پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

مقایسه بهترین مرورگرهای ارائه شده برای ویندوز

مقایسه بهترین مرورگرهای ارائه شده برای ویندوز

مقایسه بهترین مرورگرهای ارائه شده برای ویندوز 

برترین مرورگرهای ویندوز را در این مقاله با همدیگر مقایسه می کنیم در حالی‌که می توانید کاربردی ترین را در انتها بشناسید. برای معرفی برترین مرورگرهای ویندوز باید قدرت هر یک در اساس‌هاي گوناگون را در نظر بگیریم. هر یک از برترین مرورگرها در بخشی خاص تخصص دارند.

 

کروم، فایرفاکس و اپرا را باید شناخته‌‌شده‌ترین مرورگرهای ویندوز دانست که تعداد کاربران آن‌ها در سراسر دنیا بسیار چندان هست. اگرچه اینها بسیار محبوب میباشند، اما نمیتوان یک مورد را در اساس‌هاي گوناگون بهتر از بقیه دانست. مرورگرهای وب در نحوه مدیریت حافظه، سرعت، تعداد افزونه‌هاي موجود و بسیاری دیگر از فاکتورها با یکدیگر متفاوتند.

 

برترین انتخاب این هست که چند مرورگر را بر روی سیستم ویندوزی خود نصب کرده و بسته به موقعیت، یکی از آن‌ها را بهره گیری کنید. برای ورود به صفحه دانلود هر مرورگر کافی هست بر روی نام آن کلیک کنید.

 

برترین مرورگر از نظر مصرف رم : GreenBrowser
احتمالا در جستجوی نام‌هایي مانند فایرفاکس و یا کروم در این بخش بوده‌اید. مرورگر گوگل کروم را بعنوان قاتل رم می‌شناسند که مصرف حافظه بسیار بالایی داشته و برای کاربرانی که با مشکل کمبود ظرفیت حافظه رم مواجه میباشند اصلا توصیه نمی شود. برای کاهش مصرف رم می‌بایست به سراغ مرورگرهای ویندوزی سبک و کم حجم رفته و به دنبال مرورگرهایی پیشرفته همراه با امکانات و ابزارهای گوناگون نگردید.

 

در میان برترین مرورگرهای ویندوز، گرین را باید برترین مورد از نظر مصرف رم دانست که با وجود اشغال حافظه رم به میزان بسیار کم و ناچیز، سرعت قابل قبولی دارد.مرورگر گرین برخلاف انچه به نظر می رسد، ساده و ابتدایی نیست و ابزارهای قابل توجهی در درون خود دارد، ابزارهایی که در دیگر مرورگرها به منظور بهره گیری از آن‌ها باید یک افزونه جداگانه را دانلود و نصب کنید.

 

برترین مرورگر از نظر مصرف رم : Microsoft Edge
در کامپیوترهای رومیزی میزان مصرف انرژی اهمیت خاصی ندارد، اما برای کاربرانی که به دنبال نصب مرورگرهای ویندوز بر روی لپتاپ میباشند، کم مصرف بودن مرورگر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هست. کاربران معمولا به مرورگرهای پیش فرض ویندوز توجهی نمیکنند.

 

مایکروسافت با معرفی مرورگر اج تصمیم داشت کاربران بیشتری را به سمت بهره گیری از مرورگر پیش فرض ویندوز ترغیب کند، اما امروز میبینیم تعداد کاربران مایکروسافت اج آن چنان از تعداد کاربران اینترنت اکسپلورر اکثر نیست.در هر صورت اگر کاربر دستگاه‌هاي همراه همچون لپ‎تاپ و یا تبلت‌هاي ویندوزی هستید، برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی

 

و افزایش دوام باتری باید به مرورگر مایکروسافت اج روی بیاوید. در تست‌هاي انجام گرفته از ابتدای معرفی مایکروسافت اج، هیچ یک از مرورگرهای ویندوز نتوانستند آن را در اساس صرفه‌جویی در مصرف انرژی شکست دهند. در مقایسه با اینترنت اکسپلورر، در مایکروسافت اج شاهد برطرف شدن تعداد زیادی از باگ‌هاي امنیتی و همین طور افزایش کارایی هستیم؛ اضافه بر این که ظاهر مرورگر نیز به میزان قابل توجهی خوشگل شده هست.

