پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

معرفی بهترین مواد غذایی برای داشتن فرزند زیبا

معرفی بهترین مواد غذایی برای داشتن فرزند زیبا

معرفی بهترین مواد غذایی برای داشتن فرزند زیبا 

به شما مواد خوراکی را معرفی خواهیم کرد که درباره داشتن فرزندان جذاب در مادران می‌توانند موثر باشند و آرزوی مادران بدین گونه به واقعیت تبدیل شود.اگر چه ژنتیک در زیبایی نوزاد نقش دارد اما میتوان از بعضی مواد خوراکی که در زیبایی کودک تأثیرگذار هست، در دوران بارداری بهره گیری کرد. در ادامه مقاله به بعضی از مواد خوراکی خوب در دوران بارداری اشاره می شود.

 

شیر زعفرانی

تعداد زیادی از مادران باردار در طول بارداری از شیر زعفران بهره گیری می‌کنند که بهتر هست مقدار زعفران آن چندان نباشد، چون در مقادیر بالا باعث افزایش خطر سقط می شود.

 

شیره نارگیل

اگر دیابت بارداری ندارید و مستعد به ابتلا به آن هم نیستید، میتوانید در برنامه خوراکی خود از شیره نارگیل بهره گیری کنید.

 

مصرف هرروز شیر

مادر باردار باید هرروز 2 تا 3 لیوان شیر مصرف کند، به ویژه در سه ماهه اول بارداری نوشیدن شیر را فراموش نکنید که برای رشد جنین لازم و ضروری هست.

 

تخم مرغ

تخم مرغ نیز دارای پروتئین بالاست و بهتر هست به صورت مرتب به ویژه در سه ماهه دوم بارداری مصرف کنید.

 

بادام و گردو

بهتر هست بادام و گردوی خشک شده و یا تازه را در برنامه خوراکی خود بگنجانید.

 

روغن زیتون

بهتر هست در دوران بارداری روغن مصرفی خود را با زیتون و دانه هسته انگور جایگزین کنید.

 

پرتقال

این میوه سرشار از ویتامین c هست و برای تقویت و کلاژن سازی پوست جنین لازم هست، پس در برنامه خوراکی خود از این میوه بهره گیری کنید.

 

آناناس

این میوه سرشار از آهن و ویتامین C هست و پیشنهاد می شود آناناس تازه یا آب آناناس را هفته اي یک‌بار مصرف کنید. خوردن آب آناناس به همراه یک قاشق عسل برای زیبایی و شادابی پوست مادر و جنین خوب هست.

 

رب انار

مصرف رب انار در دوران بارداری علاوه براین که از ویار خوردن خاک، مهر، زغال و برفک یخچال نجاتتان می‎دهد، تاثیر زیادی در زیبایی نوزاد دارد.

 

خوردن گلابی توسط پدر

خوردن گلابی توسط پدر سبب زیبایی فرزند می شود . به گزارش برنا، در کتاب کافی از امام صادق (ع) نقل شده هست، ایشان در حالی‌که به کودکی خوشگل می نگریست فرمود : باید پدر این پسر بچه ، گلابی خورده باشد.خوردن گلابی مایه قوت قلب ، پاکی معده ، صفای دل ، دلیری و زیبایی بچه می شود .

 

سویا

سویا حاوی مواد معدنی غنی و ویتامین‌هاي D ، B2وA هست و مصرف آن برای زنان باردار و جنین بسیار خوب هست.

 

سیب ، انجیر، شنبلیله

سیب نیز درزیبایی کودک بسیار تأثیرگذار هست. از طرفی مصرف انجیر و شنبلیله از ریزش مو پیشگیری میکند و سبب افزایش مو می شود.اگر می‎خواهید نوزادی با چشمان جذاب داشته باشید، پیشنهاد می‎شود مصرف رازیانه و بادیان را فراموش نکنید.مصرف به خطر سقط جنین را کاهش می‌دهد، نوزاد را جذاب و از ویار دوران بارداری پیشگیری می‌کند.

 

خوردن عسل به زنان باردار پیشنهاد میشود، زیرا دارای قند، آهن، پتاسیم، کلسیم، منگنز، سدیم و فسفر هست.شلغم به دلیل داشتن کلسیم و فسفر برای رشد و نمو و استحکام استخوان بندی نافع هست لذا خوردن آن به زنان باردار و شیرده پیشنهاد میشود.

 

کسانی که غذای تند می‎خورند مبتلا به لک‌هاي صورت می‎شوند، چنان چه حامله باشند نوزادشان ممکن هست لکه‌هایي در بدنش داشته باشد.اگر مادر در دوران بارداری ادویه‌ تند مثل خردل یا دارچین و نعناع چندان مصرف کند نوزاد مبتلا به اگزما می شود.اگر می خواهید فرزندتان رنگ و روی خوبی داشته باشد در هنگام بارداری سراغ دوستان کبد بروید.

 

دوستان کبد عبارتند از: روغن زیتون، انار،روغن ماهی،کاسنی، کنگر، هویج، زرشک و نعناع.خوردن توت فرنگی و هلو نیز در زیبایی نوزاد و شادابی پوست زن باردار تاثیر دارد.

 

 

Loading...
رابطه جنسی با اسب و سگ توسط دختران غربی (عکس)
رابطه جنسی با اسب و سگ توسط دختران غربی (عکس)
مشاهده بیشتر