پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

اگر این نشانه ها را دارید حتما باید به مرخصی بروید

اگر این نشانه ها را دارید حتما باید به مرخصی بروید

اگر این نشانه ها را دارید حتما باید به مرخصی بروید 

بعضی اوقات کار بیش از حد واقعا افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد، عدم بازدهی لازم در کار و حالت افسردگی از مهمترین عوارض آن میباشند.کار کردن، به یکی از اصلی ترین بخش هاي زندگی افراد در جوامع کنونی و مدرن تبدیل شده و گاه تا اندازه اي افراد شاغل را درگیر میکند که حتی فرصت کافی برای بهره گیری از مرخصی هاي خود را نیز ندارند.

 

بعنوان مثال آمار بدست آمده از اوضاع کار مردم ایالات امریکا نشان می‌دهد که مردم این کشور، به طور متوسط، از نیمی از مرخصی هاي با حقوق خود، برای رفتن به سفر بهره گیری نمی‌کنند.آمار بدست آمده از وب سایت Glassdoor، نشان می‌دهد، ۶۶ درصد از مردم کشور آمریکا در طول سفر نیز کار می‌کنند. ۵ سال پیش، همین آمار ۶۱ درصد را نشان می داد که خود نشانه افزایش ساعات کار و کاهش تفریح در بین افراد شاغل این کشور هست.

 

«هریس پُل»، یکی از نمایندگان بررسی اوضاع مشاغل در کشور آمریکا، با ۲٫۲۲۴ بزرگسال آمریکایی گفت و گو کرده و از این میان تنها ۷۷۱ نفر، یعنی حدود یک سوم از این جمعیت، در طول ۱۲ ماه جدید از مرخصی با حقوق خود برای رفتن به سفر بهره گیری کرده اند.

 

بررسی هاي آماری سبب گردیده، رفتن به سفر در طول تعطیلات، در مقایسه با قبل اهمیت بیشتری پیدا کند چرا که این امر به افزایش کارآیی افراد در محل هاي کار می انجامد. همین طور باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که کار کردن مداوم و بدون استراحت به «فرسودگی شغلی» نیز خواهد انجامید.

 

همین اوضاع در بسیاری دیگر از کشورهای دنیا از جمله ایران نیز وجود دارد و جمیعی از عوامل از جمله اوضاع اقتصادی، مانع از بهره گیری بهینه افراد از چنین مرخصی هایي می‌شود. در ادامه نشانه هایي را برای تان برخواهیم شمرد که اگر شما هم در حال تجربه کردن انها هستید، لازم هست کمی از محیط کار و مسائل مرتبط با آن دور مانده و برای رفتن به یک سفر کوتاه آماده شوید. این نشانه ها را با هم مرور می‌کنیم:

 

۱- شبیه تصویر شناسنامه تان شده اید

در واقع اینکه شبیه تصویر شناسنامه تان شده باشید، مزاحی بیش نیست و «مایکل کِر» یکی از سخنگویان تجارت بین الملل و نویسنده کتاب «مزایای مزاح کردن» نیز بر این موضوع صحه گذاشته و میگوید:

 

“هر نشانه اي از وجود استرس مزمن که به خشونت با همکاران، عدم تمرکز برای انجام فعالیت هاي روتین و روزمره، سردردهای تنشی، دردهایی در شکم و معده و یا سایر مشکلات جسمانی بیانجامد، احتمال دارد که نشانه اي از اوضاع نامطلوب کار باشد.

 

۲- برای خوابیدن دچار مشکل هستید

«مایکل کِر» توضیح میدهد اگر در اوضاع خواب تان اختلالاتی به وجود آمده، نمی‌توانید به راحتی بخوابید و هر روز ساعت ۳ صبح از خواب بر می خیزید، احتمالا یکی از نشانه هاي خستگی و فرسودگی از کار در شما نمایان شده. گاه تمرکز بیش از اندازه شما به مسائل کاری به چنین وضعیتی می انجامد.”

