پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

مواد غذایی که انرژی طولانی مدت به شما می دهند

مجموعه : رژیم و تغذیه
مواد غذایی که انرژی طولانی مدت به شما می دهند

مواد غذایی که انرژی طولانی مدت به شما می دهند 

اکنون که به ماه رمضان نزدیک می‌شویم باید بدانید که بهتر هست غذاهایی مصرف کنید که میتوانند انرژی شما را در طول روز فراهم سازی کنند. فرض کنید به میوه فروشی رفته و ناگهان مقدار زیادی هندوانه می‌بینید که بالای انها تابلویی با عنوان ” تقویت کننده انرژی شگفت انگیز! ” نصب شده هست.

 

یا این که در تلویزیون به جای تبلیغ نوشیدنی هاي انرژی زا تبلیغ توت فرنگی را مشاهده نمایید! این غذاها و تعداد زیادی از غذا هاي دیگر که تبلیغ نمیشوند، ارزش داشتن چنین برچسبی را روی خود ندارند.برای فراهم سازی انرژی، بعضی از غذا هاي کاملی که به صورت طبیعی سرشار از آهن، پروتئین و اسید چرب هاي ضروری میباشند پیشنهاد می‌کنیم. در ادامه میخواهیم به شما غذاهایی را معرفی کنیم که با خوردنشان به صورت طبیعی، انرژی سالم دریافت خواهید کرد.

 

هندوانه

93 درصد این میوه ي توپی شکل را آب تشکیل داده هست. تعداد زیادی از مردم نمیدانند غذا هاي آبدار میتوانند بیش از 20 درصد مایعات مورد نیاز بدن را فراهم سازی کنند. در خانم هاي جوان حتی مقداری کم آبی بدن با خستگی در رابطه هست، چون آب برای تمام عملکردهای بدن ضروری هست. یک فنجان و نیم هندوانه، میتواند به اندازه یک لیوان آب به بدن برساند و همین طور به صورت طبیعی حاوی ویتامین A، B6 و C هست که همه ي این ها در نوع خود انرژی بخش میباشند.

 

بادام

یک چهارم فنجان از این آجیل میتواند 30 درصد منیزیم مورد نیاز بدن در روز را فراهم سازی کند. متاسفانه تعداد زیادی از افراد به اندازه کافی این ماده معدنی را جذب نمی‌کنند.کمبود منیزیم میتواند منجر به خستگی شود، چون بدن از آن برای ساخت ATP بهره گیری می‌کند. ATP مولکول هایي میباشند که انرژی را بین سلول ها منتقل میکنند. بادام همین طور منبعی غنی از ویتامین هاي B نظیر فولات و ریبوفلاوین هست که کمک می‌کنند کالری را تبدیل به سوخت کنید.

 

کشمش

هنگام دویدن صبحگاهی تنها کافی هست چند عدد کشمش بخورید تا مشاهده نمایید چه انرژی زیادی را به پاهایتان منتقل می‌کنند. ورزشکاران کشمش را به دلیل کربوهیدرات و الکترولیتی که سریع وارد بدن می‌کند دوست دارند. در یک تحقیق مشخص شد کشمش به اندازه اي مقاومت دونده ها را بالا میبرد که یک میان وعده طراحی شده برای ورزشکاران اینکار را می‌کند.

 

دانه هاي سویا

دانه هاي سویا منابعی غنی از فولات میباشند، یکی از ویتامین هاي B که نقشی اساسی در تبدیل غذا به انرژی دارد. یک فنجان از این دانه ها میتواند به اندازه یک روز، ویتامین به بدنتان منتقل کند. این دانه ها دارای منیزیم و ریبوفلاوین هم میباشند که هردوی آن ها روی انرژی تاثیر می‌گذارد.

 

ساردین

هیچ وقت این ماهی هاي کوچک و غنی را امتحان نکرده اید؟ وقتش هست که امتحانشان کنید. ساردین ها منابع غنی آهن میباشند که برای انتقال اکسیژن به سراسر بدن، بسیار ضروری اند. اکسیژن عضلات شما را تغذیه میکند تا انها را به حرکت دربیاورد.

 

تحقیقات نشان داده خانم هایي که ذخایر آهن کمی دارند، حتی اگر کم خونی نداشته باشند نسبت به کسانی که به اندازه کافی ذخیره آهن دارند انرژی و استقامت پایین تری خواهند داشت. به علاوه این کوچولوها حاوی CoQ10 میباشند، یکی از بازیگران اصلی نیروگاه سلول ها یعنی میتوکندری.

 

توت فرنگی

شاید فکر کنید ویتامین C فقط در پرتقال پیدا می‌شود، اما وجب به وجب توت فرنگی سرشار از این ویتامین هست. در یک تحقیق محققان به افرادی که سعی داشتند وزن کم کنند، ویتامین C دادند. این افراد در مقایسه با کسانی که ویتامین C دریافت نمی‌کردند در یک تمرین 60 دقیقه اي تردمیل، کمتر احساس خستگی کردند.

 

غذا هاي حاوی ویتامین C همین طور کمک میکند بدنتان آهن بیشتری جذب کند زیرا یکی از خواص آهن مقابله با خستگی هست. یک فنجان توت فرنگی، 89 میلی گرم ویتامین C در خود دارد که این مقدار از نیاز هرروز تان اکثر هست.

 

 

هیکل جذاب دختر بدنساز ایرانی را ببینید +عکس
هیکل جذاب دختر بدنساز ایرانی را ببینید +عکس
مشاهده بیشتر