررسی کامل عفونت های زنانه و راهکارهای درمانی

مجموعه : بهداشت زنان
بررسی کامل عفونت های زنانه و راهکارهای درمانی

بررسی کامل عفونت های زنانه و راهکارهای درمانی 

عفونت های زنانه به علت آسیب پذیر بودن دستگاه ساخت مثلی بانوان بسیار متعارف هست که مي توان از ابتدا با رعایت نکاتی از این عفونت ها جلوگیري نمود. یکی از مهمترین مسائلی که سلامت یک خانم را نشان مي‌دهد ترشحات طبیعی و بی‌رنگ و بی‌بو هست.

 

اما امان از آن روز که یک خانم متوجه ترشحات بدبو بدرنگ یا سوزش و خارش در ناحیه تناسلی شود آن وقت هست که انواع و اقسام فکر و خیال سراغ‌تان مي‌آید که علت آن چیست و برای درمان چه باید کرد. در این مواقع به هر روش و هر دارویی متوسل مي‌شوید تا هر چه زودتر از شر این ترشحات بدبو که اعصاب‌تان را به‌هم ریخته رها شوید.

 

شاید در این میان از دوستان و آشنایان هم راهکارهای زیادی بگیرید که شاید حتی بعضی از آن ها عجیب و غریب یا حتی زیان آور باشد. اگر خدای نکرده مشکل‌تان ادامه‌دار و شدید باشد که قطعا باید دست به کار شوید و هرچه زودتر برای درمان به متخصص مراجعه کنید.

 

اما اگر مشکل‌تان کمتر باشد مي‌توانید با بهره گیری از طب سنتی و روش‌هاي کارآمد آن مشکل‌تان را با خیال راحت و در منزل حل کنید. در این مقاله بعیری متخصص طب سنتی راه‌هاي آسان و مفیدی برای مشکل‌تان ارائه مي‌دهد تا خیال‌تان راحت باشد که سالم هستید

 

درمان عفونت ‌های زنانه با طب سنتی

اگر ترشحات همراه با سوزش و خارش باشد، نصف استکان سرکه سیب طبیعی و آب در یک لگن ریخته و به مدت 20دقیقه در آن بنشینید.به‌علاوه مي‌توانید خود را با این محلول شست‌وشو دهید. گل‌سرخ، بابونه، پنیرک و ختمی را به‌صورت مساوی با هم ترکیب کرده

 

و یک مشت از آن را با 4لیوان آب جوشانده و صاف کنید. این داروی آماده شده را در یک لگن بزرگ پر از آب گرم ریخته و روزی 20دقیقه داخل لگن بنشینید.

 

نشانه‌های ترشحات طبیعی

در خانم‌ها به‌طور طبیعی ترشحاتی از دستگاه تناسلی وجود دارد که نیازی به درمان ندارند.در نیمه دوم دوران قاعدگی خانم‌ها به‌علت وجود ترشحات هورمونی افزایش ترشحات از رحم به‌وجود مي‌آید. این ترشحات که طبیعی میباشند بدون درد، بدون خارش سوزش رنگ و بو میباشند.

 

در این دوران «یعنی 14روز دوم دوران قاعدگی خانم‌ها» ترشحات غلیظ‌تر و میزان آن اکثر هست.عفونت دستگاه تناسلی خانم‌ها به‌معنای دفع رطوبت و ترشحات غیرطبیعی از رحم هست.ترشحاتی هم در خانم‌هاي باردار دیده مي‌شود که اگر در اوایل بارداری و همراه با بوی بد خارش و سوزش نباشد تا حدودی طبیعی هست و نیازی به اقدام برای رفع آن نیست.

 

راه درمان عفونت زنانه، داروی واژینال عفونت زنانه

در خانم‌ها به‌طور طبیعی ترشحاتی از دستگاه تناسلی وجود دارد که نیازی به درمان ندارند

 

کدام ترشحات غیرطبیعی هستند؟

نوعی از ترشحات میباشند که غیرطبیعی میباشند و مي‌تواند ناشی از وجود یک ماده زاید در کل بدن باشد.از آنجا که ترشحات در خانم‌ها نقش پاکسازی بدن دارد مي‌تواند به‌عنوان یک نشانه مهم تلقی شود. وقتی میزان یک خلط یا ماده‌اي در بدن چندان شود طبیعت بدن این موضوع را درک کرده و آن را از طریق ترشحات دستگاه تناسلی دفع مي‌کند.

 

مثلا کسی که دچار سوءمزاج بلغمی مي‌شود، کیفیت یا میزان این بلغم در بدنش تغییر مي‌کند. رحم این موضوع را تشخیص داده و به دفع بلغم مي‌پردازد و ما آن را به شکل ترشحات غیرطبیعی مي‌بینیم.

 

اختلالات رحم یا کل بدن؟

گاهی اوقات ترشحات غیرطبیعی مربوط به مریضی‌هاي خود رحم هست، نیروی نگهدارنده رحم کاهش یافته و قادر نیست موادی که مي‌رسد را نگه دارد، بنابراین این مواد را دفع مي‌کند، در نتیجه ضعفی در رحم وجود دارد که سبب دفع ترشحات غیرطبیعی مي‌شود.

