پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

مردم شما را اینگونه مورد قضاوت قرار می دهند

مردم شما را اینگونه مورد قضاوت قرار می دهند

مردم شما را این گونه مورد قضاوت قرار می دهند 

همه ي مردم جامعه افرادی را که با انها رابطه دارند را مورد بررسی قرار میدهند و قضاوت میکنند و برای این قضاوت ملاک هایي دارند. مغز بشر طوری تنظیم شده‌هست که قضاوت کند. این مکانیسم بقا باعث می شود برای‌مان دشوار باشد که آدم‌ها را ببینیم و انها را ارزیابی و تفسیر نکنیم.در حالی که ما دوست داریم فکر کنیم قضاوت هایمان بر زمینه محتوای گفت‌وگوها و دیگر رفتارهای آشکار هست، پژوهش‌ها چیز دیگری را نشان میدهند.

 

درحقیقت غالب قضاوت هایمان ما روی چیزهای کوچک‌تر و ظریف‌تر متمرکز هست مثل دست دادن و زبان بدن. ما اغلب فقط بر زمینه این رفتارها ایده‌هاي کاملی از آدم‌ها را شکل می دهیم.ما در قضاوت شخصیت آدم‌هاي دیگر بر زمینه چیزهای کوچک فوق العاده مفید هستیم. در مطالعه‌اي که در دانشگاه کنواس صورت گرفت،

 

سوژه‌ها فقط با مشاهده عکس کفش‌هایي که آدم‌ها پوشیده بودند، به درستی ویژگی‌هاي شخصیتی آنها را –مثل برون‌گرایی – درون‌گرایی، ثبات عاطفی، درست‌کار بودن، روراستی و سازگاری-پیش‌بینی کردند.رفتارهای ناخودآگاه ما زبان خاص خودشان را دارند، و واژه‌هاي انها همیشه} مهرآمیز نیستند. این رفتارها احتمالا تبدیل به بخش جدایی‌ناپذیر کیستی یا شخصیت

 

شما شده‌اند، و اگر زمان زیادی را صرف فکر کردن به انها نمیکنید، اکنون فرصت خوبی برای شروع هست زیرا ممکن هست کار دست زندگی حرفه‌اي‌تان بدهند.

 

۱. چگونه با گارسون‌ها و متصدیان پذیرش رفتار می کنید

این‌که چه‌طور با پرسنل پشتیبانی رفتار می کنید، چنان نمایانگر رفتار شما هست که تبدیل به یک تاکتیک متعارف در گفت و گو‌ شده‌هست. گفت و گو‌کنندگان با برآورد تعامل شما با کارکنان پشتیبانی هنگام ورود به ساختمان و خروج از آن، در می‌یابند که به طور کلی چه‌طور با آدم‌ها رفتار می‌کنید.

 

اغلب آدم‌ها زمان صحبت با مدیر استخدام یا دیگر آدم‌هاي مهم نقش بازی میکنند، اما بعضی از انها به محض این‌که پای‌شان را از در بیرون می‌گذارند رفتاری تحقیرآمیز و بی‌دقت با دیگران دارند و به این شکل دوگانگی رفتار خود را نشان می دهند. صرف ناهار با همکاران موقعیت دیگری هست که این موضوع را نشان میدهد. مهم نیست که رفتارتان با آدم‌ها بر سر میز ناهار چه‌قدر مفید هست، زیرا اینکار کلا بی‌فایده هست اگر آنها قبلا شاهد رفتار بد شما با دیگران بوده باشند.

 

۲. چند وقت یک بار موبایل‌تان را چک می کنید

هیچ‌چیز مایوس‌کننده‌تر از این نیست که کسی وسط گفت‌وگو گوشی‌اش را دربیاورد. اینکار نشان میدهد که شما برای دیگراناحترام قائل نیستید، به انها دقت ندارید، هنر گوش‌دادن را بلد نیستید و بی‌اراده هستید. عاقلانه این هست که تلفن همراه‌تان را در جلدش قرار دهید مگر این‌که یک مورد اضطراری پیش آمده‌باشد.

 

مطالعه‌اي از دانشگاه الون تایید می‌کند که بیرون آوردن موبایل‌تان هنگامی که در یک گفت‌وگو قرار دارید، هم کیفیت و هم کمیت تعاملاتِ رو در رو را کاهش میدهد.

 

۳. عادت‌هاي مکرر و عصبی

لمس ناخن‌ها یا صورت و ور رفتن با پوست‌تان معمولا نشان میدهد که شما عصبی، دلزده و غیرمسئول هستید. پژوهشی از دانشگاه میشیگان نشان میدهد که این عادات عصبی نشانه‌اي از یک شخصیت کمال‌گرا هست، و کمال‌گراها زمانی که دلزده و خسته میباشند، بیش‌تر درگیر این عادت‌ها می‌شوند.