 

مرورگرهای ویندوز بهتر هست تا اضافه بر نصب مرورگرهای ویندوز که در این مقاله به آن‌ها اشاره می کنیم، از مرورگر پیش‌فرض مایکروسافت اج نیز بیش از پیش بهره گیری کنید. توصیه ما این هست که در زمان بهره گیری از لپ‎تاپ و یا تبلت در محیط بیرون، این مرورگر را اجرا کرده و در زمان دسترسی به برق، از دیگر مرورگرهای ویندوز بهره گیری کنید.

 

برترین مرورگر از نظر امنیت : Chrome
بحث امنیت بسیار گسترده بوده و نمی توان یک مرورگر را از تمامی لحاظ ایمن دانست. بعنوان مشابه ممکن هست یک مرورگر تمرکز خاصی بر روی حفظ حریم شخصی و اطلاعات کاربران داشته باشد و مرورگری دیگری عاری از هرگونه باگ امنیتی و رخنه باشد. از نظر ایمنی و عاری بودن از هرگونه باگ و رخنه، مرورگر کروم را باید برترین انتخاب دانست.

 

با بهره گیری از گوگل کروم نمی توان به صورت مخفیانه در محیط وب به گشت و گذار پرداخت، اما در عوض خیال کاربر از لحاظ رخنه‌هاي امنیتی و نفوذ بدافزارها به سیستم کامپیوتریش راحت هست. در زمان تست مرورگرهای ویندوز از نظر قدرت مقابله آن‌ها با حملات سایبری و هک، تنها مرورگری که تاکنون همواره توانسته ایمن و مصون از هک شدن باقی بماند، مرورگر کروم هست.

 

مرورگرهای ویندوز مرورگر کروم به خودی خود بسیار ایمن هست و نمیتوان باگ امنیتی در آن پیدا کرد، اما بعد از نصب چندین افزونه جداگانه بر روی آن نمیتوان مجددا با اطمینان درمورد مصونیت آن صحبت کرد. تعداد بی‌شماری افزونه و ابزار خارجی برای کروم وجود دارند و ممکن هست با نصب آن‌ها، یک رخنه امنیتی در مرورگر ایجاد کنید. توصیه میکنیم گذشته از نصب یک افزونه، درمورد محبوبیت و تعداد کاربران آن به اندازه کافی جستجو کنید.

 

برترین مرورگر از نظر سرعت : Slimjet
یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای دسته‌بندی برترین مرورگرهای ویندوز سرعت آن‌ها هست. سرعت یک مرورگر در حالت طبیعی به فاکتورهای جانبی زیادی بستگی دارد. بعنوان مشابه باید به تعداد افزونه‌هاي نصب شده، مشخصات سخت افزاری سیستم کامپیوتری و سرعت اینترنت اشاره کرد. مهمتر از فاکتورهای خارجی، نحوه کار یک مرورگر هست.

 

هر مرورگر به شیوه‌اي گوناگون یک صفحه وب را پردازش می کند، به همین علت ممکن هست الگوریتم به کار رفته در یک مرورگر بسیار ساده و در دیگری بسیار پیچیده باشد. بعنوان مثال مرورگر کروم در حالت عادی از هرگونه رخنه امنیتی عاری بوده و ابزارهای فوق‌العاده قدرتمندی دارد، اما در عوض، کمی در بارگذاری صفحات وب کند عمل می کند.

 

مرورگرهای ویندوز اگر چندان به دنبال ابزارهای جانبی و افزونه نبوده و دیگر فاکتورها همچون ایمنی و میزان مصرف رم و انرژی برایتان اولویت ندارد، برترین انتخاب مرورگر اسلیم جت هست. بعنوان یکی از دلایل سرعت بالای این مرورگر باید به توانایی آن در بلاک کردن تبلیغات آزاردهنده اشاره کرد که با بی‌نیاز کردن کاربر از بستن مداوم پنجره‌هاي تبلیغاتی،

 

سرعت را افزایش می دهد. اگرچه میزان مصرف حافظه رم اسلیم جت همچون گرین و میزان مصرف باتری آن همچون مایکروسافت اج نیست، اما در مقایسه با تعداد زیادی از مرورگرهای ویندوز دیگر، مصرف منابع به مراتب کمتری دارد.

