پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

متن های زیبا درباره تبریک روز نیروی دریایی

متن های زیبا درباره تبریک روز نیروی دریایی

متن های زیبا درباره تبریک روز نیروی دریایی 

برترین و زیباترین متن ها درمورد تبریک روز نیروی دریایی در ایران که میتوانید بخوانید و از آنها برای تبریک گفتن این روز بهرهگیری نمایید.

 

آبی, رنگ آرامش هست; رنگ آسمان و رنگ دریا.کنار ساحل که بایستی و به افق‌هاي دور دریا که نگاه کنی, میان آسمان و دریا فرقی نمیبینی.آبی آسمان, داخل دریا می شود و با آب‌هاي آبی‌تر دریا یکی میشود; آرام و بی‌دلواپسی.

 

کنار خلیج فارس ایستاده‌ام و همراه بچه‌هاي آبادان و خرمشهر ـ که هرروزشان با دریا آغاز میشود ـ قامت راسخ مردانی را می‌نگرم که آرامش همیشگی دریا و آسمان, مدیون حضور قدرت‌مندانه ایشان هست; مردانی که حتی امواج یاغی دریا, از شهامت آنان, آن‌گاه که سینه امواج را میشکافند و برای رویارویی با دشمن به پیش می‌تازند, افسانه‌ها ساخته‌اند.

 

از این سمت “تنگه هرمز” تا “دریای عمان”, از “جزیره هنگام”, تا “تنب کوچک و تنب بزرگ” و تا هرکجا که آب‌هاي بی‌کران الهی, مرزهای ایران اسلامی را ساخته‌اند, شیرمردان نیروی دریایی, سوار بر دعای ملت ایران, دیوارهای آهنینی ساخته‌اند که متجاوز, به هیچ روی ازآن گذر نخوهد کرد.

 

حالا, تا زمانی که آب در دریای عمان و خلیج فارس جریان دارد و خورشید بر اعماق آن می‌تابد, ذکر و خاطره حماسه‌هاي دلیرمردان نیروی دریایی زنده خواهد بودو جهانیان, دلاوری‌هاي اینان را از ذکر نخواهد برد!

 

نیروی دریایی نیز, هم چون سایر نیروها بحمدالله در آب هاي خلیج فارس و مرزهای آبی كشور در عرصه ي دفاع مقدس از كشور اسلامی مان چون نگینی درخشنده هست و بر عرشه ي كشتی سربلندي و صلابت خود راسخ ایستاده هست.

 

رویارویی آنان با نیروی دریایی دشمن و آن همه ی افتخارات رزم و رشادت و شهادت و نیز كنترل و کنترل كشتی ها در خلیج فارس و تنگه ي هرمز و مهمتر از همه ی نبرد قهرمانانه آنان در مقابل متجاوزان و حضور جدی آنان در آب هاي بین المللی, علامت ي اقتدار و اعتبار این نیروی بزرگ و سرافراز هست و ملت ایران باید به چنین ارتش مؤمن و وفادار سربلندي كند.

 

این تبحر دریایی, این حضور راهبردی برای نیروهای دریایی و ناوگان‌هاي دریایی ما, پیام آور عزت و بیداری ملت‌هاست.روز نیروی دریایی, روزی هست که دلاورمردان دلير نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران, با کمترین امکانات و با ایثار جان, بزرگترین ضربه را بر پیکر نیروی دریایی ارتش بعث عراق وارد ساختند و شجاعانه از حقانیت و یک پارچگی سرزمینی ایران اسلامی دفاع کردند

 

نیروی دریایی آن وقتی که ضروری شد وارد بشود در دریا, حقاً کارهای بزرگ و برجسته‌اي را انجام داد.دریا دلان نیروی دریایی امید آنکه همه ی وقت دریایی بمانید و از هیچ چیز نهراسید .

 

درود برشما که قلب‌هایتان دریای شجاعت‌و مردانگی و جان‌هایتان, کمینگاه شکار شرک هست و شرارت.درود بر شما! که همسفران آفتابید و همراهان ماهتاب! شب‌هایتان پر از شکوه هست و روزهایتان لبریز از حماسه. چشم‌هایتان دریایی خاموش هست و گام‌هایتان توفانی پر خروش.

 

درود بر شما! که دریا تبارید و دریانورد. ایستاده‌اید بر افق ماه مالامال از روشنی و چشم دوخته‌اید به فردای پر فروغ.درود بر شما! که برد نگاهتان, دورترین نقطه پایانِ دریاست و عمق تماشایتان بلندتر از بی‌قراری بیدهای مجنون و سروهای سر به زیر.درود بر شما که کوله‌بارتان جرأت هست و جسارت.

 

ایستاده‌ اید تا مین‌هاي مکر راکه چون غبار بر چشم دریا خلیده‌اند, بزدایید و پیش برانید. ایستاده‌اید تا غیرت, پشت واژه ترس مخفی نشود و ایثار در پشت چهره تملّق, رنگ نبازد.درود بر شما دریا دلان که در هیچ کجای حادثه, جایتان خالی نیست; نه از مین‌هاي شناور می‌هراسید و نه از آشوب توفان‌ هایي که رام نگاه شمایند.پهنه نگاه نیل‌گون خلیج فارس و گستره نامتناهی خزر, مانوس با نگاه آبی شما هست.

 

 

Loading...
a
فحشا در آذربایجان با انتخاب زیباترین دختر برهنه دنیا + عکس
فحشا در آذربایجان با انتخاب زیباترین دختر برهنه دنیا + عکس
مشاهده بیشتر