پارس ناز پورتال

تبلیغات

علامت های افسردگی شدید در افراد را بشناسید

علامت های افسردگی شدید در افراد را بشناسید

علامت های افسردگی شدید در افراد را بشناسید 

افسردگی علایمی دارد که می توان با چند دقیقه صحبت با فرد متوجه آن شد،حال بعضی مواقع این مریضی در سطح بالایی در فرد وجود دارد که شناخت آن راحت تر می شود. افسردگی از جمله مریضی های خاموشی هست که قرن بیست و یکم و مردم آن را تهدید می‌ کند. تغییراتی در سبک زندگی افراد در کنار ژنتیک توانسته این اختلال را به معضلی در جوامع مدرن امروزی بدل کند.

 

شاید این تصور وجود داشته باشد که فرد افسرده حتما باید تمام مدت را روی تخت خود بگذراند، از تمام فعالیت های روزمره بدور باشد و بیش از اندازه احساس غم و ناراحتی را تجربه کند. اما حقیقت آن هست که افسردگی فرای این تصورات هست.در ادامه نشانه هایی که لازم هست در مورد افسردگی سطح بالا بدانید برای تان برشمرده شده که انها را با هم مرور میکنیم

 

دعوت های دوستان و اطرافیان را رد می کنید

بر زمینه گزارش های بدست آمده از مرکز سلامت دانشگاه هاروارد، این نوع افسردگی، بسیار نمونه افسردگی های خفیف مزمن هست و در بزرگسالان حدود ۵ و در کودکان بین یک تا دو سال به طول می انجامد.اگرچه این نوع افسردگی شما را کاملا ناامید نمی کند اما می تواند بعنوان تهدید جدی ای در کیفیت زندگی شما باشد چرا که هیجان شما را برای کار کردن، به مدرسه یا دانشگاه رفتن، تقابل با خانواده و یا انجام فعالیت های اجتماعی روزمره را از بین می برد.

 

یکی از اولین نشانه های این مریضی، تغییر در فعالیت های اجتماعی هست. پزشک «جیسون استمپر» از روانپزشکان در ایالت کنتاکی، در این باره می گوید: “افرادی که به این نوع از افسردگی مبتلا میباشند، سر کار می روند و با دیگران هم در تعامل میباشند اما خارج از محل کار، از معاشرت با دوستان خود پرهیز می‌ کنند و برای این منظور هم بهانه هایی چون، استرس آور بودن کارشان دارند.”

 

مشکلات دیگری در ارتباط با سلامتی دارید

پروفسور «مایکل ریبا» روانشناس دانشگاه شیکاگو و رئیس اسبق انجمن روانپزشکی کشور آمریکا، ارتباط میان ابتلا به امراضی چون دیابت و سرطان، با افسردگی را بر می شمارد و آن را همچون خیابان دوطرفه ای می داند که در مواقعی یکی می تواند به دیگری منتهی شود.همین طور افسردگی می تواند سیستم ایمنی را ضعیف کند. در نتیجه احتمال ابتلا به انواع مریضی ها افزایش پیدا می‌کند.

 

خوابیدن تان با تغییراتی مواجه شده

حتی اگر در گروه افرادی قرار داشته باشید که مفید نمی خوابید بر اثر افسردگی احتمالا با مشکلات بیشتری مواجه خواهید شد.پروفسور «کارل لاندو»، استاد روانپزشکی دانشگاه برون می گوید: “مفید خوابیدن یکی از نشانه های سلامتی افراد تلقی می شود.”

 

نگران و مضطرب هستید

عمدتا ما با ظاهر شدن نشانه های افسردگی، خیلی سریع آن را با ناراحتی اشتباه می گیریم و یکی از نشانه های محکم این اختلال یعنی نگرانی را نادیده می گیریم. پزشک استمپر بر این باور هست که نگرانی تنها به ترس منتهی نمی شود و می تواند در اشکال گوناگونی نمود پیدا کند. بعنوان مثال ممکن هست به صورت عدم آرامش ذهنی، سردرگمی، و دلشوره نمایان شود.

 

تمرکزتان به انجام بعضی از کارها اکثر شده

در دوران افسردگی امکان دارد که بیش از مواقع دیگر مواد مخدر مصرف کنید، اکثر بستنی بخورید و یا به صورت افراطی به بازی های کامپیوتری روی آورید. در واقع هر رفتار و فعالیتی که احساسات شما را مهار کند انجام می دهید. پزشک لاندو مصرف مواد مخدر و الکل را از نشانه های بارز افسردگی می داند.

 

فردی پیروز و در برترین رده های شغلی هستید

افراد تحصیلکرده اکثر از سایرین در معرض افسردگی سطح بالا قرار دارند. پزشک استمپر می گوید تعداد زیادی از افراد تحصیلکرده و کسانی که صاحب مشاغل بسیار مفید میباشند به این نوع از افسردگی مبتلا میشوند. اگرچه انها تحصیلات فوق العاده دارند اما همواره عوامل فراوان استرس زایی در مشاغل شان وجود دارد.

 

خانم پزشک استمپر در مورد تجربه حرفه ای و شغلی خود می گوید که با تعداد زیادی از زنانی که موفقیت های شغلی فراوانی داشتند در ارتباط بوده و بر این باور هست که در این مورد به خصوص شاید چندان هم بد نباشد که در گروه افرادی با دستاوردهای کمتری باشید.

 

بسیار بد خلق هستید

به گفته پزشک لاندو تحریک پذیر بودن یکی دیگر از نشانه های متعارف افسردگی سطح بالاست و در بین خانم ها نیز شیوع بیشتری دارد. از آنجایی که زنان در تعداد زیادی از مواقع خشم خود را سرکوب می کنید به همین علت نیز اکثر در معرض تحریک پذیری قرار دارند.

 

 به گزارش پارس ناز پزشک لاندو می گوید از هر چهار زن آمریکایی، یک نفر حداقل یک بار در طول زندگی خود، افسردگی را تجربه می‌ کند که تحریک پذیر شدن یکی از نشانه های آن به شمار می آید.

 

تاریخ کوتاه خانوادگی دارید

متخصصان بر این باورند که دانستن تاریخ کوتاه خانوادگی می تواند به تشخیص نشانه های افسردگی کمک کند. مطالعات نشان داده اند که داشتن اعضای خانواده ای با اختلالات خلقی و اعتیاد به مواد مخدر و الکل می تواند، احتمال افسردگی را در شما افزایش دهد.

 

پزشک ریبا می گوید داشتن اطلاعاتی در مورد ژنتیک و تاریخ کوتاه خانوادگی می تواند در به شما کمک کند تا در مورد استعدادهای بیولوژیکی وابسته به تاریخ کوتاه خانوادگی تان آگاهی بیشتری داشته باشید و نه تنها بتوانید نشانه ها را تشخیص دهید بلکه در آینده در صدد درمان و از بین بردن انها برآیید.