پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

مبتلایان به آسم این ورزش ها را انجام دهید

مبتلایان به آسم این ورزش ها را انجام دهید

مبتلایان به آسم این ورزش ها را انجام دهید 

افرادی که آسم دارند معمولا از انجام ورزش هاي هوازی و سنگین منع میشوند زیرا ممن هست نایژه هاي تنفسی انها کمتر یاری کند. ورزش برای مبتلایان به آسم می‌تواند یک چالش محسوب شود چون بعضی از فعالیت هاي ورزشی سبب تشدید علائم آسم مثل خس خس، سرفه، تنگی نفس و … میشوند.

 

در بعضی افراد هم این علائم تنها هنگام انجام ورزش رخ می‌دهد که به آن آسم ناشی از ورزش میگویند.اما تعداد زیادی از ورزشکاران مبتلا به آسم هنوز قادر به رقابت هاي ورزشی میباشند. مهم این هست که بتوانید این مریضی را تحت نظارت خود بگیرید و گذشته از شروع نخستین قدم برای ورزش قادر باشید از علائم احتمالی پیشگیري کنید.

 

شنا: یکی از ورزش هاي مناسب و سبک برای افزایش قدرت تنفسی بیماران آسمی، شنا هست. در این ورزش یادگیری نفس گیری از اهمیت بالایی برخوردار هست. زمانی که شنا میکنید، از تمام عضلات بدن تان و بویژه قفسه سینه بهره گیری می‌شود که برای شما خوب خواهد بود. گرچه بهتر هست با دکتر خود در مورد انجام این ورزش مشورت کنید.

 

یوگا: یک راه بینظیر برای کمک به تنفس بهتر هست ضمن اینکه منجر به باز شدن قفسه سینه، افزایش انعطاف پذیری و تقویت عضلات اطراف ریه ها می‌شود. تحقیقات نشان میدهد که انجام تکنیک هاي تنفسی یوگا به طور منظم باعث عملکرد بهبود عملکرد ریه در بزرگسالان فاقد آسم نیز می‌شود.

 

پیاده روی ساده: راه رفتن یکی از برترین فعالیت ها برای کمک به مدیریت آسم هست و منجر به بهبود ظرفیت ریه ها می‌شود. هدف یک پیاده روی 30 دقیقه اي برای 5 روز در هفته هست.

 

دوچرخه سواری: برای شما اگر مبتلا به آسم هستید خوب هست. می‌توانید از دوچرخه اثبات در خانه نیز بهره گیری کنید و گرچه باید مراقبت باشید که چندان خسته نشوید. پیمودن مسیرهای سربالایی نیز پیشنهاد نمیشود و بهتر هست این ورزش را با مسیرهای کوتاه آغاز کنید. دوچرخه سواری منجر به تقویت عضلات و بهبود شرایط بدنی بعلاوه افزایش قدرت تنفس میشود.

 

به یاد داشته باشید:
همه ي وقت داروهای استنشاقی را هنگام ورزش باید به همراه داشته باشید.

 

انجام ورزش در روزهایی که هوا آلوده هست، اکیدا ممنوع خواهد بود.

 

در صورت سرد بودن هوا از یک پارچه مرطوب بهره گیری کنید و آن را به دور بینی و دهان خود ببندید تا احتمال حملات آسم کاهش یابد.

 

ورزش هایي را گزینش کنید که نیاز به انرژی کمتر دارند و میتوانید دوره هاي استراحت داشته باشید.

 

در صورت بروز خس خس سینه و تنگی نفس به همراه سرفه ورزش را فورا متوقف کنید.

 

در صورت تنگی نفس شدید به دنبال فوریت هاي پزشکی باشید.

 

 

مطالب جنجالی سایت

شب زفاف دختر کره ای با 200 مرد طی دو سال +عکس (ماجرای عجیب شب حجله)
شب زفاف دختر کره ای با 200 مرد طی دو سال +عکس (ماجرای عجیب شب حجله)
مشاهده بیشتر