 

برترین مرورگر از نظر اکوسیستم : Chrome
سلطه شرکت گوگل و مخصوصا موتور جستجوی آن بر سراسر دنیای وب بر هیچکس پوشیده نیست. برترین راه برای بهره بردن از تمامی امکانات اکوسیستم گوگل، بهره گیری ار مرورگر توسعه یافته به دست همین شرکت هست. از طرفی دیگر با ایجاد یک حساب کاربری گوگل، به آلبوم‌اي بی‌نظیر از سرویس‌هاي گوناگون دست پیدا می کنید

 

و برترین راه برای بهره گیری از این سرویس‌ها، ورود به آن‌ها با بهره گیری از مرورگر کروم هست. نکته مهم دیگری که مرورگر کروم را تبدیل به یک اکوسیستم بسیار بزرگ کرده، رنج عظیم افزونه‌هاي موجود برای آن هست. با نصب مرورگر کروم به سطح گسترده‌اي از ابزارهای گوناگون دسترسی خواهید داشت و می توانید به این وسیله تبدیل به یک کاربر حرفه‌اي وب شوید.

 

شناخت افزونه‌هاي کروم و دانلود و نصب آن‌ها بسته به نیاز خود، یک هنر هست.مرورگرهای ویندوز برای کاربرانی که بین مرورگرهای ویندوز به دنبال ابزاری قوی و حرفه‌اي برای تسلط کامل بر وب می گردند، برترین گزینش کروم هست. شرکت‌هایي همچون مایکروسافت در تلاش میباشند مرورگرهای ویندوز خود را برای بهره گیری از افزونه‌هاي جانبی ارتقا دهند، اما بعید به نظر می رسد حداقل تا چند سال آینده مرورگری بتواند جای کروم را در این اساس بگیرد.

 

برترین مرورگر از نظر مدیریت تب‌ها : Vivaldi
شما چگونه از مرورگر خود بهره گیری می کنید؟ هدف بعضی کاربران تنها گشت و گذار در وب بوده و هدفی جز افزودن به دانش خود و یا دنبال کردن اهداف سرگرم‌کننده ندارند، اما بعضی دیگر به دنبال تحقیق و پژوهش با بهره گیری از بی‌نهایت منابع موجود در وب میباشند. این‌چنین کاربران گاهی مجبورند چندین تب را به صورت یکجا باز نگه دارند.

 

مدیریت تب‌ها برخلاف انچه به نظر میرسد کار ساده‌اي نیست. باز گذاشتن تعداد زیادی تب ممکن هست به یک باره منابع سیستم شما را بلعیده و سبب کاهش کارایی و سرعت آن شود.مرورگر ویوالدی روش‌هاي جالبی را برای مدیریت تب‌ها ارائه میکند. یکی از مهم ترین ویژگی‌هاي آن امکان نمایش چندین تب در آن واحد در نمایشگرهای بزرگ هست. تمامی این تب‌ها در یک پنجره مرورگر باز شده و کاربر نیازی به جابه‌جایی میان آن‌ها ندارد.

 

در ادامه کاربر می تواند هر چند تب مرتبط با یکدیگر را به صورت جداگانه دسته‌بندی کند. امکان دیدن چند تب با یکدیگر سرعت و کارایی را افزایش میدهد، چرا که نیازی نیست کاربر برای مقایسه محتوای صفحات گوناگون وب، به صورت مداوم میان آن‌ها جابه‌جا شود.

 

یکی دیگر از قابلیت‌هاي مهم مرورگر ویوالدی امکان ذخیره و تغییر نام تب‌هاي دسته‌بندی شده هست تا همۀ چیز مرتب و تمیز باقی بماند. از دیگر مزایای آن باید به امکان دریافت نوتیفیکیشن از شبکه‌هاي اجتماعی و یا ایمیل‌ها حین کار با سایر تب‌ها اشاره کرد.

 

برترین مرورگرهای ویندوز از نظر شما
ممکن هست به دنبال نام‌هایي همچون موزیلا فایرفاکس «Mozilla Firefox» و یا اپرا «Opera» گشته باشید و نبود نام آن‌ها در فهرست برترین مرورگرهای ویندوز شما را متعجب کرده باشد. اگر هدف از معرفی برترین مرورگرهای ویندوز تنها نام بردن موارد محبوب بود، بدون شک این دو مرورگر بعد از کروم در ابتدای فهرست جای می گرفتند، اما از آنجایی که در این مقاله مرورگرها را بسته به توانایی‌شان در بخش‌هاي گوناگون مورد ارزیابی قرار دادیم، خبری از این نام‌ها نیست.