 

۴. چه‌قدر طول می کشد که سوال بپرسید

آیا تا به حال با آدم‌هایي که کل زمان را درمورد‌ي خودشان حرف میزنند، هم‌صحبت شده‌اید؟ میزان زمانی که آدم‌ها سپری میکنند گذشته از این‌که به شما علاقمند بشوند، یک شاخص شخصیتی قدرتمند هست.

 

آدم‌هایي که فقط درمورد‌ي خودشان صحبت می کنند “ستاننده‌هایي” پر سر و صدا و غرق در خود میباشند. آدم‌هایي که فقط سوال می‌پرسند و چیز کمی درمورد‌ي خودشان می گویند معمولا “بخشنده‌هایي” ساکت و فروتن میباشند. آن‌هایي که تعادلی ظریف بین ستاندن و بخشیدن ایجاد میکنند در تعاملات مفید عمل میکنند و سخنوران خوبی میباشند.

 

۵. شیوه‌ي دست دادن

آدم‌ها معمولا شل دست دادن را نشانه‌ي عدم اعتماد به نفس و یک حالت بی‌علاقگی می دانند.مطالعه‌اي که در دانشگاه آلاباما انجام شد نشان داد که، هرچند ساختن فرضیه درمورد‌ي شایستگی آدم‌ها بر زمینه شیوه‌ي دست دادن انها قابل اطمینان نیست، اما میتوانید مطابق با آن، ویژگی‌هاي شخصیتی را به درستی تشخیص دهید. این مطالعه به خصوص پی برد که محکم دست دادن به این معنا هست که شما کم‌تر محجوب و عصبی و بیش‌تر برون‌گرا هستید.

 

۶. دیر کردن

دیر آمدن باعث میشود که آدم‌ها فکر کنند که به سایرین احترام نمی گذارید و تمایل به تعلل دارید یا حتی تنبل و بی‌تفاوت هستید. بر خلاف این برداشت‌ها، مطالعه‌اي که در دانشگاه ایالتی سن دیه‌گو توسط جف کونته صورت گرفت نشان داد که دیر رسیدن معمولا در آدم‌هایي دیده می شود که چندوظیفه‌اي، یا به شدت آسوده میباشند، ویژگ‌هاي شخصیتی تیپ ب.

 

مطالعه ي کونته پی برد که آدم‌هاي تیپ ب اغلب دیر می رسند زیرا انها زمان را آرام‌تر از باقی ما تجربه میکنند. حرف آخر در این‌جا این هست که آدم‌هایي که دیر میکنند را زیاد قضاوت نکنید. بهتر هست به جای فرضیه‌سازی، از انها بپرسید چه داستانی پشت دیر آمد‌ن‌شان هست.

 

۷. دست خط

کلیشه‌هاي اشتباه بسیار مختلفی وجود دارند که می‌کوشند دست‌خط شما را به شخصیت‌تان رابطه بدهند. برای مثال، آدم‌ها اعتقاد دارند که میزان فشاری که به کاغذ وارد می‌کنید با میزان عصبی بودن شما مرتبط هست، شیب دست‌خط‌تان برون‌گرا یا درون‌گرا بودن را نشان میدهد، و تمیزی/کثیفی دست‌خط‌تان میزان نظم و انضباط شما را نشان میدهد.

 

این پژوهش در برترین حالت غیرقطعی هست وقتی که پای دست‌خط و شخصیت وسط باشد. اگر قرار هست نامه‌ي مهمی بنویسید، توصیه می کنم که به کیبورد پناه ببرید تا همه ي چیز خنثی باشد.

 

۸. چشم در چشم شدن

 به گزارش پارس ناز نکته‌ي کلیدی در تماس چشمی، تعادل هست. درست هست که داشتن تماس چشمی مهم هست، اما اگر تمام مدت به همان حالت بمانید یعنی خشن و مشوش هستید.در عین حال، اگر در بخش کوچکی از گفت‌وگو تماس چشمی داشته باشید، بی‌تفاوت، کمرو و دست‌پاچه به نظر خواهید رسید.

 

مطالعات نشان میدهند که داشتن تماس چشمی در ۶۰ درصد از زمان گفت‌وگو، تعادل مناسب را برقرار می‌کند و باعث میشود علاقمند، صمیمی و قابل اعتماد به نظر برسید.

 

لب کلام

گاهی اوقات چیزهایی کوچک، تفاوت‌هاي بزرگی در زندگی ایجاد می کنند. مفید هست که برای انها آماده باشید، تا بتوانید تاثیری قوی بر جای بگذارید.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
مردان و زنان لخت در پارک حمام کشور ژاپن
مردان و زنان لخت در پارک حمام کشور ژاپن
مشاهده بیشتر