پارس ناز پورتال

تبلیغات

نکات مهم درباره استفاده از مسواک های هارد و سافت

نکات مهم درباره استفاده از مسواک های هارد و سافت

نکات مهم درباره استفاده از مسواک های هارد و سافت 

مسواک هاي هارد و سافت هرکدام برای نوعی از دندان ها مناسب میباشند،شما اگر لثه و دندانهای حساسی دارید،نباید از مسواک هارد بهره گیری کنید.وقتی سخن از مسواک به میان می‌آید انتخاب هاي مسواک سافت، اکسترا سافت، و مدیوم را راحت میتوانید بیابید. اما مسواک هارد کمتر در داروخانه ها یافت می‌شود. نوع برس مناسب برای شما، به نیازهای شما برای مراقبت از دندان ها و مسائلی که با آن روبه رو هستید بستگی دارد.

 

اما بعنوان یک قاعده ي کلی، دندانپزشکان انتخاب یک مسواک سافت را به جای مسواک هارد و حتی مدیوم پیشنهاد میکنند. اگر دندانهای حساسی دارید یا نشانه هایي از فرسایش مینای دندان در شما دیده میشود ممکن هست حتی مسواک اکسترا سافت به شما پیشنهاد شود.

 

برس مسواک چه می‌کند؟

مسواک زدن اشتباه دندان ها، بسته به نوع برس و مقدار نیروی وارد شده توسط فرد، میتواند اثراتی منفی بر دندان داشته باشد. تحقیقات انجام شده در این حوزه عوامل مختلفی را طبقه بندی کرده اند که میتوانند اکثر از داشتن اثرات مثبت، به دندان و لثه آسیب وارد کنند. تعداد مرتبه هاي مسواک زدن، فواصل مسواک زدن،

 

فشار اعمال شده بر دندان، سختی برس مسواک، و کیفیت خمیر دندان مورد بهره گیری همه ي میتوانند عوارضی جانبی در فرآیند تمیز کردن پلاک ها و باکتریها داشته باشند.مطالعه ي دیگری در سال ۲۰۱۵ در مجله بالینی پریودنتولوژی به اثرات روش مسواک زدن بر لثه ي افراد پرداخته هست. هدف از این مطالعه، بررسی اثر مسواک زدن نادرست

 

بر آسیب به لثه و تحلیل آن بوده هست. عوامل موثر بر تحلیل و آسیب به لثه شامل نحوه ي مسواک زدن، فواصل مسواک زدن، و برس مسواک میشود.

 

نحوه ي انتخاب مسواک سافت یا هارد

آیا دلیلی برای انتخاب مسواک هارد وجود دارد؟ بدیهی هست که نه! هر چند بعضی مردم ادعا میکنند که مسواک هارد در تمیز کردن دندان ها تاثیر بهتری دارد و آن را ترجیح می‌دهند، اما واقعیت این هست که مسواک هاي هارد به مینای دندان و لثه آسیب می‌زنند. پس همه ي وقت برترین انتخاب نیستند. مزیت نسبی انها بر مسواک سافت- مقداری حذف اکثر پلاک ها- در برابر ضررها مسواک هارد برای توجیه بهره گیری از انها کافی نیست.

 

 به گزارش پارس ناز به طور خلاصه، تمامی دندان پزشکان مسواک سافت را در حذف پلاک و بقایای مواد خوراکی از دندان به قدر کافی موثر میدانند. اما نکته ي کلیدی در بهره گیری از آن ها راحتی شما هست. باید سایزی را انتخاب کنید که برای دهان شما مناسب هست و با آن میتوانید به تمامی نقاط دهان و دندان دسترسی پیدا کنید. مسواک زدن، دو بار در روز، نیز اثربخشی آن ها را دو عمده می‌کند. در غیر این صورت در مبارزه با پلاک و تارتارهای تجمع یافته تاثیر چندانی نخواهند داشت.

 

گرچه، اگر فکر میکنید که مسواک هارد برای بهداشت دهان و دندان شما بهتر هست، لازم هست که در این مورد با دندان دکتر صحبت کنید. شاید بهره گیری از یک مسواک برقی به جای مسواک هاي دستی هارد، فشار عمده وارد آمده بر دندان را حذف کند و بدون آسیب به مینا به حذف پلاک ها کمک کند.

 

 

عمل زیبایی عجیب و باورنکردنی پیکسی مانکن مشهور جهان +عکس
عمل زیبایی عجیب و باورنکردنی پیکسی مانکن مشهور جهان +عکس
مشاهده بیشتر