پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

این مواد غذایی ضد سرطان پروستات هستند

این مواد غذایی ضد سرطان پروستات هستند

این مواد خوراکی ضد سرطان پروستات هستند 

به شما مواد خوراکی را معرفی میکنیم که ضد سرطان پروستات میباشند و می‌توانند از این مریضی مردانه  و مهلک جلوگیري به عمل آورند. سرطان پروستات که با نام چنگار پروستات نیز شناخته میشود، پیشرفت سرطان در پروستات هست که غده‌اي در دستگاه تناسلی مردان هست. اکثر سرطان‌هاي پروستات آرام رشد می کنند،

 

اما بعضی نسبتاً سریع رشد میکنند. در این نوشتار با ۸ خوراکی ضد سرطان پروستات آشنا میشوید.در ادامه ۸ خوراکی ضد سرطان پروستات را اکثر بشناسیم

 

۱. گوجه فرنگی

گوجه فرنگی غیر از ویتامین سی، محتوی مقدار زیادی “لیکوپن” می‌باشد. لیکوپن ماده‌اي هست که خطر سرطان‌هاي پروستات و تخمدان را کم میکند. محصولات گوجه فرنگی از قبیل؛ رب گوجه فرنگی، سس گوجه فرنگی و کچاپ نیز ضد سرطان می‌باشند.

 

۲. انار

نتایج تحقیقات گوناگون، خواص خوب زیادی را به بخشهای گوناگون این میوه نسبت میدهند. برای مشابه، آب انار و پوست آن خواص بالقوه آنتی اکسیدانی دارند و با داشتن اثرات ضد سرطانی در پیشگیری و درمان انواع سرطان موثرند. همین طور نتایج تحقیقات انجام شده بر روی موش اثرات قابل دقت عصاره انار را در پیشگیری

 

از پیشرفت تومورهای پوست و مهار رشد تومور پروستات نشان داده هست. بنابراین به عقیده دانشمندان آب انار به علت داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی، احتمالاً می تواند در انسان نقش پیشگیری از سرطان پروستات داشته باشد.

 

۳. چای سبز

بنا به گزارش چاپ شده در مجله پژوهش هاي سرطان، مواد شیمیایی موسوم به پلی فنول ها که در ساختمان چای سبز وجود دارند، از سرعت پیشروی سرطان پروستات پیشگیری می کنند.تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد که دادن پلی فنول هاي چای سبز به موش ها از گسترش و پیشرفت سرطان پروستات در انها جلوگیري می کند.

 

در این مطالعه پژوهشگران، مواد شیمیایی چای را تصفیه کرده و مورد بهره گیری قرار دادند. آنها دریافتند که پلی فنول ها از یک خط سیر شیمیایی که نقش اساسی در پیشرفت سرطان پروستات دارد، جلوگیري می کنند.

 

۴. ماهی

ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ هست که باعث پیشگیری از سرطان پروستات میشود.نتایج یک پژوهش سوئدی نشان داده هست مردانی که به طور مرتب ماهی‌هاي چرب مصرف میکنند دو برابر کمتر از افرادی که مصرف ماهیشان کم هست در معرض این مریضی قرار میگیرند. این اسیدهای چرب خواص ضدالتهابی و ضدتوموری دارند. باید بدانید امگا ۳ ها سرعت رشد سلول‌هاي سرطانی را کاهش می دهد.

 

۵. سویا

سویا داری “ایزوفلاون” می‌باشد. محصولات به دست آمده از سویا مثل توفو، شیر سویا و آجیل سویا نیز دارای این ماده می‌باشند. این ماده خطر سرطان‌هاي سینه، تخمدان و پروستات را کاهش میدهد که اینکار را به وسیله محافظت سلول‌هاي بدن از اثرات مضر استروژن‌ها انجام می دهد.

 

۶. کلم

همۀ سبزیجات چلیپایی مثل گل‌کلم، کلم‌پیچ و کلم بروکسل فواید ضدسرطان دارند. بااینکه هنوز مشخص نیست که کدامیک از موادشیمیایی و ترکیبات خوب موجود در کلم بروکلی در مخافظت از سلامت بدن نقش دارد اما سولفورافان اکثر از سایرین مورد مطالعه قرار گرفته هست.

 

سولفورافان خود می تواند به عنوان یک آنتی‌اکسیدان عمل کند یا می تواند آنزیم‌هاي سم‌زدایی را در بدن تقویت کند. صرفنظر از طریقه کمک کردن بروکلی مشخص هست که سبزیجاتی بسیار قوی و توانا در مبارزه با سرطان پروستات هست. بعضی کارشناسان حتی عنوان می کنند که این سبزیجات یکی از قوی‌ترین عوامل ضدسرطان موجود هست.

 

۷. سیر

آزمایش ها و تحقیقات فراوانی در جهان صورت گرفته و همه ي آنها تایید کرده اند سیر خاصیت ضد سرطانی دارد. اکثر تاثیر این گیاه در جلوگیري از سرطان هاي گوارشی و گرچه سرطان هاي سینه و پروستات هست. تحقیقات نشان داده ست هر چه افراد سیر خام و پخته بیشتری مصرف کنند، کمتر دچار سرطان هاي معده و روده بزرگ میشوند.

 

آزمایشات اثبات کرده اند، زنان میانسالی که به طور مرتب در اکثر وعده هاي خوراکی خود سیر مصرف می کنند، ۵۰ درصد کمتر از دیگر افراد دچار سرطان روده بزرگ می‌شوند.

 

۸. پیاز

 به گزارش پارس ناز این محصول از نظر ارزش خوراکی به علت دارا بودن قندها، ویتامین ها به ویژه و ویتامین ث، مواد معدنی بخصوص کلسیم، فسفر و پتاسیم دارای اهمیت هست. از سوی دیگر به علت داشتن مواد آنتی بیوتیک پیاز از جنبه دارویی پراهمیت هست به گونه اي که این محصول می تواند با تقویت سیستم دفاعی بدن در پیشگیری از مریضی ها موثر باشد.

 

پیاز دارای آنتی بیوتیک هست که خون و مجاری تنفسی را ضد عفونی می کند، پیاز در درمان تعداد زیادی از مریضی ها از جمله مریضی هاي کلیوی، مثانه، ورم ساق ها، پروستات و رماتیسم مفصلی موثر هست.

 

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
الکسیس تگزاس (Alexis Texas) دستگیر شدن بازیگر مشهور فیلم های پورن
الکسیس تگزاس (Alexis Texas) دستگیر شدن بازیگر مشهور فیلم های پورن
مشاهده بیشتر