پارس ناز پورتال

تبلیغات

مواظب پوست خشک باشیم +راه درمان

مواظب پوست خشک باشیم +راه درمان

مواظب پوست خشک باشیم +راه درمان 

بعضی افراد پوست خشک دارند اما باید به خشکی پوست توجه کنند تا دچار عوارض و آسیب نشوند . داشتن پوست خشک واقعا آزاردهنده است، اما اگر افراد از روش‌های درمانی مناسب استفاده کنند و مراقبت از پوست را جدی بگیرند، می‌توانند به‌خوبی وضعیت این نوع پوست‌ها را کنترل کنند.

 

با این‌حال، بسیاری از افراد هنوز هم مراقبت از پوست خشک را جدی نمی‌گیرند،چون تصور می‌کنند که همه چیز خودبه‌خود درست می‌شود!متاسفانه، اگر مشکلات پوستی خاصی برای پوست‌های خشک به وجود بیاید و درمان نشود، فرد با عوارض ناخوشایندی مواجه خواهد شد. این عوارض می‌تواند به بیماری‌های خفیف یا حتی بیماری‌های خطرناک تبدیل شود.

مواظب پوست خشک باشیم +راه درمانکه نیاز به مداخله مستقیم و فوری دارد.راش یا جوش پوستی، یکی از شایع‌ترین عارضه‌هایی است که در صورت جدی نگرفتن مشکلات پوست خشک، می‌تواند واقعا فرد را آزار دهد. پوست خشک معمولا حالت سفتی دارد و بیش از حد احساس خارش ایجاد می‌کند.

 

به همین دلیل، مقاومت در مقابل خاراندن پوست، واقعا سخت می‌شود. اما متاسفانه خاراندن پوست خشک می‌تواند به جوش‌های پوستی خاصی منجر شود که به قسمت‌های دیگر بدن نیز سرایت پیدا می‌کند.

مواظب پوست خشک باشیم +راه درماناگر دائما احساس می‌کنید که باید پوست خودتان را بخارانید،شاید بهتر است این کار را انجام ندهید و به‌جای آن‌، مراقبت از پوست را جدی بگیرید.ترک خوردن و خون‌ریزی پوست، یکی از عارضه‌های دیگر است که خصوصا در آب‌وهوای سرد شیوع بیشتری پیدا می‌کند.

 

در واقع، کاهش رطوبت هوا باعث می‌شود که رطوبت طبیعی پوست از بین برود و درنتیجه پوستبیش از حد خشک شود. به همین دلیل است که متخصصان همیشه به سالمندان توصیه می‌کنند که حتما روش‌های مراقبت از پوست‌های خشک را جدی بگیرند.

 

وقتی که رطوبت پوست بیش از حد کاهش پیدا کند، پوست ترک می‌خورد و خون‌ریزی می‌کند. این وضعیت نیز شرایط را برای شکل‌گیری عفونت‌های باکتریایی فراهم می‌سازد.

 

برچسب‌ها:

مطالب جنجالی سایت