پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

نکات محافظت از موهای نازک خانم ها

مجموعه : نکات سلامت مو
نکات محافظت از موهای نازک خانم ها

نکات محافظت از موهای نازک خانم ها 

موهای نازک معمولا شکننده هستند و در برابر آسیب های خارجی نیز بسیار حساس می باشند،پس توجه به آن ها باید در راس امور قرار گیرد. خانم هایی که موهای نازک دارند معمولا خیلی به خودشان سخت می گیرند تا بتوانند ظاهری زیبا به موهایشان بدهند. اما نیازی به این کارها نیست فقط کافی است این اشتباهاتی که در زیر آورده ام دیگر در مورد موهایتان تکرار نکنید.

 

مراقبت از موهای نازک

استفاده نادرست و بیش از حد محصولات مراقبت مو موهای نازک حساس، ظریف و شکننده هستند. به عنوان مثال وقتی اسکراب پوست سر استفاده می کنید باید مراقب باشید که با حرکات آرام و ملایم این کار را انجام دهید تا از گره خوردن و شکننده شدن موها جلوگیری کنید.

 

از طرفی هم به خاطر داشته باشید که حجم موها از کف سر ایجاد می شود. پس هنگام استفاده از شامپوهای حجم دهنده از کف سر شروع کنید. وقتی از ماسک های تقویت کننده و حجم دهنده استفاده می کنید باید از وسط موها به پایین این محصولات را به کار ببرید.

 

شستشوی روزانه مو

یکی دیگر از اشتباهات شستشوی بیش از حد موهاست. معمولا کسانی که موهای نازک دارند تصور می کنند روغن کف سر باعث بی حالت شدن موها می شود. پس از شستشوی موها موس حجم دهنده استفاده کنید یا مستقیما به کف سر بزنید.

 

یک یا دو روز درمیان می توانید موس حجم دهنده به کف سر بزنید و با سشوار خشک کنید تا موها حجیم و خوش حالت شود. اگر پوست سرتان بیش از حد چرب است می تواند شامپوی خشک روی کف سر پس از شستشوی موها بزنید. این شامپو چربی کف سر را چند روز پس از شستشو می گیرد و موها را حجیم و خوش حالت می کند.

 

مدل کوتاهی غلط

درست است که موهای بلند بسیار زیبا و ایده آل است اما نه برای موهای نازک. برای پر حجم نشان دادن موها باید مدل لایه ای کوتاه کنید. البته مدل لایه ای چهره را زیباتر از مدل ساده و بلند نشان می دهد.

 

رنگ موی یک دست

موها را یکدست رنگ نکنید. وقتی هیچ انعکاسی در موها وجود نداشته باشد آن را کم حجم تر از قبل نشان می دهد. هنگام رنگ کردن مو به آرایشگرتان پیشنهاد هایلایت یا هر رنگی که کمی در ابعاد موها تاثیرگذار باشد بدهید.

 

سوزاندن موه ها با وسایل گرمایشی آرایشی

به خاطر این که اتوی مو برای موهایتان مضر است سشوار را جایگزین آن نکنید. حرارت سشوار هم به همان اندازه به موها آسیب می رساند. به خصوص به موهای نازک. موهای نازک برای خشک شدن نیازی به باد سشوار ندارند چون به خودی خود خشک می شوند. بابلیس و اتوی مو باید روی ۳۵۰ درجه باشد و حتما از اسپری محافظ حرارت مو استفاده کنید.