پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

فواید ادرار کردن زن و مرد بعد از رابطه جنسی

فواید ادرار کردن زن و مرد بعد از رابطه جنسی

فواید ادرار کردن زن و مرد بعد از رابطه جنسی 

پس از رابطه جنسی زن و مرد هر دو اگر ادرار کنند بسیار مفید خواهد بود. برای مردان با ادرار کردن مایع منی موجود در آلت تناسلی به طور کامل تخلیه می شود. یکی از توصیه های پزشکان و حتی توصیه های دینی در روابط جنسی ، تاکید بر ادرار کردن بعد از رابطه جنسی است . به گزارش ایران نازپس از ارتباط جنسی

 

و رسیدن به ارگاسم ، بهتر است زن و مرد هر دو ادرار کنند و خود را بشویند . در این مطلب از پارس ناز به بررسی دلایل مفید بودن این عمل میپردازیم با ما همراه باشیدادرار کردن چگونه و چه زمانی اثرات مفیدی بر اندام ادراری تناسلی زنان دارد ، موضوعی است که دکتر آزیتا صفارزاده‌کرمانی، متخصص زنان و زایمان ، به آن پاسخ می‌شود.

 

حتما شما هم شنیده‌اید که اگر زوجین بعد از برقراری رابطه جنسی، ادرار کنند با این اقدام از ابتلا به عفونت‌های ادراری پیشگیری می‌کنند. ولی اینکه ادرار کردن چگونه و چه زمانی اثرات مفیدی بر اندام ادراری تناسلی زنان دارد، موضوعی است که دکتر آزیتا صفارزاده‌کرمانی، متخصص زنان و زایمان، فوق‌تخصص نازایی و لاپاراسکوپی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ر ادامه به آن پاسخ می‌شود.

 

آناتومی بدن زنان در مقایسه با مردان به گونه‌ای است که مجرای میزراه کوتاه‌تر است و درنتیجه باکتری سریع‌تر خود را به مثانه می‌رساند. بنابراین درصورتی که باکتری‌ها وارد مجرای ادراری و مثانه شوند و در آنجا تکثیر پیدا کنند، فرد به عفونت ادراری مبتلا می‌شود.

 

رابطه جنسی منجر به ورود باکتری به داخل مجرای ادرار زنان می‌شود و از این طریق احتمال بروز عفونت ادراری را افزایش دهد. ادرار پس از روابط جنسی باعث کاهش چشمگیری در عفونت‌های ادراری خانم‌ها و آقایان می‌شود. درواقع این اقدام، باکتری‌ها را از حرکت به سمت مثانه باز می‌دارد و از بدن خارج می‌کند.

 

نکته حائز اهمیت دیگر این است که نگه داشتن ادرار برای زمان طولانی می‌تواند باعث ایجاد عفونت‌های مجاری ادراری شود. از این رو، هر زمانی که فرد نیاز به دفع ادرار دارد، باید مثانه تخلیه شود و حتما پس از دفع ادرار، از سمت جلو به عقب اندام تناسلی شسته شود.