پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

رابطه مصرف مواد خوراکی با کمردرد افراد

رابطه مصرف مواد خوراکی با کمردرد افراد

ارتباط مصرف مواد خوراکی با کمردرد افراد 

به شما برترین روشهای مقابله با کمردرد را معرفی خواهیم کرد که به مواد خوراکی مربوط هست،آب مي تواند در ستون فقرات اعمالی را انجام دهد. بسیاری افراد مي‌کوشند با ماساژ و فیزیوتراپی با کمردرد مقابله کنند اما از تاثیر تغذیه مناسب برای حفظ سلامت ستون فقرات بی‌خبرند. چه خوراکی‌هایي برای پیشگیری یا کاهش کمردرد مناسب‌اند؟

 

تقریبا ۸۰ درصد آلمانی‌ها به طور مداوم از انواع کمردرد رنج مي‌برند. تحرک کم، کشیدگی عضلات و ساییدگی مهره‌ها از دلایل شایع چنین دردهایی میباشند.معمولا ورزش و روش‌هاي سنتی مثل ماساژ و فیزیوتراپی بعنوان روش‌هاي متعارف برای کاستن از ناراحتی‌ها و مشکلات چنین عارضه‌اي تجویز مي‌شوند.

 

اما یک رژیم خوراکی مناسب نیز مي‌تواند تاثیری جدی در پیشگیری از درد کمر داشته باشد. بیشتر مردم تاثیر آب و مایعات، سبزی‌ها و لبنیات بر سلامتی ستون فقرات و استحکام اسکلت را دست‌کم مي‌گیرند.

 

آب و مهره‌هاي ستون فقرات
آب نقشی چند وجهی در عملکرد ستون فقرات ما ایفا مي‌کند. بیرون مهره‌ها محکم به نظر مي‌رسد در حالیکه درون انها مثل اسفنج هست و یک چهارم وزن هر مهره را آب تشکیل مي‌دهد.با هر فشاری که به ستون فقرات وارد مي‌شود، دیسک بین مهره ‌که مثل کمک فنر عمل مي‌کند، تغییر شکل مي‌دهد. با هر فشار، آب از هسته اصلی دیسک بین‌مهره‌اي که ماده‌اي ژله‌اي شکل دارد، خارج مي‌شود. با قطع فشار، ماده خارج شده دوباره جذب مي‌شود.

 

بدن افراد برای داشتن ستون فقرات محکم اما منعطف به نوشیدن یک و نیم الی دو لیتر آب در روز نیاز دارد. این میزان مي‌تواند از آب معدنی، سبزی‌ها، آب میوه یا دمنوش‌هاي گیاهی شیرین نشده فراهم سازی شود.لیمو ترش، برش پرتقال یا برگ تازه نعنا مي‌تواند آب لوله‌کشی یا آب معدنی را خوش طعم کند و عطش برانگیز باشد.

 

فرآورده‌هاي لبنی
کلسیم یکی از مهمترین مواد آلی برای تشکیل استخوان هست و کمبود آن به پوکی استخوان مي‌انجامد. فرآورده‌هاي حیوانی چون شیر، ماست و پنیر منابع غنی کلسیم میباشند. در پنیر مقادیر زیادی فسفر نیز وجود دارد که همراه با کلسیم به استحکام و تولید توده استخوان کمک مي‌کند.

 

فسفر و کلسیم لازم هست به طور متعادل در بدن وجود داشته باشند و استخوان‌سازی مستلزم وجود متوازن این دو عنصر در بدن هست. هر اختلافی در نسبت این دو عنصر در کار استخوان‌سازی اختلال ایجاد مي‌کند. یکی از عوامل این اختلال، مصرف فست‌فودها و نوشابه‌هاي گازدار و شیرین هست.

 

بدن برای جبران این عدم تعادل، ناچار هست از استخوان‌ها کلسیم بگیرد و این به نوبه خود موجب مشکلاتی مي‌شود. برای همین هر مرد باید هرروز یک و نیم گرم کلسیم یا فسفر دریافت کند؛ میزانی که برای زنان یک گرم در روز هست. این مقدار در دو لیوان شیر یا دو تکه پنیر وجود دارد. شیر و ماست و پنیر اضافه بر این حاوی ویتامین کا نیز میباشند که جلوی تحلیل رفتن توده‌هاي استخوانی را مي‌گیرد.

 

سبزی‌ها
 به گزارش پارس ناز کلم یا اسفناج نیز سرشار از کلسیم میباشند. سبزی‌هاي سبز دو عنصر بود و منیزیم هم دارند که برای استحکام اسکلت‌بندی لازم‌اند.بور روند جذب کلسیم، منیزیم و فسفر در بدن و استخوان‌سازی را تسهیل مي‌کند. بور و منیزیم اضافه بر اسفناج در کلم بروکلی یا کاهوپیچ نیز وجود دارند. کاهو یا اسفناج، ویتامین ب کافی را نیز به بدن مي‌رساند؛ ویتامینی که موجب محکم‌تر شدن استخوان‌ها و اسکلت مي‌شود.

 

بهتر هست هر کس در وعده‌هاي خوراکی هرروز، سه نوع سبزی مصرف کند. ویتامین کا و روی نیز برای داشتن استخوان‌هاي سالم مفیدند. برنج طبیعی، غلات سبوس‌دار و تخم‌مرغ در کنار سبزی‌ها این مواد آلی ضروری را به بدن مي‌رسانند.

 

 

Loading...
عکسهای خفن الکسیس | بلدل بازیگر خانم آمریکایی با همسرش
عکسهای خفن الکسیس | بلدل بازیگر خانم آمریکایی با همسرش
مشاهده بیشتر