پارس ناز پورتال

تبلیغات

لوازم آرایشی

تبلیغات

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

در سال 2016 لپتاپ هایی بـه بازار ارائه شدند کـه با برای راهنمایی بیشتر کاربران در خرید این مدل ها،مقایسه ای بین این لپ تاپ ها انجام داده ایم. در زمان مراجعه بـه بازار در جهت خرید یک لپ تاپ بایستی بـه دو فاکتور اصلی و مهم یعنی بودجه و کاربرد یک دستگاه توجه کنیم. در سوی دیگر برند دستگاه میتواند تعهد سازنده

بـه کیفیت و دوام محصولات را مشخص کند. اکثر شرکت‌هـای تولیدکننده لپ تاپ، محصولات خود را در قالب سری و مدل‌هـای متنوع در سایز، کیفیت و قدرت‌هـای متفاوت تولید میکنند تا بتوانند اکثر نیاز‌هـای بازار را پوشش دهند. بـه طور کلی خرید لپ تاپ آسان نیست، اما می توانید راه‌هایی را بیابید

کـه بـه شـما در این زمینه کمک کند. در این بین مقایسه چندین مدل و بررسی نقاط ضعف و قوت آن‌ها میتواند بهترین گزینه را پیش پای شـما قرار دهد. از این رو ما برای آسان کردن کار شـما فهرستی از بهترین لپ‎تاپ هـای عرضه شده در سال 2016 را گرد آوری کرده‌ایم کـه در ادامه بـه مقایسه تصویری آن‌ها خواهیم پرداخت.

ابعاد

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

شاید وقتی بـه لیست لپ‎تاپ‌هـای یک فروشگاه نگاه میکنید تنها چیزی کـه چندان اهمیتی نداشته باشد، معیار وزن و اندازه صفحه نمایش باشد. حتی برخی اوقات فکر می‌کنید کـه صفحه نمایش بزرگتر یعنی کارایی بیشتر. خریداران معمولاً تسلیم جذبه لپ‎تاپ‌هایی میشوند

کـه برای نیازهایشان بیش از حد بزرگ یا بیش از حد کوچک هستند. ظرافت طراحی یک لپ‌تاپ در لبه‌هـای آن مشخص میشود. برخی مدل‌ها دارای لبه‌هـای گرد و منحنی با حجم فضایی هستند و برخی دیگر از سطوح صاف و منقطع تشکیل شده‌اند.

در سوی دیگر با روی کار آمدن تبلت‌هـای هیبریدی همچون سری یوگا و یا سرفیس پرو 4 مایکروسافت، شرکت‌هـای تولیدکننده می‌کوشند برای ماندن در گود رقابت با این محصولات، لپ‎تاپ‌هایی بـه ابعاد اشغال شده بـه مراتب کوچک‌تری را تولید کنند. بـه هر حال در لیست بهترین لپ‎تاپ هـای عرضه شده

در سال 2016، نسخه 12 اینچی  مدل مک بوک 2016 و ایسوس ذن بوک «Asus ZenBook» بـه مراتب از ابعاد جمع و جورتری نسبت بـه سایر گزینه بهره می‌برند. در سوی دیگر از اچ پی اسپکتر «HP Spectre» می‌توان با ضخامت 10.1 میلی‌متر بـه عنوان باریک‌ترین لپ تاپ امسال یاد کرد؛ دل اینسپایرون « Dell Inspiron» و سرفیس بوک نیز بزرگ‌جثه‌‌هـای لیست فوق هستند.

وزن

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

یکی از موارد مهم کـه اکثرا در پایین‌ترین اولویت کاربران قرار می گیرد وزن و اندازه لپ تاپ است؛ با این حال شرکت اپل همه ی ساله کاهش این دو فاکتور را در لپ‎تاپ هـای خود اعمال می‌کند. بدین ترتیب از ذن بوک 3 با وزن 910 گرم و مک بوک 2016 با زون 920 گرمی می‌توانیم بـه عنوان سبک‌ترین مدل‌هـای لیست بهترین لپ تاپ هـای عرضه شده در سال 2016 یاد کنیم.

