پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

ماشین

تبلیغات

میزان تستوسترون با مواد غذایی کاهش دهید

میزان تستوسترون با مواد غذایی کاهش دهید

میزان تستوسترون با مواد غذایی کاهش دهید 

تستوسترون هورمون جنسی هست که وضایف زیاد اي را در بدن خانم ها و آقایان انجام میدهد. وقتی میزان این هورمون در بدن چندان باشد مشکلاتی پیش خواهد آمد. تستوسترون یک هورمون مردانه مهم و یکی از هورمون هایي هست که میتواند تحت تاثیر مواد خوراکی مصرفی قرار گرفته و سطوح آن تغییر کند. باید به این نکته دقت داشت

 

که هم مردان و هم زنان دارای این هورمون جنسی میباشند، اما میزان ساخت آن در مردان بسیار اکثر از زنان هست. ساخت اکثر تستوسترون در مردان موجب شکل گیری ویژگی هاي مردانه می‌شود.

 

میزان ناکافی از هورمون تستوسترون ممکن هست به ناباروری در مردان منجر شود زیرا فرآیند اسپرم سازی به این هورمون وابسته هست. همین طور، تستوسترون در میزان میل جنسی موثر هست و در توزیع چربی، ساخت توده استخوانی، اندازه و قدرت عضلات، و شکل گیری گلبول هاي قرمز خون نقش دارد.

 

با افزایش سن مردان، سطوح هورمون تستوسترون کاهش می یابد که اغلب به «سندرم تی کم» یا «هیپوگنادیسم دیررس» ارجاع می‌شود. پس از 40 سالگی، سطوح تستوسترون به میزان 1.6 درصد در هر سال برای اکثر مردان افت می‌کند. سطوح پایین تستوسترون می‌تواند به واسطه مواد خوراکی مصرفی هر چه اکثر کاهش یابد.

 

رژیم خوراکی کم چرب و قند
دریافت میزان مناسب چربی از رژیم خوراکی برای ترشح هورمون تستوسترون و همین طور افزایش میل جنسی پیشنهاد شده هست. مطالعات نشان داده اند که رژیم هاي خوراکی کم چرب به سطوح پایین‌تر تستوسترون منجر میشوند و مردانی که سطوح قند خون را بهتر مدیریت میکنند از زندگی جنسی بهتری برخوردار میباشند.

 

قند بیش از اندازه در رژیم خوراکی میتواند سطوح تستوسترون را کاهش دهد. تعداد زیادی از رژیم هاي خوراکی کم چرب کربوهیدارت ها را به جای چربی قرار میدهند که می‌تواند در بدن به گلوکز تبدیل شود.

 

الکل
مصرف الکل با کاهش سطوح تستوسترون پیوند خورده هست. با ترک الکل میتوانید بهبود زندگی جنسی خود را شاهد باشید. همین طور، پرهیز از نوشیدنی هاي ترکیبی پیشنهاد شده هست زیرا ممکن هست حاوی میزان بیش از اندازه قند باشند و به افزایش وزن منجر شوند.

 

بستنی
این خوراکی خوشمزه و محبوب از محتوای قند و کالری خالی بالا برخوردار هست و از این رو، انتخابی نامناسب برای سلامت بدن انسان محسوب میشود. در صورت مصرف چندان، بستنی ممکن هست به افزایش خستگی و شکل گیری میگرن منجر شود. ماست ساده یا یخ زده می‌تواند جایگزین بهتری برای بستنی باشد.

 

پاستا
پاستا سرشار از کربوهیدارت ها هست و از محتوای کالری بالایی سود می‌برد. اگر کالری هاي اضافی دریافتی از پاستا سوزانده نشوند، بدن انها را در قالب چربی ذخیره خواهد کرد.

 

تنقلات
تنقلاتی مثل چیپس، شکلات و کلوچه به واسطه مزه مفید و راحتی در بهره گیری از محبوبیت بالایی برخوردار میباشند، اما این قبیل خوراکی ها از محتوای قند و کربوهیدارت بالا سود میبرند که می‌تواند سطوح قند خون را به سرعت افزایش دهد. بهره گیری از سبزیجات خام، مغزهای خوراکی، یا حتی شکلات تلخ به جای تنقلات ناسالم می‌تواند به افزایش میل جنسی مردان کمک کند و چربی هاي سالم که بدن به آن ها نیاز دارد را فراهم سازی کند.

 

بیسکوئیت ها و کلوچه هاي صبحانه
به طور کلی این خوراکی از محتوای بالای چربی هاي ترانس برخوردار میباشند زیرا میزان پردازش روی انها بسیار چندان هست. این نوع از خوراکی ها روی هورمونهای بدن، از جمله تستوسترون تاثیرگذار میباشند. با تغییر عادات خوراکی صبحگاهی خود و مصرف مواد خوراکی کمتر پردازش شده می‌توانید تستوسترون را در سطوح بهینه حفظ کنید.

 

ناچو و بال مرغ
مصرف ناچو می‌تواند به دریافت بیش از اندازه کربوهیدارت ها منجر شود و در نتیجه افزایش وزن را به همراه داشته باشد. همین طور، مصرف بال مرغ سرخ شده در روغن چندان میتواند به سطوح افزایش یافته کلسترول منجر شود که در گذر زمان می‌تواند بر سلامت قلب تاثیرگذار باشد.

