پارس ناز پورتال

تبلیغات

قایق الکتریکی جدید که روی آب معلق است

قایق الکتریکی جدید که روی آب معلق است

قایق الکتریکی جدید که روی آب معلق است 

قایقی که با نیروی برق کار می کند و می تواند لذت قایق سواری روی آب را به خوبی به ما منتقل نماید و حس خوبی را در ما ایجاد نماید. مهندسان دریایی اهل اسلوونی برای نخستین بار موفق شدند تا یک قایق دو نفره‌ی مدرن مجهز به موتور الکتریکی و باله‌های C شکل را تولید کنند. این قایق الکتریکی در اوایل سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و می‌تواند بالاتر از سطح آب و بدون هیچ‌گونه صدایی حرکت کند.

 

شرکت اسلوونیایی قایقی را ساخته است که از باله‌هایی به شکل حرف C بهره می‌برد و به آرامی و با حداقل مصرف انرژی در آب حرکت می‌کند. نصب هایدروفویل یا باله‌های منحنی در زیر قایق موجب شده تا نیروی بلندکننده‌ی مشابه هواپیما در آب ایجاد شده و بدنه‌ی قایق با رسیدن به سرعت مشخص، به طور کامل از آب خارج می‌شود.

قایق الکتریکی جدید که روی آب معلق است

این ویژگی، مصرف انرژی را در قایق الکتریکی Q2S به حداقل می‌رساند و در حرکت آرام و بدون سروصدای قایق بر روی آب نیز تاثیر مستقیم می‌گذارد. حداکثر سرعت این قایق پرنده حدود 40 کیلومتر در ساعت است و نیروی حرکتی آن توسط یک موتور الکتریکی تامین می‌شود که هیچ‌گونه آلایندگی ندارد.

 

قایق الکتریکی Q2S از باتری‌ 10 کیلووات ساعتی استفاده می‌کند که با هر بار شارژ می‌تواند مسافت 100 کیلومتر را طی کند. مهندسان شرکت سازنده بر این باورند که طراحی پیشرفته و مدرن در کنار بدنه‌ی آلومینیومی آن، امکان استفاده از موتور الکتریکی را برای حرکت در آب فراهم کرده است. در غیر این صورت موتورهای الکتریکی با توجه به مقاومت بالای آب، نمی‌توانستند نیروی محرکه‌ی لازم را تامین کنند.

قایق الکتریکی جدید که روی آب معلق است

این قایق الکتریکی پرنده 1.2 متر ارتفاع، 3 متر طول و 2.5 متر عرض دارد و وزن آن نیز 100 کیلوگرم است. در حال حاضر تنها مدل دونفره‌ی این قایق ساخته شده و شرکت اسلوونیایی در نظر دارد تا نمونه‌ی چهار نفره‌ی آن را نیز طراحی کند. قایق Q2S در اوایل سال 2017 و با قیمت 28 هزار دلار عرضه خواهد شد. همچنین به گفته‌ی سازندگان، تنها 100 دستگاه از این قایق در مرحله‌ی اول ساخته می‌شود.

قایق الکتریکی جدید که روی آب معلق است