شاید در نگاه اول 200 یا 300 گرم تفاوت وزن میان مدل‌هـای مختلف مهم بـه نظر نرسد؛ اما توجه داشته باشید کـه ابزاری را میخرید کـه اغلب اوقات همراه شـما است و باید آن را با خود حمل کنید. مایکروسافت سرفیس بوک و دل اینسپایرون همچنین سنگین وزن‌ترین اعضای لیست ما محسوب میشوند.

کیفیت ساخت

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

برای ساخت بدنه لپ‌تاپ‌ها اگر چه بـه طور عمومی از آلومینیوم صاف و براق و یا فیبر کربن استفاده می‌کنند، با این حال مهندسین مایکروسافت ترجیح داده‌اند کـه بدنه سرفیس بوک را با فلز منیزیم طراحی کنند. مهم ترین نقش بدنه لپ‎تاپ مقاومت در برابر آسیب قطعات درونی است، اما در سوی دیگر تاثیر مستقیمی بر وزن کلی دستگاه دارد.

بـه هر حال مدل‌هـای فوق توسط شرکت‌هـای صاحب نامی تولید شده‌اند، از این رو کیفیت ساخت بدنه تمامی مدل‌ها را میتوان مثال زدنی توصیف کرد. مک بوک 2016 دارای بدنه‌ای تمام آلومینیومی ساده کـه لوگوی شرکت سازنده نیز بر روی آن نقش بسته است. در سوی دیگر لپ‎تاپ مایکروسافت نیز از همین سبک طراحی بهره برده با این حال لوگوی ردموندی‌ها بـه شکل آینه‌ای بر روی بدنه دستگاه حک شده است.

رزر بلد اسیل «Razer Blade Stealth» نیز دارای بدنه‌ای آلومینیومی بـه رنگ مشکی و سفید بوده کـه همچون دیگر لپ‎تاپ هـای گیمینگ بر روی بدنه آن لوگوی شرکت سازنده بـه شکل نورانی حک شده است. ایسوس ذن بوک نیز از الگوی شعاعی بهره برده کـه بر روی شاسی آلومینیومی قرار گرفته است.

یوگا 910، دل اینسپایرون و اسپکتر تقریبا از زبان طراحی مشترکی بهره می‌برند، با این حال لپ‎تاپ ساخت اچ پی دارای لولای ساده ایست کـه امکان چرخش صفحه نمایش تا 360 درجه را امکان پذیر می‌کند.

رنگ‌بندی

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

سرفیس بوک تنها در مدل نقره‌ای رنگ قابل سفارش بوده، با این لپ‎تاپ اپل علاوه بر نقره‌ای در رنگ خاکستری تیره نیز بـه بازار عرضه میشود. در سوی دیگر مک بوک 2016 و ذن بوک 3 دارای بیشترین تنوع رنگ‌بندی هستند.

ابعاد نمایشگر

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

همان‌طور کـه مشاهده می‌شوند، مک بوک 2016 با نمایشگری 12 اینچی دارای کوچک‌ ترین نمایشگر و لنوو یوگا 910 با پنلی 13.9 اینچی دارای بزرگ‌ترین صفحه نمایش لیست بهترین لپ تاپ هـای عرضه شده در سال 2016 است. نکته جالب دیگر این کـه اگر چه نمایشگری لپ تاپ ساخت لنوو 2 درصد از پنل بـه کار رفته

در سرفیس بوک بزرگتر بوده، با این حال نمایشگر محصول مایکروسافت سطح بیشتری را نسبت بـه مساحت قاب جلویی پوشش داده است.

رزولوشن نمایشگر

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

اگر چه بـه‌کار‌گیری نمایشگری با وضوح تصویر 1920 در 1080 پیکسل یا همان فول اچ دی از محبوبیت خاصی در بین لپ‎تاپ هـای امروزی برخوردار است، با این حال یوگا 910 و Razer Blade Stealth در این لیست با دارای بودن نمایشگری بـه رزولوشن 4K بالاترین وضوح تصویر را ارائه می‌کنند.

