پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

بهترین توصیه ها درباره نگهداری مواد خوراکی

بهترین توصیه ها درباره نگهداری مواد خوراکی

بهترین توصیه ها درباره نگهداری مواد خوراکی 

اصول نگهداری مواد خوراکی برای مدت طولانی و پیشگیري از فساد آنها برای همه ي ما مخصوصا خانم هاي منزل دار لازم هست. نگه داری بعضی مواد خوراکی نیاز به اطلاعاتی دارد که بدون بهره گرفتن از آنها ممکن هست دچار فاسد شدگی یا کپک‌زدگی شوند. در ادامه به نگه داری بعضی مواد خوراکی اشاره میشود.

 

ترفندهای نگه داری مواد خوراکی در یخچال و فریزر مخصوص کدبانوها
• برای نگه داشتن نان خارج از فریزر کیسه پلاستیکی اصلا مناسب نیست و نهایتا نان پس از 48 ساعت کپک میزند. نان را باید داخل کیسه پارچه‌اي نگه داشت یا جانونی که در آن هوا جریان پیدا کند. نان اگر در معرض مستقیم هوا باشد خشک میشود. نانی که در فریزر نگه داری می شود باید در کیسه پلاستیکی باشد.

 

• برای نگه داشتن خامه بهتر هست ظرف آن را برعکس در یخچال قرار بدهید تا جریان هوا در آن کمتر شود و باکتری توانایی تکثیر در آن فضا نداشته باشد.

 

• عسل معمولا فاسد نمی شود ولی برای بهتر نگه داشتن آن باید در ظرف عسل را کاملا محکم ببندید و خارج از یخچال در هوای معمولی قرار دهید.

 

• شیر نهایتا چند روز در یخچال می ماند و پس از آن تکه‌تکه میشود و نمیتوان آن را مصرف کرد. اگر در پاکت شیر را باز کرده‌اید و مقدار آن چندان هست یا میدانید تا چندین روز نمیتوانید آن را مصرف کنید آن را در ظرف‌هاي کوچک بریزید و همۀ ظروف را در فریزر نگاه دارید. این برترین شیوه برای نگه داشتن شیر به مدت طولانی هست.

 

• گوشت چرخ کرده نباید چندان در یخچال بماند و حتی اگر خراب نشود کیفیت خود را از دست می دهد. سعی کنید گوشت چرخ کرده را سریع فریز کنید. در فریز کردن گوشت چرخ کرده نیز این را در نظر بگیرید که نباید حجم زیادی از گوشت در کیسه گذاشته شود یا قلنبه شود، گوشت را کاملا در کیسه فریزر تخت کنید و سپس در فریزر قرار دهید. همه ي جای گوشت باید در معرض یخ زدگی قرار بگیرد، هر چقدر گوشت ضخیم تر باشد دیرتر یخ می زند.

 

• اگر میخواهید کیکی که در یخچال میگذارید خشک نشود یا تزیین روی آن به هم نخورد روی آن یک نان تست بگذارید و با خلال‌هاي دندان نان را روی کیک اثبات کنید.

 

منبع : روزنامه فرهیختگان – سیمرغ

 

 

Loading...
ماجراهای جالب عشق بازی عروس و داماد در شب زفاف +عکس و کلیپ
ماجراهای جالب عشق بازی عروس و داماد در شب زفاف +عکس و کلیپ
مشاهده بیشتر