پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تصمیم های مالی که باید قبل از 35 سالگی بگیرید

تصمیم های مالی که باید قبل از 35 سالگی بگیرید

تصمیم های مالی که باید قبل از 35 سالگی بگیرید 

به شما تصمیم های مالی را معرفی خواهیم نمود که باید گذشته از سن 35 سالگی انها را انجام دهید وگرنه در زندگی خود ضرر خواهید کرد.بالا رفتن سن میتونه همراه با مسئولیت هاي زیادی باشه ، و تصمیماتی که باید خیلی هوشمندانه اتخاذ بشن . برخی از این تصمیم ها خیلی مهم تر میباشند چون مستقیما روی کیفیت زندگی شما تاثیر میذارن . یکی از این تصمیم ها میتونه در ارتباط‌ با مسائل مالی باشه .

 

اگر فاصله اي با 35 سالگی ندارین در مرحله اي هستین که لازمه تصمیمات بزرگتری رو بگیرین ، تصمیماتی که مستقیما روی آسایش در سن بازنشستگی تاثیر میذاره . تصمیات مالی و سرمایه گذاری هم میتونه از مهم‌ترین این تصمیمات باشه .

 

1 – یک حساب پس انداز برای روز مبادا داشته باشید .

لازم نیست هر ماه مبلغ خاصی رو به این حساب بانکی واریز کنید ، اما یه مبلغ حداقل که بتونه یه حادثه رو پوشش بده چقدر میتونه باشه ؟ مثلا اگر خدای نکرده تصادفی اتفاق بیفته یا اگر بخشی از خونه نیاز به تعمیر داشته باشه بتونید روی این مبلغ حساب باز کنید . این مبلغ شما رو از قرض گرفتن میتونه نجات بده . و موقعی که حادثه اي اتفاق میفته خیالتون راحته که دغدغه مالی نخواهید داشت .

 

2 – بدونید که پولتون چطوری خرج میشه .

برای همه ي مون پیش اومده که گاهی از یه خرج بی رویه احساس گناه کرده باشیم ، اما در طولانی مدت اگر این رفتار به یه عادت برامون تبدیل بشه حتما گرون تموم خواهد شد . برخی هزینه ها مانند اجاره خانه ، خرید هرروز مواد خوراکی و هزینه حمل و نقل اجتناب ناپذیر هستن . اما در همین هزینه ها هم به میزان زیادی میشه صرفه جویی کرد . هوشمندانه خرید کنید و از اسراف و بریز و بپاش هاي الکی دوری کنین .

 

3 – برای خودتون یه بودجه معین تعیین کنید .

یک راه حل جواب پس داده در این اساس راه حل 50/20/30 هست. به این صورت که 50 درصد از درآمدتان را به هزینه هاي ضروری مانند اجاره خانه ، هزینه هاي بیمه و مخارج روزمره اختصاص بدین . 20 درصد از درآمدتون رو صرف پس انداز و هزینه هاي سرمایه گذاری کنین و 30 درصد باقیمانده رو به تفریحات ، مسافرت و هرچیز دیگه اي که خوشحالتون میکنه اختصاص بدین .

 

برای این کار میتونید از نرم افزارهای مدیریت مخارج هم بهره گیری کنید و این نرم افزارها در پایان ماه گزارش مالی از درآمدها و هزینه ها به صورت درصد هم ارائه میکنن .

 

4 – پولتون رو هوشمندانه سرمایه گذاری کنین .

 به گزارش پارس ناز اگر اضافه بر بیمه عمرتون علاقه دارین که سرمایه گذاری هاي دیگه اي هم برای سنین بالا انجام بدین ، از سرمایه گذاری هاي کوچیک تر و با ریسک پایین تر شروع کنین . ممکنه که شما دارای شغلی در همین حیطه باشید ، اما اگر نیستید حتما برای سرمایه گذاری از مشاوره مدیران مالی کمک بگیرین . هیچوقت تمام پس انداز زندگیتون رو روی یک پروژه سرمایه گذاری صرف نکنید . ریسک پایین شکست رو هم باید در نظر گرفت .

 

5 – وصیت نامه بنویسید !

این کلمه اونقدرا که به نظر میاد ترسناک نیست ! یه تصمیم مالیه که هر انسان بالغی باید انجام بده . مخصوصا اگر افرادی هستن که از لحاظ مالی به شما وابسته هستن مانند فرزندان و یا افرادی که تحت سرپرستی شما هستن . با مشاوره با یه وکیل میتونید تصمیم واقع بینانه تر و بهتری بگیرین . وقتی که اینکارو انجام بدین خیالتوت از بابت آینده مالی عزیزانتون راحت تر میشه .

 

 

Loading...
زنی که با 5 شوهر زندگی می کند و مردی که 24 همسر دارد + عکس
زنی که با 5 شوهر زندگی می کند و مردی که 24 همسر دارد + عکس
مشاهده بیشتر