قابلیت تبدیل بـه تبلت

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

لپ‎تاپ هـای هیبریدی یا تبدیل‌شدنی بـه آن دسته از لپ‌تاپ‌ها گفته می‌شود کـه قادر هستند ظاهر یک تبلت را هم ارائه کنند. لپ تاپ هـای هیبریدی محصولاتی هستند کـه با یک چرخش و یا جدا شدن نمایشگر از بدنه، می‌توانند هم‌زمان بـه یک لپ‌تاپ و یا تبلت تبدیل شوند. گل سرسبد لپ‌هـای تبدیل شدنی را می‌توانیم سری سرفیس پرو مایکروسافت بدانیم کـه امسال در قالب سرفیس بوک بـه بازار عرضه شده است.

بـه طور کلی در لیست بهترین لپ‎تاپ هـای عرضه شده در سال 2016 ، مدل Dell Inspiron و یوگا 910 لنوو از لولایی با قابلیت مانور 360 درجه نمایشگر بهره می‌برند اما در سوی دیگر سرفیس بوک با استفاده از دو داک مغناطیسی بـه کیبورد متصل شده بـه طوری‌كه بـه راحتی می‌توان آن را از کیبورد جدا کرد و همچون یک تبلت از آن استفاده کرد.

نمایشگر لمسی

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

تولیدکنندگان از دو نوع پوشش مات و براق برای نمایشگر‌هـای خود استفاده میکنند کـه هر یک مزایا و معایب خود را دارد، با این حال بدهی است کـه لپ‎تاپ هـای هیبریدی از نمایشگری با قابلیت تاچ بهره ببرند. در کنار سه مدل مذکور قسمت قبلی، نسخه‌ای خاص از لپ‎تاپ Razer Blade Stealth نیز با نمایشگر لمسی بـه بازار عرضه شده است.

ترک پد «Trackpad»

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

شرکت اپل در مک بوک پرو 2016 سرانجام از یک ترک پد تایپ شیشه‌ای استفاده کرده است کـه قابلیت فورس تاچ را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای آن دسته از افرادی کـه با این قابلیت آشنایی ندارند بایستی عرض کنیم کـه در واقع فورس تاچ این امکان را فراهم میکند تا با میزان فشار اعمال شده

بـه نمایشگر یا ترک پد، واکنش قابل شخصی‌سازی‌شده‌ای را مشاهده نمایید. سایر مدل‌هـای فوق دارای ترک پد شیشه‌ای عادی هستند.

تاچ بار لمسی

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

بدون شک نوآوری جدید اپل و تعبیه نواری لمسی در کیبورد، ایده‌ای خواهد بود کـه در آینده، سازندگان دیگر هم بـه آن روی خواهند آورد. با این حال اپل اعلام کرده کـه دو نسخه 13 و 15 اینچی از مک بوک پرو جدید خود را همراه با نوار لمسی تاچ بار و یک نسخه 13 اینچی از آن را بدون این نوار، عرضه خواهد کرد.

در واقع تاچ بار یک صفحه نمایش رتینا با پشتیبانی از لمس 10 انگشت بـه صورت هم‌زمان و فرمان‌هـای حرکتی «Gestures» است کـه میتواند دستورات کاربران را بـه بهترین شکل ممکن انجام دهد. کلیدهای مجازی قرار گرفته بر روی این تاچ بار میتوانند با تقریبا هر اپلیکیشنی کـه در حال استفاده از آن هستید،

سازگار شوند. بـه هر حال در بین تمامی بهترین لپ‎تاپ هـای عرضه شده در سال 2016 ، تنها مک بوک پرو از قابلیت تاچ بار لمسی بهره می برد.

سنسور اثر انگشت

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

سنسور اثر انگشت مک بوک پرو 2016 بر روی نوار تاچ بار لمسی آن تعبیه شده و این در حالی‌ست کـه این قطعه برای ذن بوک 3 و یوگا 910 بر روی کیبورد آن‌ها جاسازی شده است. در سوی دیگر اگر چه سرفیس بوک بـه طور پیش‌فرض از این قابلیت بهره نبرده، با این حال میتوان مدلی را سفارش داد کـه سنسور اثر انگشت آن بر روی کیبورد مغناطیسی تعبیه شده است.

