پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

آمار مبتلایان به سرطان پروستات در ایران

آمار مبتلایان به سرطان پروستات در ایران

آمار مبتلایان به سرطان پروستات در ایران 

سرطان پروستات در ایران روز به روز در حال افزایش هست، آمار ها نشان میدهند که میزان مبتلایان سه برابر شده هست و این هشداری برای مردان ایرانی می باشد. معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از افزایش ۲.۵ تا ۳ برابری سرطان پروستات در کشور خبر داد.

 

پزشک رضا ملک‌زاده در بیستمین کنگره انجمن اورولوژی ایران که در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود، گفت: سرطان پروستات در ۲۰ سال قبل شیوع رو به افزایش در کشورمون داشته هست.وی با اعلام این که شاهد افزایش ۲٫۵ تا ۳ برابری سرطان پروستات در کشور هستیم، افزود: علت اصلی شیوع سرطان پروستات، افزایش سن امید به زندگی و طول عمر افراد هست.

 

ملک‌زاده با عنوان این مقاله که سرطان پروستات مربوط به افراد مُسن هست اظهار داشت: با دقت به این که جامعه به طرف سالمندی پیش می رود در نتیجه افزایش بیماران مبتلا به سرطان پروستات در کشور طبیعی هست.معاون وزیر بهداشت در ادامه به مهم‌ترین عوامل بروز سرطان پروستات در کشور اشاره کرد و گفت: مهم ترین عامل چاقی و عدم تحرک هست. همین طور مصرف گوشت قرمز و کالری چندان منجر به بروز سرطان پروستات میشود.

 

 به گزارش پارس ناز وی با اعلام این که ۹۰ درصد مردم ایران تحرک فیزیکی کافی ندارند؛ گفت: چاقی بعنوان اپیدمی در کشورمون شناخته میشود، به طوری که ۳۰ درصد مردم جامعه چاق و ۴۰ درصد اضافه وزن دارند.معاون وزیر بهداشت به تغییر روش‌هاي غربالگری سرطان پروستات برای تشخیص این مریضی اشاره کرد.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
این خانم با ارواح رابطه جنسی دارد +عکس
این خانم با ارواح رابطه جنسی دارد +عکس
مشاهده بیشتر