پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

بزرگان جهان از روش های مدیریت استرس می گویند

بزرگان جهان از روش های مدیریت استرس می گویند

بزرگان جهان از روشهای مدیریت استرس می گویند 

استرس برای کسانی که کارهای بسیار بزرگی انجام مي دهند گریز ناپذیر هست،مثل مردان بزرگ فناوری که اکنون جهان را در اختیار خود دارند.استرس از جمله عارضه هایي هست که تقریبا اکثر مردم جهان آن را تجربه کرده اند و مي دانند که چه آثار مخربی در پی دارد. استرس هاي ناشی از کار، مشکلات خانوادگی یا بی پولی از جمله متعارف ترین موارد نگرانی محسوب مي شوند که قادر میباشند توان هر گونه تصمیم گیری مناسب یا تمرکز را از فرد سلب کنند.

 

با بروز استرس، فرد نمیتواند به درستی روی کارها و مسوولیت هاي خود تمرکز نماید و این امر موجب افزایش استرس هاي وی و افزایش بار نگرانی هایش مي شود.این مساله در بین تمامی انسان هاي پیروز و چهره هاي شناخته شده نیز رواج دارد. تنها تفاوت آنها در این هست که مي توانند در مواقع اضطرار، برترین راهکار را برای آسایش روحی خود پیدا کنند.

 

در ادامه این مقاله، روش هایي که این افراد برای رفع و مدیریت استرس خود به کار مي گیرند را برایتان یادآور شده ایم تا با کمک گرفتن از انها، به وضعیت کاری و زندگی شخصی خود آرامش بیشتری ببخشید.

 

۱- بیل گیتس

بنیان‌گذار مایکروسافت علاقه دارد پیش از خوابیدن کتاب مطالعه کند. او در گفت و گو هاي خود با خبرگزاری هاي بزرگ بیان داشته که هر شب دست کم یک ساعت مطالعه مي کند و مهم نیست چه ساعتی از شب باشد. وی همین طور بیان داشته که در تعداد زیادی از مراحل زندگی خود، وارن بافت را الگوی خود قرار داده و به توصیه این ثروتمند بزرگ جهان تقریبا همه ي مسایل زندگی را ساده مي گیرد.

 

وی همین طور ابراز داشته که: «بافت همه ي مسائل را به بخش هاي کوچک تر و جزئی تر تقسیم کرده و مواردی که ارزش فکر و کار داشته باشند را انتخاب و آنها را در اولویت قرار مي دهد.»چنین ترفندی باعث مي شود تا فعالیت هاي اضافی از بین رفته و بتوان روی کار اصلی، تمرکز کامل داشت.

 

۲- تیم کوک

کوک پس از دریافت دکترای افتخاری از دانشگاه گلاسکو، به دانشجویان توصیه کرد تا همۀ وقت} مثبت اندیش باشند و صداهای اضافی را از زندگی خود حذف کنند. گوش سپردن به حرف ها و نظرات همۀ اطرافیان، شرایطی مملو از استرس را ایجاد مي کند.

 

وی همین طور بیان داشت: «جهان امروزی مملو از انسان هاي منفی باف و بدبین هست و شما باید بیاموزید تا انها را نادیده بگیرید. اگر اینکار را نکنید، آنها به سرطانی در ذهن و فکر شما تبدیل خواهند شد و این باعث مي شود تا تصور کنید توان انجام اهداف خود را ندارید و به این ترتیب، زندگی برایتان تلخ خواهد شد.»

 

۳- مگ وایتمن

مگ وایتمن چندین شغل در کمپانی هاي بزرگ همانند P&G، اي بی و HP را به عهده دارد. او در گفت و گو هاي خود بیان داشته که به ماهی گیری علاقه زیادی دارد و حدود ۶ بار در سال با پسرش به صید ماهی مي پردازند.بر زمینه تحقیقات صورت پذیرفته در دانشگاه کالیفرنیا، شرکت داشتن در فعالیت هاي خوشحال و هیجانی تا حد زیادی از میزان استرس مي کاهد و مزیت هاي سلامتی دیگری نیز به دنبال خواهد داشت.

