پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

کدام فصل برای انجام حجامت بهتر است؟

کدام فصل برای انجام حجامت بهتر است؟

کدام فصل برای انجام حجامت بهتر است؟ 

انجام دادن حجامت با اینکه روش سنتی هست اما در علم روز پزشکی دنیا کاملا تایید شده و خوب قلمداد می شود، در ایران نیز در همۀ جا می توان حجامت انجام داد. مریضی هایي از قبیل سردرد و دردهای عضلانی، دیابت نوع دو، چربی خون بالا و مریضی‌هاي پوستی، مریضی‌هاي هورمونی و عفونی را می توان با روش حجامت درمان کرد.

 

متخصصان طب سنتی انجام حجامت در تمامی ایام سال را رد نمیکنند ولی برترین فصل برای حجامت را به ترتیب بهار، پاییز، تابستان و زمستان می دانند.حجامت به روشی از خون‌گیری گفته می شود که در درمان تعداد زیادی از مریضی‌ها مؤثر هست. این روش سابقهٔ هفت هزار ساله دارد و بعنوان یکی از روش‌هاي درمانی مؤثر در طب سنتی بهره گیری می شود.

 

مریضی‌هایي از قبیل سردرد و دردهای عضلانی، دیابت نوع دو، چربی خون بالا و مریضی‌هاي پوستی، بیماریهای هورمونی و عفونی را میتوان با روش حجامت درمان کرد.حجامت برای زنان باردار منع نشده و میتوانند با تشخیص دکتر معالجه خود حجامت کنند. زالو درمانی از دیگر فعالیت‌هایي ست که در مراکز طب سنتی فقط با تشخیص دکتر انجام میشود.

 

حجامت اضافه بر اینکه تاییدات عملی و تجربی را به همراه دارد از نظر طب اسلامی نیز مورد تأیید هست و احادیث و روایات زیادی در مورد آن نقل شده و در سیره ائمه و پیامبران روایات زیادی مبنی بر تأکید بر انجام آن شده هست. همین طور پیشنهاد‌هاي رهبرانقلاب نیز در خصوص احیای طب سنتی و اسلامی همواره مورد دقت علاقه مندان به این طب بوده هست.

 

 به گزارش پارس ناز از دیگر روش‌هاي سنتی که در جامعه به اندازه حجامت مورد پذیرش قرار گرفته هست زالودرمانی هست.به گفته کارشناسان همه ي خواص زالو تاکنون کشف نشده هست و پیش بینی می شود بیش از یکصد ماده موثر با خواص درمانی متفاوت در بزاق زالو وجود داشته باشد.

 

اگرچه حجامت از نظر علمی مدت هاست از سوی وزارت بهداشت و درمان تأیید شده اما تا کنون اظهارنظر قطعی در مورد زالودرمانی نشده بود. دکتر محمود خدادوست مدیرکل اداره طب سنتی اسلامی وزارت بهداشت در این باره میگوید: زالودرمانی یکی از روش‌هاي طب سنتی اسلامی هست که فقط در مراکز و سلامتکده‌هایي که مسئولیت فنی آن به عهده دکتر متخصص طب سنتی هست قابل انجام می‌باشد.

 

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
معرفی شاخ های اینستاگرام + آدرس صفحات و علت معروف شدن آنها
معرفی شاخ های اینستاگرام + آدرس صفحات و علت معروف شدن آنها
مشاهده بیشتر