پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

آیا برای فرزنددار شدن آمادگی لازم را دارید؟

آیا برای فرزنددار شدن آمادگی لازم را دارید؟

آیا برای فرزنددار شدن آمادگی لازم را دارید؟ 

اقدام برای بارداری و صاحب فرزند شدن بسیار آرمانی به نظر مي رسد و بهتر هست تا همراه با آموخته هاي کامل درمورد دوران بارداری و سلامت جنین و مراقبت هاي بعد از تولد نوزاد باشد. سؤالاتی وجود دارند که با فکر کردن به آن‎ها مي‎توانید متوجه شوید که بعنوان یک زن یا یک مرد، برای بچه‎دار شدن آماده هستید یا خیر؟! مثل: آیا شما زمانی را به گذراندن

 

با کودکان اختصاص مي‎دهید؟، چگونه با استرس کنار مي‎آیید؟، در مورد تربیت کودکان، چه فکر مي‎کنید؟،تا چه حد مي‎خواهید نمونه پدر و مادر خود رفتار کنید؟ ، فکر مي‎کنید زندگی شما با چه تغییراتی مواجه خواهد شد؟ و … .آیا آمادگی لازم برای داشتن فرزند را دارید؟ روش‎هاي مختلفی وجود دارد که یک فرد بتواند به این سؤال پاسخ دهد. ممکن هست هرگز پاسخ صریحی برای آن پیدا نکنید،

 

اما مي‎توانید با فکر کردن به این موضوع، بر تردید و دودلی خود چیره شوید. تصمیم‎گیری در این مورد، به فاکتورهای متعددی مربوط مي‎شود که ممکن هست بعضی از آن‏‎ها برای شما روشن نباشد. سؤالات زیر بدین منظور طراحی شده‎اند که شما بتوانید در مورد آن‎ها با همسر یا نزدیکان خود صحبت کنید، به آن‎ها فکر کنید، در مورد آن‎ها بنویسید و … .

 

این سؤالات را به همسرتان نیز نشان دهید و پاسخ‎هاي وی را جویا شوید. آن‎ها به‎گونه‎اي طراحی شده‎اند که هم مردان و هم زنان، بتوانند به آن‎ها پاسخ دهند.

 

– آیا شما زمانی را به گذراندن با کودکان اختصاص مي‎دهید؟ آیا از اینکار لذت مي‎برید؟ این که پاسخ شما به این سؤالات مثبت یا منفی باشد، به هیچ عنوان نمی‎تواند مشخص کند که ارتباط شما با کودک خودتان چگونه خواهد بود، اما اگر کمی درمورد این سؤالات فکر کنید، مي‎توانید به بعضی از رفتارهای خود در قبال زندگی با بچه‎ها، پی ببرید.

 

– به سمت کدام گروه سنی از کودکان، اکثر جذب مي‎شوید؟ اگر با یک گروه سنی خاص راحت نیستید، این امر ممکن هست بیانگر مشکلاتی در کودکی خود شما باشد که باید حل شود. باید بدانید که اگر بچه‎دار شوید، برای همۀ وقت} پدر و مادر شده‎ایدو نمی‎توانید از بچه‎ها فقط در آن سنینی که ناز و بامزه میباشند، نگه داری کنید.

 

-چگونه با استرس کنار مي‎آیید؟ میزان استرس شما مي‎تواند بر کودکان و همین طور توانایی شما در ایفای نقش خود به‎عنوان پدر یا مادر، مؤثر باشد. اگر احساس مي‎کنید که نمی‎توانید استرس خود را به‎خوبی مدیریت کنید، اکنون زمان مناسب برای یادگرفتن تکنیک‎ها و مکانیسم‎هاي مناسب جهت کنار آمدن با استرس، فرا رسیده هست.

 

از چه چیزهایی مي‎ترسید؟ از چه مواردی نگران هستید؟ بعضی از جنبه‎هاي بچه‎دار شدن نگران‎کننده میباشند. شما نمی‎توانید نگرانی‎هاي خود را پیشاپیش حل کنید. اما دقت به این موارد در این زمان، مي‎تواند به شما کمک کند تا آن‎ها را مطرح کرده و مورد بررسی قرار دهید.

 

تا چه حد مي‎خواهید نمونه پدر و مادر خود رفتار کنید؟ اگر مي‎خواهید متفاوت باشید، چقدر و چرا؟ والدین ما برترین الگوهایی میباشند که برای تربیت و بزرگ کردن کودک پیش‎روی خود داریم. بعضی از تجربه‎ها یا درس‎هاي آن‎ها مثبت بوده و بعضی دیگر منفی بوده‎اند. دورانی راکه با والدین خود زندگی مي‎کرده‎اید، بررسی کنید و مشاهده نمایید

 

که از موفقیت یا شکست‎هاي آن‎ها چه درس‎هایي مي‎توانید بگیرید و مشاهده نمایید دوست دارید از کدام مواردی که از والدین‎ خود یاد گرفته‎اید، صرف‎نظر کنید و کدام مورد را دوست دارید حفظ کنید.

 

– ترجیحات شما برای کودکان‎تان، چه مواردی میباشند؟ این سؤال به شما کمک مي‎کند تا آرزوها و رؤیاهایی راکه برای کودک خود دارید، مشخص و روشن سازید. بعنوان مثال، آیا دوست دارید که آن‎ها تحصیلات دانشگاهی داشته باشند؟

 

در مورد تربیت کودکان، چه فکر مي‎کنید؟ شما مي‎توانید پاسخ‎هاي خود را برای این سؤال بنویسد. از همسر خود نیز بخواهید تا اینکار را انجام دهد و سپس پاسخ‎هاي خود را با یکدیگر مقایسه کنید. صحبت درمورد نحوه تربیت کودک، فرصتی را برای تعیین بعضی حدود و همین طور تعیین نسبی انچه مي‎خواهید انجام دهید، فراهم مي‎کند.

 

نظر شما در مورد مسئولیت‎ها و تعهدات والدین چیست؟ این سؤال به شما کمک مي‎کند تا لازمه‎هاي پدر یا مادر بودن را شناخته و مشخص کنید که آیا مي‎توانید با این موارد کنار بیایید یا خیر؟

 

– به گزارش پارس ناز  از اوقات فراغت خود چه بهره گیری‎اي مي‎کنید و اگر اصلاً اوقات فراغت نداشته باشید، چه کار خواهید کرد؟ این مورد، یکی از واقعیت‎هایي هست که پس از بچه‎دار شدن در عمل با آن مواجه خواهید شد. شما پس از بچه‎دار شدن نمی‎توانید هر کاری راکه دوست دارید، در هر زمانی که دوست دارید (مثل دوران پیش از به‎جهان آمدن نوزاد) انجام دهید.

 

بلکه باید اثرات آن را بر کودکان خود نیز در نظر بگیرید. آن‎ها باید اولویت اول زندگی شما باشند و این‎گونه هم خواهد بود. آیا برای این مورد آمادگی دارید؟

 

– فکر مي‎کنید زندگی شما با چه تغییراتی مواجه خواهد شد؟ زمانی را به فکر کردن در مورد زندگی جدیدی که مي‎خواهید تجربه کنید، اختصاص دهی

 

 

Loading...
a
عکسهای خفن الکسیس | بلدل بازیگر خانم آمریکایی با همسرش
عکسهای خفن الکسیس | بلدل بازیگر خانم آمریکایی با همسرش
مشاهده بیشتر