پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

لزوم پیاده روی برای سلامتی در پاییز

لزوم پیاده روی برای سلامتی در پاییز

لزوم پیاده روی برای سلامتی در پاییز 

پیاده روی در فصل پاییز با همه زیبایی هایش واقعا حس خوبی به انسان میدهد و همین طور می توان سلامت کامل را در این فصل با ورزش پیاده روی به دست آورد. در فصل پاییز یکی از ورزش‌هاي مناسب برای افزایش سلامتی و سوزاندن کالری پیاده روی هست.

 

پیاده روی در فصل پاییز فوایدی دارد که عبارتند از:

۱. کالری سوزی اکثر با خنک شدن هوا:
در فصل سرد ورزش هوازی باعث کالری سوزی اکثر می شود. هوای خنک پاییز باعث میشود که پیاده روی موثرتر واقع شود. همین طور در این فصل طبیعت زیباتر هست و میتوان اکثر از پیاده روی در پارک‌ها یا فضاهای سبز لذت برد. تحقیقات گوناگون نشان داده هست که پیاده روی برای کم کردن چربی‌هاي بدن از دویدن هم موثرتر هست.

 

۲. کمتر شدن احتمال صدمه‌دیدگی‌:
پیاده روی شدت بسیار بالایی ندارد. در فصل سرما که احتمال صدمه‌دیدگی‌ اکثر میشود میتوان ورزش‌هایي را انتخاب کرد که چندان خطر صدمه‌دیدگی‌ ایجاد نمیکنند.

 

۳. بهتر شدن روحیه:
با تغییرات آب و هوایی احتمال دارد که افراد دچار افسردگی فصلی شوند. پیاده روی و فعالیت در فضای باز می تواند احتمال افسردگی و ناراحتی‌هاي عصبی را کاهش دهد.

 

۴. راحت بودن پیاده روی:
با تغییرات آب و هوایی ممکن هست که افراد درصد کمتری برای ورزش کردن یا رفتن به باشگاه داشته باشند. پیاده روی ساده ترین و کم خرج ترین ورزشی هست و میتوان آن را در پارک‌هاي اطراف محل زندگی به مدت نیم ساعت در طول روز انجام داد.

 

 

Loading...
زبان این زن حامله شده است! + عکس و عجیب ترین اخبار جهان
زبان این زن حامله شده است! + عکس و عجیب ترین اخبار جهان
مشاهده بیشتر