 

۳- زندگی شخصی تان به مخاطره افتاده هست

اگر مدت هاست که فرصت شام خوردن با اعضای خانواده تان را پیدا نکرده اید و با آن ها برای بعضی از فعالیت هاي متعارف از خارج از خانه همراه نشده اید، یک سفر خانوادگی میتواند دوباره شما را به آن ها پیوند بزند.

 

۴- اخیرا اشتباهات تان در محل کار افزایش پیدا کرده

اگر میزان اشتباهات شما در محل کار در مقایسه با قبل افزایش پیدا کرده و بعنوان مثال در ارائه گزارش هاي مالی اشتباهات فاحشی می‌کنید، این احتمال وجود دارد که ذهن شما نیازمند کمی استراحت باشد.

 

۵- دیگر اشتیاقی برای کار کردن ندارید

اگر شنبه صبح و برای رفتن به سر کار همچون قبل اشتیاقی ندارید، احتمالا به یک وقفه کاری نیاز دارید. زمانی که حتی قادر به دلیل آوردن چیزهایی که در قبل و در محل کارتان موجبات خوشنودی شما را فراهم می آورد، نیستید حتما لازم هست با رفتن به یک سفر کوتاه اندکی از کار خود فاصله بگیرید.

 

۶- شوخ طبعی خود را از دست داده اید

«کِر» یکی دیگر از نشانه هایي که دور شدن از محل کار را به شما یادآوری میکند فراموش کرد شوخ طبعی هاي قبل شماست.

 

۷- انجام کارهای همیشگی قبل، برای تان دشوار شده

«کِر» بر این باور هست، اگر کارهایی راکه در قبل در محل کارتان انجام می دادید، اکنون به مانعی بزرگ تبدیل شده اند که قادر به عبور از آن نیستید، دیدگاه ناسالم شما به مسائل مرتبط با کار را آشکار می سازد. با دیدن چنین نشانه اي، فاصله گرفتن از کار با رفتن به یک سفر کوتاه ضروری هست.

 

۸- تمام زندگی تان حول محور کار می‌گردد

اگر معنای تمام زندگی تان به کار خلاصه شده و حتی خود را نیز فراموش کرده اید، لازم هست با رفتن به یک سفر در نزدیک ترین تعطیلات پیش رو، در این اوضاع تغییری به وجود آورید.

 

۹- به تنها چیزی که می اندیشید کار هست

«کِر» تاکید میکند اگر اکثر ساعات روز خود را به کار می اندیشید و مکالمه هاي شما نیز حول این محور هست، بر رفتن به یک سفر کوتاه در نزدیک ترین تعطیلاتی که در پیش رو دارید تمرکز کنید.

 

۱۰- دورهمی هاي دوستانه هم حال تان را بهتر نمیکند

اگر بعد از رفتن به مهمانی ها و دورهمی هاي دوستانه، باز هم احساس خوبی ندارید و با خستگی به خانه باز میگردید و هیچ انرژی برای تان باقی نمی‌ماند، با رفتن به یک سفر کوتاه و دور ماندن از محل کارتان به آرامش بیشتری دست یافته و انرژی از دست رفته خود را تجدید کنید.

 

۱۱- در محل کارتان مدام به رویاپردازی مشغول هستید

 به گزارش پارس ناز اگر در محل کارتان به جای تمرکز به آن کاری که مشغول انجام آن هستید، دائم به بردن یک جایزه مالی بزرگ و یا رفتن به یک سفر رویاپردازی می‌کنید و اهداف معین شده در محل کارتان اهمیت چندانی برای تان ندارد، فرصت خوبی برای برنامه ریزی برای رفتن به سفرهای کوتاه هست.

 

بخش گردشگری روزیاتو، اطلاعات جامعی، در رابطه با سفرهای کوتاه و روستاگردی در داخل ایران برای تان به اشتراک گذاشته که از آن جمله میتوان به رویین و داماش اشاره کرد. با مطالعه این مطالب قادر خواهید بود با صرف کمترین هزینه به همراه خانواده خود سفر خوبی را تجربه کنید.

 

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
شب زفاف این خواهران و برادران در یک اتاق + عکس و خبرهای عجیب
شب زفاف این خواهران و برادران در یک اتاق + عکس و خبرهای عجیب
مشاهده بیشتر