پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

نکات مهم جلوگیری از خشک شدن و قرمزی چشم

نکات مهم جلوگیری از خشک شدن و قرمزی چشم

نکات مهم جلوگیری از خشک شدن و قرمزی چشم 

اگر شما هم همه ي وقت با عارضه خشکی و قرمزی چشم مواجه هستید باید این مقاله را دنبال نمایید چراکه برای درمان راه هاي ارائه شده هست. نیمه‌هاي بهار را سپری میکنیم، در این فصل که بیشتر آلرژی‌ها شایع‌تر هست حتی افرادی هم که اساس درگیری با حساسیت و آلرژی را ندارند ناگهان دچار خشکی، قرمزی، خارش و سوزش در ناحیه چشم می شوند.

 

گرچه فصل بهار و کار کردن چندان با کامپیوتر 2 خاطر نسبتا شایع «سندروم خشکی چشم» میباشند اما جای نگرانی وجود ندارد چرا که این عارضه با چند نکته و مراقبت قابل درمان و بازرسی هست و دانستن خاطر خشکی چشم بهتان کمک شایانی می کند تا آن را درمان کنید

 

1. شما یک اختلال خود ایمنی دارید

مطالعات نشان داده هست خشکی چشم مزمن ناشی از چند اختلال خود ایمنی در بدن هست مثل اسکلرودرمی، لوپوس، سندرم شوگرن، مریضی گریوز و آرتریت روماتوئید. طی تحقیقاتی در دانشگاه میشیگان یک نوع اختلال تیروئیدی میتواند عضلات و بافت اطراف چشم را از کانال‌هاي اشک آور چشم را ضعیف و حتی مسدود کند.

 

2.کمبود ویتامین

کلینیک تغذیه مایو، خشکی چشم را ناشی از کمبود ویتامین A می داند و به طور کلی رژیم خوراکی در سلامت بدن و بخصوص سلامت چشم‌ها بسیار خوب محسوی می شود. ویتامین A در مواد خوراکی چون سیب زمینی شیرین، سبزیجات برگ دار، کلم بروکلی، کدو تبنل و هویچ سرشار هست و برای سلامت چشم‌ها بسیار مناسب هست. همین طور اسیدهای چرب امگا 3 در از بین بردن قرمزی، خارش و خشکی چشم از برترین گزینش هاست.

 

3.لنز بهره گیری میکنید؟

بیشتر افرادی که از لنزهای چشمی بهره گیری میکنند بی‌شک دچار خشکی چشم مکرر می شوند. بعضی تحقیقات بیانگر این هست که یک لایه طبیعی از اشک چشم با بهره گیری از لنزهای چشمی دچار اختلال می شود. به عبارتی دیگر لنزهای تماسی می تواند منجربه تبخیر این لایه گردد و در این صورت احساس خشکی چشم شدید می شوید.

 

بهره گیری از قطره‌هاي اشک مصنوعی و تعویض دوره اي لنز با عینک و یا بهره گیری از لنزهای یک بار مصرف برای بهبود این وضعیت بسیار خوب هست.

 

4.بیش از حد به صحفه نمایش خیره می شوید

در زندگی امروزی، این انتخاب از فهرست بسیار شایع‌تر هست. هنگامی که از خواب بیدار میشوید فورا یه سراغ گوشی و تبلیتان رفته تا ایمیل‌ها و شبکه‌هاي مجازی را چک کنید، علاوخ بر آن در محل کار خود حدود 8 ساعت به صحفه نمایش کامپیوتر خیره میشوید و هنگامی که به منزل باز می گردید باز چشمان خود را برای تماشای تلویزیون خسته می کنید.

 

جای تعجب دارد با این همه ي کار دچار خشکی چشم نشوید زیرا زمانی که برای مدت‌ها طولانی به صفحه نمایش خیره میمانید تعداد پلک‌هایي که می زنید کاهش می‌یابد، همین یک کار کافیست تا چشمانی یه شدت خشک و قرمز داشته باشید.

 

5.بهره گیری از بعضی داروها

همانگونه که میدانیم بیشتر داروها دارای یک سری عوارض جانبی میباشند، بهره گیری طولانی مدت از بعضی داروها روی سلامت و عملکرد چشم تاثیر منفی میگذارند و منجر به کاهش ساخت اشک و در نهایت خشکی چشم می شوند. به داروهایی که روی سلامت چشم‌ها اثر میگذارند می توان به مثل آنتی هیستامین‌ها، ضد احتقان‌ها، ضد افسردگی و ضد اضطراب ، قرص‌هاي خواب آور، داروهای مدر، داروهای فشار خون، و مُسکن اشاره کرد .

 

6.سن و خشکی چشم

افزایش سن همانطور که تمامی ارگان‌هاي بدن را تحت تاثیر قرار داده و پیر می کند چشم نیز از این قاعده مستثنا نیست. یک متخصص چشم پزشکی بالینی در دانشگاه مدیسون توضیح داد، با افزایش سن به تدریج اشک چشم‌ها خشک میشود. 30 درصد از افرادی که سن بالای 50 سال دارند دارای خشکی چشم مزمن میباشند.

 

7.لیزیک چشم و جراحی پلک

 به گزارش پارس ناز اگر شما برای بهبودی دید خود عمل لیزیک را انجام داده‌اید و یا پلک خود را برای زیبایی حراجی کردید، خشکی چشم یکی از عوارض جانبی و گرچه شایع این اقدام هست و تا حدود 6 ماه چشمانی خشک با دید هاله‌اي دارید که به مراتب و با مراقب‌هاي ویژه تحت نظر دکتر بهبود پیدا می کند.

 

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
جنجال شنا کردن مختلط زنان و مردان برهنه در ایران +عکس
جنجال شنا کردن مختلط زنان و مردان برهنه در ایران +عکس
مشاهده بیشتر