قابلیت تشخیص چهره

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

مایکروسافت مدت‌هاست بر روی قابلیت امنیتی ویندوز 10 کار میکند. سرفیس بوک و دل اینسپایرون بـه دوربین سنجش عمق شرکت اینتل مجهز شده‌اند کـه بـه واسطه قابلیت ویندوز هلو میتواند در کسری از ثانیه چهره کاربر را بررسی کرده و با الگوریتمی خاص از آن بـه عنوان کلید ورود بـه سیستم عامل استفاده کنند. مدل‌هـای ساخت شرکت اپل و سایر لپ تاپ هـای ویندوزی این لیست از این قابلیت پشتیبانی نمیکنند.

قلم استایلوس

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

همان‌طور کـه گفته شد نمایشگر سرفیس بوک مایکروسافت قابلیت تاچ داشته از این رو شرکت سازنده نیز برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از این قابلیت، یک قلم استایلوس نیز برای آن در نظر گرفته است کـه باز هم در حالت تبلت بیشترین کارایی را خواهد داشت. مابقی گزینه‌ها از این قابلیت محروم هستند.

پردازنده

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

مک بوک 2016 اپل را میتوانیم در این لیست ضعیف‌ترین گزینه از باب قدرت پردازشگر بدانیم، زیرا این مدل از پردازنده از رده خارج سری M اینتل بهره برده و سایر مدل‌ها بـه سری i پردازنده‌هـای اینتل مجهز شده‌اند.

کارت گرافیک

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

در این قسمت نیز سرفیس بوک مایکروسافت بهتر از سایر گزینه‌ها عمل کرده، زیرا در کنار برخورداری از تراشه گرافیکی اینتل اچ دی 620، دارای کارت گرافیک مجزای جی فورس شرکت انویدیا «NVIDIA» هم می‌باشد. سایر مدل‌ها نیز تنها از تراشه گرافیکی ساخت اینتل بهره میبرند.

صدای خروجی

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

ذن بوک 3 ایسوس تنها مدل در لیست بهترین لپ‎تاپ هـای عرضه شده در سال 2016 است کـه فاقد بلندگوهای استریوست. البته شرکت تایوانی ترجیح داده بـه جای این قابلیت، از فناوری شرکت هارمن کاردن «Harman Kardon» در این محصول استفاده کند. در سوی دیگر تمامی مدل‌هـای فوق از جک 3.5 میلی‌متری صدا پشتیبانی میکنند.

وب‌کم

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

در این بخش بـه نظر می‌رسد مایکروسافت از قسمت توسعه گوشی‌هـای هوشمند خود کمک گرفته باشد، زیرا سرفیس بوک نیز همچون دیگر گوشی‌هـای هوشمند رایج میان رده در بازار دارای دوربین سلفی 5 مگا پیکسلی و دوربین پشتی 8 مگا پیکسلی است. در سوی دیگر سرفیس بوک تنها مدل این لیست بوده کـه در قاب پشتی نیز دارای سنسور دوربین است.

حافظه رم

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

بهترین لپ‎تاپ هـای عرضه شده در سال 2016 در پیکربندی‌هـای مختلفی بـه بازار عرضه شده‌اند بـه طوری کـه حداقل 8 و حداکثر 16 گیگابایت حافظه رم در این محصولات بـه کار گرفته شده است.

حافظه داخلی

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

شرکت‌هـای سخت افزاری بسته بـه نیاز کاربران، بهترین لپ‎تاپ هـای خود را در ظرفیت‌هـای مختلف بـه بازار عرضه کرده‌اند. بـه طور کلی اغلب بهترین لپ‎تاپ هـای عرضه شده در سال 2016 دارای حافظه داخلی 256 گیگابایتی و 512 گیگابایتی هستند، با این حال مدل‌هایی همچون سرفیس بوک و نسخه مجهز بـه تاچ بار لمسی مک بوک پرو در ظرفیت 1 ترابایتی از نوع SSD هم بـه بازار عرضه شده‌اند.

