پارس ناز پورتال

تبلیغات

بهترین راهکارها برای از بین بردن نفخ آزاردهنده

بهترین راهکارها برای از بین بردن نفخ آزاردهنده

برترین راهکارها برای از بین بردن نفخ آزاردهنده 

یکی از بدترین مشکلاتی که مي تواند برای افراد آن هم در جمع رخ دهد نفخ هست نفخ راه هاي درمان راحتی دارد که هر شخصی باید بلد باشد. اگر دچار مشکلات نفخ معده و روده میباشند، در این گزارش با ما همراه باشید تا از نسخه‌هاي درمانی ساده و در دسترس بهره گیری کنید.باد گلو، گاز روده‌ها و نفخ هر سه به گازهای موجود در مجاری گوارش انسان مربوط میباشند.

 

بعضی افراد نیز از سر عادت باد گلو مي‌زنند و به وجود گاز در معده ربطی ندارد. زخم معده و مشکلات کیسه صفرا نیز مي‌تواند باد گلو ایجاد کند و اکثر هوای بلعیده شده توسط باد گلو خارج مي‌گردد.اما مقدار اندکی از هوا به روده‌ها راه مي‌یابد که در آنجا نیز یا از طریق مخاط روده‌ها جذب خون می‌گردد و یا از طریق گاز روده از بدن خارج مي‌گردد.

 

چنانچه فرد در حالت درازکش هوا بلعیده باشد غالب هوا به روده‌ها راه مي‌یابد، اما اگر در اوضاع ایستاده و قائم باشد اکثر هوای بلعیده شده از طریق باد گلو خارج مي‌گردد.

 

نفخ
نفخ به احساس ورم و پری شکم و افزایش میزان گاز در مجاری گوارش اطلاق مي‌گردد؛ علت نفخ معمولا وجود گاز چندان نیست، بلکه به دلیل کندی انقباضات عضلانی و حرکات دودی مجاری گوارش مي‌باشد و مصرف غذا هاي چرب تخلیه معده را به تاخیر انداخته و ایجاد نفخ مي‌کنند.

 

علت دیگر نفخ مي‌تواند تند تند غذا خوردن باشد. همین طور نفخ می‌تواند نشانه بعضی مریضی‌ها مثل آپاندیسیت، سنگ کیسه صفرا و یبوست باشد. نفخ اکثر در زنان بروز مي‌کند و علت آن هم تغییر در سطح هورمون‌هاي بدن و افزایش احتباس آب و نمک در بافت‌هاي بدن، پیش از قاعدگی مي‌باشد.

 

یکی از راه‌هاي جلوگیري از آروغ زدن و نفخ معده، آن هست که از خوردن غذا هاي گازدار پیشگیری کنید.شایع‌ترین مواد گازدار سیب، گلابی، کلم بروکلی، کلم بروکسل، پیاز، سبوس، شیر، پنیر، قند، نشاسته و بستنی میباشند که به علت سوربیتولموجود در آن‌ها در فهرست غذا هاي گازدار قرار مي‌گیرند و بهتر هست از خوردن آن‌ها اجتناب کرد.

 

اما راهکار‌هاي بسیاری برای درمان این مریضی وجود دارد که در این جا به چند مورد اشاره مي‌کنیم:

 

۱. سعی کنید در هنگام غذا خوردن چیزی ننوشید و مایعات را سی دقیقه گذشته از غذا بنوشید.

 

۲. پیشنهاد مي‌شود که غذا و نوشیدنی را تند تند نخورید، زیرا اینکار باعث مي‌شود که مقدار زیادی از هوا وارد بدن شود.

 

۳. سعی کنید عادت‌هاي سیگار کشیدن، آدامس جویدن و نوشیدن مایعات توسط نی را ترک کنید.

 

۴. پیشنهاد مي‌شود که از مصرف شیرین کننده‌هاي مصنوعی پرهیز کنید.

 

۵. چای نعنا در طول روز چندان بنوشید تا مسکنی برای معده بوده و حرکات گوارشی را بهبود ببخشد.

 

۶. بهره گیری از زنجبیل در مواد خوراکی نیز مي‌تواند بعنوان ضد نفخ به کار برده شود.

 

۷. بهره گیری از زیره‌ي سیاه نیز برای پیشگیري از نفخ معده مثمر الثمر هست.

 

 

دختر جذاب کره ای ملکه زیبایی اینستاگرام | زیباترین دختر اینستاگرام در کره
دختر جذاب کره ای ملکه زیبایی اینستاگرام | زیباترین دختر اینستاگرام در کره
مشاهده بیشتر