 

نشانه‌های ترشحات عفونی

ترشحات غیرطبیعی معمولا با عوارض دیگری مانند بوی بد رنگ غیرطبیعی سوزش خارش قرمزی و التهاب ناحیه تناسلی میزان و غلظت بالا، تب و… همراه میباشند.این ترشحات حتما نیاز به درمان دارند و باید هر چه سریع‌تر برای آن اقدام کرد.

 

برای اختلالات بدن چه باید کرد؟

اگر علت ترشحات غیرطبیعی رحم، وجود بدکارکردی‌هایي در کل بدن باشد، مثلا فرد اضافه بر ترشحات رحم، صورتش پف کرده ترش مي‌کند فخ معده و آبریزش دهان یا سایر علائم گوارشی دارد؛ در این صورت به یک سوءمزاج در کل شک مي‌کنیم و باید این موضوع را بررسی کنیم.حتما باید یک پاکسازی برای کل بدن «با بهره گیری از تغذیه یا بعضی داروها و گیاهان» و به‌علاوه پاکسازی و تقویت رحم انجام دهیم.

 

اگر علت اختلالات رحم باشد

سه نوع زیاد عفونت داخل رحم دیده مي‌شود؛ عفونت‌هاي قارچی، انگلی و باکتریایی. اگر علت ترشحات غیرطبیعی فقط ناشی از کژکاری خود رحم باشد،دیگر نیازی به پاکسازی کل بدن نیست و فقط رحم را پاکسازی مي‌کنیم.روش‌هاي مختلفی برای این پاکسازی وجود دارد که یکی از آن ها بهره گیری از شیاف‌هاي ضدعفونی‌کننده داخل رحمی هست.

 

درمان ترشحات بدون سوزش و خارش در خانم‌های متاهل

اگر ترشحات بدون سوزش و خارش باشد، مي‌توان با کمک مقداری عسل رقیق شده که با تجویز دکتر پیشنهاد شده به صورت موضعی عفونت را برطرف کرد.

 

سه نوع زیاد عفونت داخل رحم دیده مي‌شود؛ عفونت‌هاي قارچی، انگلی و باکتریایی

یک نسخه طبیعی

اگر دچار ترشحات غیرطبیعی و عفونی رحم شده‌اید، مي‌توانید از عسل رقیق شده با آب جوش بهره گیری کنید اما با این تفاوت که باید خود را با این محلول شست‌شو دهید یا آن را در لگن ریخته و داخل آن بنشینید. گذشته از تجربه این روش بهتر هست در این اساس با دکتر‌تان مشورت کنید.

 

چطور پیشگیری کنید؟

افرادی که به دیابت مبتلا میباشند و نقص‌هایي در دستگاه ایمنی دارند، اکثر از دیگران به ترشحات غیرطبیعی و عفونی دستگاه تناسلی مبتلا مي‌شوند. مسلما در این افراد و افراد دیگر نیاز به پیشگیری وجود دارد.مهمترین کاری که برای پیشگیری از عفونت و ترشحات غیرطبیعی دستگاه تناسلی مي‌توان انجام داد،

 

این هست که این قسمت از بدن را همۀ وقت} خشک نگه دارید. هرقدر رطوبت در لباس زیر و قسمت تناسلی اکثر باشد ابتلا به عفونت‌ها، خصوصا انواع قارچی آن اکثر خواهد بود.

 

چه زمانی به دکتر مراجعه کنیم؟

برای رفع عفونت‌هاي تکرار شونده و شدید که با این درمان‌ها قابل حل نیستند باید حتما به دکتر متخصص مراجعه کرده و کمک‌هاي تخصصی‌تری دریافت کنید.کسانی که مریضی‌هاي اساس‌اي دیگری مانند سرطان یا عفونت‌هاي مکرر در دوران بارداری را هم همراه با ترشحات غیرطبیعی دستگاه تناسلی دارند، حتما باید به دکتر مراجعه کنند و تحت درمان متخصص باشند.

 

بهترین لباس زیر برای پیشگیری از عفونت

لباس‌هاي زیر بسیار تنگ و چسبان یا آنهایی که جنسی غیرنخی دارند «پلاستیکی، الیاف مصنوعی و…» مي‌توانند شانس ابتلا به این عفونت‌ها را اکثر کنند بنابراین پیشنهاد مي‌کنیم برای پیشگیری از ترشحات عفونی از لباس‌هاي زیر نخی، نرم و ضدحساسیت بهره گیری شود. به‌علاوه شست‌وشوی مکرر لباس‌هاي زیر و خشک کردن انها در مقابل آفتاب و هوای آزاد مي‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

 

یک پیشنهاد بسیار آسان و ساده برای کاهش میزان ترشحات و پیشگیری از عفونت این هست که در ساعاتی از روز به جای شلوار از دامن بهره گیری کنید.

 

 

Loading...
ازدواج و شب زفاف دختر جوان با پدرش (دختری که با پدرش ازدواج کرد و باردار شد)
ازدواج و شب زفاف دختر جوان با پدرش (دختری که با پدرش ازدواج کرد و باردار شد)
مشاهده بیشتر