 

مطالعات کتابخانه ملی دارو نیز اثبات کرده، تکرار فعالیت هاي خوشحال، مفرح و خوشایند مي تواند به مدیریت بهتر احساسات منفی همانند استرس کمک شایانی کند.

 

۴- وارن بافت

وارن بافت یکی از بزرگترین سرمایه گذارهای جهان هست که سرگرمی هاي فراوانی در زندگی شخصی خود دارد. او ساز «یوکه لیلی» مي نوازد و حتی در برنامه هاي زنده تلویزیونی هم اجرا مي کند.تحقیقات دانشکده تجارت دانشگاه کالیفرنیا نیز اثبات کرده، انجام فعالیت هاي محرک ذهن همانند نواختن آلات موسیقی مي تواند موجب کاهش میزان استرس شود.

 

۵- شریل سندبرگ

مدیر ارشد عملیات فیس بوک، شریل سندبرگ، اکثر روی کارهایی که نباید انجام دهد، تمرکز مي کند. او سعی دارد تا شب ها پیش از خواب هرگز ایمیل ها و پیغام هاي الکترونیک خود را چک نکرده و حتی گاهی موبایلش را خاموش کند.خاموش کردن تلفن همراه عمده کار آسانی به نظر نمیرسد، اما وی بیان داشته که اینکار این مزیت را دارد که تا صبح راحت و بی دغدغه مي خوابد. خواب کافی و راحت داشتن هم این فایده را دارد که بسیار بهتر با شرایط پر استرس کنار بیایید.

 

لازم به اشاره هست که نگاه کردن به نمایشگر لپتاپ یا تبلت پیش از خواب برای انسان بسیار زیان آور هست زیرا به گفته دانشمندان از ترشح هورمون ملاتونین که مسوول خواب هست، جلوگیری مي کند. به زبان ساده تر، هر چه شب ها کمتر از وسایل الکترونیک خود بهره گیری کنید، ساعت بدنتان منظم تر کار خواهد کرد و در نتیجه استرس کمتری را تجربه خواهید کرد.

 

۶- جک درسی

بنیان‌گذار و مدیرعامل شبکه اجتماعی توئیتر در ارتباط‌ روش همیشگی خود برای مقابله با استرس گفته که وی برای تمامی کارهای خود برنامه ریزی کرده و به آنها پایبند مي ماند.دُرسی به داشتن نتیجه بهتر به واسطه تقسیم کارها به بخش هاي کوچک تر بسیار ایمان دارد و به همین دلیل، برای هر کدام از مسوولیت هاي خود، یک روز ویژه در هفته را در نظر گرفته هست. به طور مثال، روزهای دوشنبه مخصوص جلسات کاری هست.

 

روزهای سه شنبه برای توسعه محصولات، چهارشنبه ها برای امور بازاریابی، ۵ شنبه هاي برای فعالیت هاي شبکه اي و جمعه ها برای بهبود فرهنگ کمپانی اختصاص داده شده اند.شنبه ها روز تعطیل وی محسوب مي شود اما یکشنبه ها را کم کم کارهای در دست انجام خود اختصاص داده هست. همین طور بد نیست اشاره کنیم که وی هر روز حدود ده کیلومتر پیاده روی مي کند.

 

۷- سوزان وویچیتسکی

مدیرعامل کنونی شبکه اجتماعی یوتوب، سوزان وویچیتسکی با اختصاص دادن وقت کافی به خود، مي تواند استرس هایش را برطرف کند. او بیان داشته که من به این نتیجه رسیده ام که وقتی به خود استراحت کافی بدهید و گاهی از کار دور شوید، مي توانید دیدگاه ها و ایده هاي بهتری داشته باشید.