 

دانه کتان
دانه کتان بعنوان یک ماده خوراکی سالم و منبع بی نظیر اي برای اسیدهای چرب امگا-3 شناخته می‌شود. با این وجود، دانه هاي کتان از میزان کافی چربی برای غلبه بر اثر تستوسترون پایین برخوردار نیستند، زیرا آن ها حاوی ترکیباتی به نام لیگنان میباشند که به تقلید استروژن در بدن میپردازند.

 

اگر دانه هاي کتان منبع اصلی فراهم سازی اسیدهای چرب امگا-3 شما محسوب می‌شوند و مردی با سطوح پایین تستوسترون هستید، ممکن هست زمان بهره گیری از مکمل هاي امگا-3 فرا رسیده باشد.

 

شیرین بیان
شیرین بیان یک گیاه دارویی هست که هنگام بهره گیری به صورت چای میتواند به کاهش استرس کمک کند. اما این محصول از محتوای بالای ترکیبات شبه استروژن نیز برخوردار هست.

 

آبجو
جدا از الکل، آبجو از محتوای کالری و کربوهیدارت هاي بالا برخوردار هست و میتواند برای مردان بسیار بد باشد. رازک مورد بهره گیری در ساخت آبجو استروژنیک هست و حاوی 300 هزار واحد بین المللی استروژن در هر 100 گرم رازک هست.

 

سویا
سویا حاوی ترکیبی به نام ایزوفلاون هست که استروژنیک بودن آن اثبات شده هست. سویا یکی از مواد خوراکی هست که مردان با سطوح تستوسترون پایین باید از آن پرهیز کنند. اثر شبه استروژن سویا چنان قوی هست که در تئوری مصرف مقدار زیادی از آن تقریبا برابر با مصرف قرص هاي ضد بارداری هست.

 

نعناع
این گیاه طراوت بخش در هر چیزی از چای تا آدامس بهره گیری میشود و به واسطه ترکیبات استروژنیک موجود در آن درمانی قدیمی برای زنان به منظور خلاص شدن از مو هاي زائد صورت هست. مصرف نعناع طبیعی برای مردانی که نگران سطوح تستوسترون خود میباشند، پیشنهاد نمیشود.

 

حبوبات و لوبیاها
این دسته از مواد خوراکی به واسطه فعالیت استروژنی خود شناخته شده میباشند. بعنوان مثال، لوبیای لیما سرشار از ترکیبی به نام فیتواستروژنیک فیبر اینوزیتول و لیگنان ها هست که اثر آن ها در کاهش میزان تستوسترون اثبات شده هست.

 

غلات کامل
در شرایطی که غلات کامل برای دستگاه گوارش انتخاب هاي خوبی در نظر گرفته می‌شوند، اما میتوانند بر سطوح تستوسترون تاثیر منفی داشته باشند. انها حاوی گلوتن میباشند که می‌تواند سطوح پرولاکتین را افزایش داده و سطوح تستوسترون را کاهش دهد. رژیم خوراکی سرشار از فیبر خوراکی می‌تواند سطوح تستوسترون را کاهش دهد. افزون بر این، اکثر غلات می‌توانند موجب دفع مواد معدنی از بدن شوند.

 

نوشابه هاي گازدار
نوشابه هاي گازدار از محتوای قند بالایی برخوردار میباشند و یکی از عوامل موثر در ابتلا به چاقی محسوب می‌شود. نه تنها این نوشیدنی ها به خودی خود برای انسان بد میباشند، بلکه بطری هایي که در انها روانه بازار می‌شوند نیز ممکن هست به سلامت انسان آسیب وارد کند زیرا اغلب از فتالات ها تهیه شده اند که دارای ویژگی هاي شبه استروژنی قوی میباشند.

 

فست فود
به طور معمول در فست فودها از گوشت و فرآورده هاي گوشتی کم کیفیت بهره گیری میشود. منابع گوشت ممکن هست با غذای کیفیت پایین تغذیه شده باشند و در طول زندگی خود به طور مرتب آنتی بیوتیک و هورمون رشد دریافت کرده باشند.فست فودها غذا هاي چربی نیز محسوب میشوند و اکثر آن ها در روغن چندان سرخ میشوند. روغن آفتابگردان و روغن سویا به طور قابل توجهی می‌توانند سطوح تستوسترون را در مردان کاهش دهند.

 

پنیر
 به گزارش پارس ناز در شرایطی که پنیر طعمی بی نظیر به پیتزا و ناچو می بخشد، اما این محصول لبنی می‌تواند به طور بالقوه بر ساخت طبیعی هورمون ها، از جمله استروژن و تستوسترون، در بدن انسان تاثیرگذار باشد.

 

روغن هاي گیاهی حاوی چربی هاي غیر اشباع چند پیوندی
چربی هاي غیر اشباع چند پیوندی که در این نوع از روغن ها یافت می‌شوند اثبات شده هست که سطوح تستوسترون را کاهش میدهند.

 

دوزهای بالا از فیبر خوراکی
در شرایطی که تعداد زیادی از مردم بر این باورند که افزایش مصرف فیبر خوراکی می‌تواند برای انسان مفید باشد، اما ممکن هست اینکار بر سطوح تستوسترون تاثیر منفی داشته باشد. مشکل زمانی شکل می‌گیرد که مردان بیش از اندازه فیبر مصرف میکنند که اینکار موجب تغییر در سوخت و ساز تستوسترون و کاهش سطوح آن میشود. قطع مصرف فیبرهای خوراکی پیشنهاد نمی‌شود، اما میزان مصرف باید در حد اعتدال باشد.

 

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X