سازگار با درگاه یو اس بی

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

مک بوک پرو از درگاه‌هـای خاص تاندربولت 3/ USB-C استفاده می‌کند. بر روی مدل پایه این لپ‎تاپ 2 پورت و بر روی نسخه حاوی تاچ بار آن نیز 4 پورت وجود دارد. البته در سوی دیگر دستگاه‌هایی همچون سرفیس بوک، یوگا 910، Blade Stealth و دل اینسپایرون از درگاه USB-A کـه با یو اس بی‌هـای قدیمی سازگاری دارد بهره میبرند و برخی نیز درگاه یو اس بی_سی را برای کاهش ضخامت بدنه انتخاب کرده‌اند.

پشتیبانی از کارت حافظه جانبی

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

در بین مدل‌هـای فوق تنها سرفیس بوک و دل اینسپایرون دارای کارت حافظه جانبی میکرو اس دی هستند.

پورت خروجی تصویر

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

مک بوک 2016، یوگا 910، ذن بوک 3 و اچ پی اسپکتر دارای خروجی تصویر یو اس بی_سی هستند.Blade Stealth و دل اینسپایرون نیز از درگاه HDIM بهره میبرند و این در حالیست کـه سرفیس بوک دارای خروجی مینی دیسپلی پورت «mini Display Port» است ؛ مک بوک پرو اپل نیز دارای خروجی تاندربولت 3/ USB-C است.

باتری

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

مهم‌ترین ضعف لپ‌تاپ‌‌ها در مقایسه با بقیه دستگاه‌هـای همراه مربوط بـه باتری‌ آن‌ها میشود. در مشخصات باتری هر محصول دو پارامتر مهم نام برده میشود کـه یکی تعداد سلول‌ها و دیگری میزان ظرفیت باتری بر حسب وات ساعت است. تعداد سلول‌ها بیشتر یک عدد تجاری است و میزان ظرفیت باتری پارامتری مهم‌تر محسوب میشود.

در لیست بهترین لپ‎تاپ هـای عرضه شده در سال 2016 ، سرفیس بوک با عمر شارژ 16 ساعته بهترین عملکرد را ثبت کرده است.اما در سوی دیگر هرچند گفته میشود مک بوک پرو دارای عمر شارژ بالا 10 ساعته است، با این حال نتایج بررسی‌هـای صورت گرفته حاکی از آن است

کـه باتری این محصول در زمان وبگردی تنها میتواند 6 الی 9 ساعت دوام آورد. بدین ترتیب بعد از سرفیس بوک، یوگا 910 و HP Spectre با عمر شارژ بالای 9 ساعت بهترین عملکرد را از خود نشان میدهند.

سیستم عامل

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

مک بوک و مک بوک پرو اپل با سیستم عامل macOS Sierra بـه بازار عرضه شده‌اند و سایر مدل‌هـای این لیست نیز از ویندوز 10 مایکروسافت قدرت گرفته‌اند. در سوی دیگر بدهی است کـه محصولات اپل از دستیار صوتی سیری و مدل‌هـای مجهز بـه ویندوز از دستیار صوتی کورتانا بهره میبرند.

قیمت عرضه

مقایسه بهترین لپ تاپ های بازار در سال 2016

از آنجا کـه ما با لیست بهترین لپ‎تاپ هـای عرضه شده در سال 2016 سرو کار داریم، بدون شک برای خرید هر یک از دستگاه‌هـای مورد بحث بایستی هزینه بـه مراتب بالاتری نسبت بـه سایر لپ تاپ هـای موجود در بازار هزینه کنید. در این بین از لپ تاپ Dell Inspiron با برچسب 749 دلاری میتوانیم بـه عنوان ارزان‌ترین مدل و نسخه پیشرفته سرفیس بوک با برچسب 2399 دلاری بـه عنوان گران قیمت‌ترین لپ‎تاپ این لیست یاد کنیم.

بهترین لپ‌تاپ سال 2016 : بـه نظر ما اگر کارایی، پشتیبانی نرم افزاری در کنار قدرتمندترین سخت افزار حال حاضر را می‌خواهید، سرفیس بوک مایکروسافت بهترین گزینه قابل دسترس است.

گجت نیوز

 

برچسب‌ها:

لوازم آرایشی