پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

12 ماده غذایی جلوگیری کننده از بوی بد دهان

12 ماده غذایی جلوگیری کننده از بوی بد دهان

12 ماده خوراکی جلوگیري کننده از بوی بد دهان 

بوی بد دهان یک معضل مشکل زا برای افراد در اجتماع هست که باید از آن جلوگیري شود تا افراد دیگر را آزار ندهد. مي توان با بعضی مواد خوراکی بوی بد دهان را رفع نمود. خشکی دهان، خوردن بعضی مواد خوراکی «مثل سیر، پیاز، گوشت، ماهی و پنیر» و مصرف دخانیات و الکل در افزایش و کاهش شدت بدبویی تأثیر دارند.شما مي‌توانید با خوردن 12 خوراکی زیر بوی بد دهان را بطور طبیعی از بین ببرید.

 

1.آب: دهانی که مثل چوب خشک هست مسلما بوی نامطبوعی دارد آب روند هضم غذا در دستگاه گوارش را بهبود مي‎بخشد به شرطی که لابه‌لای غذا خوردن نوشیده نشود. همین طور آب باعث پاکسازی دهان و دندان‌ها شده و بسیار به رفع بوی بد دهان کمک مي‌کند. خشکی دهان منبع و پناهگاه باکتری‌ها هست و با نوشیدن آب تعداد زیادی از این باکتری‌ها از بین مي‌رود اضافه بر آن ازسوء هاضمه پیش گیری مي‌کند.

 

2.سیب: خوردن یک سیب در طول روز نفس را پاک مي‌کند. محققان مي‌گویند خوردن سیب تا حد قابل توجهی آنزیم‌هاي بوی بد دهان را از بین مي‌برد. میزان بالای پلی فنول«نوعی آنتی اکسیدان» موجود در سیب طعم تند و بد بوی دهان را ریشه کن مي‌کند.

 

3.چای سبز: چای سبز سرشار از خاصیت هست یکی از جالبترین این خواص وجود پلی فنول هست که مانع از رشد باکتری‌هاي بوی بد دهان مي‌شود. پلی فنول موجود در چای سبز برای پوسیدگی دندان و حتی سرطان دهان بسیار خوب هست. اضافه بر آن‌ها مطالعات علمی نشان داده هست چای سبز برای کاهش کلسترول، پیشگیري از پارکینسون و مریضی هاي قلبی و مریضی آلزایمر بسیار خوب واقع شده هست.

 

4.گیلاس: این میوه خوشمزه که بسیار طرفدار دارد با باکتری‌هاي دهان و مواد ساطع کننده بوی بد مبارزه مي‌کند. تحقیقات نشان داده هست گیلاس برای هضم غذا نیز خوب هست.

 

5.جعفری: افرادی که بعد از غذا خوردن یک شاخه جعفری مصرف مي‌کنند بوی بد دهانشان به کلی از بین مي‌رود و در واقع عطر و طعم قوی جعفری برای رفع بوی نامطبوع دهان بسیار خوب هست. جعفری دارای کلروفیل بوده که ضد باکتری شناخته شده هست.

 

6.شیر: مصرف شیر با از بین بردن بوی بد دهان ارتباط مستقیمی دارد. مخصوصا زمان‌هایي که سیر مصرف مي‌کنید و از بوی نامطبوع آن در دهانتان کلافه مي‌شوید، شیر برترین انتخاب برای رفع بوی بد دهان هست.

 

7.اسفناج: زمان‌هایي که سیر و پیاز بهره گیری کرده اید اسفناج برترین انتخاب برای از بین بردن بوی نامطبوع دهان هست. این گیاه با آنزیم‌هاي داخل دهان مبارزه کرده و آن‌ها را از بین مي‌برد و نفستان را خوشبو مي‌کند.

 

8.کاهو: مطالعات نشان داده هست کاهو باکتری‌هاي تجزیه شده در پشت دهان را از بین مي‌برد. با خوردن چند برگ کاهو به شما کمک مي‌کند تا در طول روز نفس خوشبویی داشته باشید همین طور برای کاهش وزن بسیار خوب واقع شده هست.

 

9.نعناع: سبزی‌هاي سبز رنگ گه حاوی مقادیر بالای کلروفیل میباشند مثل نعناع، گشنیز، ترخون، اکالیپنوس، رزماری و هل به طور طبیعی نفس را خوشبو مي‌کند. نعناع یکی از شناخته ترین راه ها برای از بین بردن بوی بد دهان هست.

 

10.ماست:  به گزارش پارس ناز ماست یکی از قدرتمندترین خوراکی ها برای مقابله با این مشکل هست. پروبیوتیک موجود در ماست باکتری هاي موجود در دهان را مي‌کشد و نفستان را پاک و خوشبو تحویلتان مي‌دهد. ماست به راحتی بوی بد دهان که از مصرف مواد خوراکی بوجود آمده هست را از بین مي‌برد.

 

11.مرکبات: پرتقال، گریپ فروت، لیمو، لیموترش و بطور کل ویتامین سی باعث پیشگیری از رشد و تکثیر باکتریها در دهان مي‌شود. چندین کارشناس تغذیه برای رفع بوی بد دهان مصرف مرکبات را پیشنهاد کرده اند. اسید سیتریک موجود در مرکبات غدد بزاقی را تحریک و افزایش مي دهد و این عمل باعث تازه شدن طعم و بوی دهان مي‌شود.

 

12.ریحان: اگر سیر و پیاز چندان مصرف مي‌کنید ریحان برترین راه برای از بین بردن بوی بد دهانتان هست. ریحان نیز دارای پلی فنول سرشار هست و بوی بد دهان را ریشه کن مي‌کند بنابراین هرزمان که وسوسه شدید سیر بخورید همراه آن یک برگ ریحان میل کنید تا بوی سیر را به کلی از دهانتان پاک کند. ریحان اضافه بر خوشبو کنندگی برای کاهش التهاب لثه ها بسیار مناسب هست.

 

 

Loading...
خانم دکتر زیبا برای درمان بیمارانش کاملا برهنه می شود +عکس های این خانم دکتر
خانم دکتر زیبا برای درمان بیمارانش کاملا برهنه می شود +عکس های این خانم دکتر
مشاهده بیشتر