 

۸- ایلان ماسک

در سال 2008 میلادی وضعیت اقتصادی جهان عمده مفید به نظر نمیرسید. تعدادی از کمپانی هاي خودروسازی در مرز ورشکستگی قرار داشتند و تسلا هم یکی از همین شرکت ها بود. ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت در همان زمان در حال جدا شدن از همسرش نیز قرار داشت. اما وی توانست خونسردی خود را حفظ کرده و با مدیریت درست و به موقع استرس ها، برترین و مناسب ترین تصمیمات را اتخاذ نماید.

 

کارآفرین سرشناس سیلیکون ولی در مورد راز موفقیت خود گفته که وی در آن زمان از شکست و ناکامی نترسیده. ماسک گفته: «ترس محدود هست اما امید نامحدود. اکثر ما از شکست مي ترسیم اما این نمیتواند مانع از انجام امور شود. مردم باید ترس هاي غیرمنطقی را از خود دور کنند. حتی در صورت منطقی بودن هم نباید مانع از ادامه فعالیت هاي فرد در راستای اهدافش بشود.»

 

۹- ایندرا نوئی

کارآفرین، بازرگان، مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت پپسی‌ کو، ایندرا نوئی، اعتماد به نفس و اخلاق مداری خود در شغلش را در دوران جوانی آموخته. او در یکی از گفت و گو هایش بیان داشته که در دوران جوانی، مادرش هر شب از وی و خواهرش مي خواسته تا یک متن سخنرانی بعنوان یک رئیس جمهوری یا اولیه وزیر برایش بنویسند.

 

هر شب انها باید وانمود مي کردند که یکی از روسای جمهوری جهان میباشند و سخنرانی خود را ایراد مي نمودند. در آخر هم مادرشان به او و خواهرش رای مي داده.پدربزرگ نوئی که یک قاضی بسیار باجذبه بوده نیز در افزایش اعتماد به نفس وی نقش موثری داشته هست. اگر او نمی توانسته کاری را به درستی انجام دهد، تنبیهش این بوده که 200 بار روی کاغذ بنویسد که «من بهانه نخواهم آورد.»

 

تمامی این موارد دست در دست هم باعث پیروزی کنونی نوئی شده اند و او قادر هست به خوبی همه ي شرایط و موقعیت ها را سنجیده و استرس هاي خود را به برترین شکل مدیریت نماید.وی در این ارتباط‌ بیان داشته: «من بهتر از هر فرد دیگری مي توانم از عهده کارها بر بیایم. اگر هر برنامه اي با مشکل مواجه شود، انها به من رجوع مي کنند تا آن را درست کنم چون من انتخاب مناسب برای چنین امری به شمار مي روم. من مي توانم رئیس جمهور هند باشم.

 

۱۰- جف بیزوس

بنیان‌گذار و مدیر عامل آمازون جف بیزوس در مورد خودش بیان داشته که من در موارد خاص عمده مي خندم. وی همین طور بیان داشته که بزرگترین احساسی که در زمان استرس ایجاد مي شود، نادیده گرفتن مسایلی هست که نباید نادیده گرفته شوند.

 

وی گفته: «استرس زمانی ایجاد مي شود که شما روی کارهایی که مي توانید در دست بازرسی داشته باشید، هیچ کنشی انجام ندهید. من به محض این که متوجه این امر مي شوم اولین تماس تلفنی در آن ارتباط‌ را برقرار کرده، ایمیل یا پیغام مي فرستم یا هر کاری که بر وضعیت پیش رو تاثیر بگذارد را انجام مي دهم. این موارد شاید مشکلی را حل نکنند،

 

اما از میزان استرس هاي بالقوه تا حد زیادی مي کاهند.»به زبان ساده ترمشکل را تشخیص داده، بازرسی آن را به دست گرفته و به جلو پیش بروید.

 

 

Loading...
عکس های لو رفته دختران بی حجاب در آرایشگاه زنانه
عکس های لو رفته دختران بی حجاب در آرایشگاه زنانه
مشاهده بیشتر