پارس ناز پورتال

تبلیغات

برخورد با همسری که رفیق بازی می کند

برخورد با همسری که رفیق بازی می کند

برخورد با همسری که رفیق بازی می کند 

رفیق بازی یکی از مشکلاتی هست که در تعداد زیادی از همسران وجود دارد و با بحث ها و دعواهای پی در پی هیچکدام از طرفین به تفاهم نمی‌رسند.همسرش به طور معمول بعد از ساعات کاری با دوستانش در جایی که ‌ بعد از سال‌ها رفت و آمد دوران مجردی، پاتوق انها محسوب مي‌شود، قرار مي‌گذارد و تا ساعت‌هاي پایانی شب وقتش را با آن ها مي‌گذراند

 

و روزهای تعطیل هم با همان دوستان که گرچه اکثر انها مجرد میباشند، به بیرون شهر برای تفریح و به قول خودش عوض کردن آب و هوا مي‌روند و او که انتظار داشته برای این روزهای تعطیل برای خود و همسرش برنامه‌اي تفریحی بریزد و اسباب تفریح دونفره‌شان را جمع کند.

 

حالا مجبور هست طی یک وظیفه به قانون درآمده هر هفته بساط خوشگذرانی شوهرش را مرتب کند و در سبدی بچیند و به دستش بدهد و خودش در تنهایی‌ منتظر گذران ساعت‌ها باشد و از همه ي سخت‌تر این‌که طوری رفتار کند که دیگران متوجه نشوند او روزهای تعطیل تنهاست تا وی را به بی‌عرضگی و نداشتن قابلیت ‌ جذب همسرش‌ به خانه و خانواده متهم نکنند.

 

مزیت‌هاي داشتن دوست مفید بر هیچ کسی پوشیده نیست اما جایگاه همین دوستی و رفاقت باید در زندگی مشترک زوجین تعریف شود به‌گونه‌اي که مسلط بر زندگی نشده و زندگی را تحت‌الشعاع خویش قرار ندهد، بعضی از مردها به جهت آزادی که دارند، رفیق‌باز میباشند. هر شخصی را به خانه مي‌آورند و براساس غفلتی که دارند

 

یک زمان به خودشان مي‌آیند که در دام فساد گرفتار شده‌اند. به قماربازی یا استعمال مواد مخدر یا میگساری عادت کرده و به شب‌نشین‌هاي خانمان‌برانداز قدم مي‌گذارند و همین امر باعث سردی در زندگی شده و مقدمات پاشیده شدن آن را فراهم مي‌آورد.باید بر این نکته تاکید کرد در خانواده‌اي که مرد آن رفیق‌باز باشد همۀ چیز زندگی را فدای رفیقش مي‌کند و همسرش را آزار مي‌دهد و فرزندان از پدر بیزار مي‌شوند و در نهایت کانون گرم خانواده از هم مي‌پاشد.

 

ناپختگی زن و شوهر‌ علت اصلی رفیق‌بازی همسران
فردی که در زندگی مشترک در انجام وظایف زناشویی و همسرداری کوتاهی مي‌کند، خواسته یا ناخواسته باعث مي‌شود که همسرش اکثر از قبل اوقات فراغت خود را با دوستانش سپری کند.در این حالت ممکن هست مرد یا زن رشد یافته باشند، اما چون همسرشان در ایفای نقش همسری ضعف‌هایي دارد، فرد با بودن بین دوستانش احساس آرامش بیشتری کند.

 

در واقع وقتی یک مرد یا زن نتواند نقش‌آفرینی صحیحی در خانه داشته باشد، کانون خانواده سرد مي‌شود و یکی از زوجین ترجیح مي‌دهد نیاز عاطفی‌اش را در جمع دوستانش و ‌گاه متاسفانه با نشاط‌هاي کاذب فراهم سازی کند. گرچه کوتاهی همسر فقط یکی از دلایل رفیق‌بازی هست، به عبارت دیگر رفتار نادرست همسر مي‌تواند دلایل دیگری هم داشته باشد.

 

اما در کل، ناپختگی زن و شوهر یکی از مهم ترین دلایل دقت بیش از حد زن یا شوهر به دوستان خود و بی‌توجهی نسبت به همسر هست.

 

شاید شما مقصر رفیق بازی همسرتانید
فردی که در زندگی مشترک در انجام وظایف زناشویی و همسرداری کوتاهی مي‌کند خواسته یا ناخواسته باعث مي‌شود که همسرش اکثر از قبل اوقات فراغت خود را با دوستانش سپری کند. در این حالت ممکن هست مرد یا زن رشد یافته باشند اما چون همسرشان در ایفای نقش همسری ضعف‌هایي دارد، فرد با بودن بین دوستانش احساس مي‌کند آرامش بیش تری دارد. در واقع وقتی یک مرد یا زن نتواند نقش آفرینی صحیحی در خانه داشته باشند،

 

کانون خانواده سرد مي‌شود و یکی از زوجین ترجیح مي‌دهد نیاز عاطفی‌اش را در جمع دوستانش و‌گاه متاسفانه با نشاط‌هاي کاذب فراهم سازی کند.گرچه کوتاهی همسر تنها یکی از دلایل رفیق بازی هست به عبارت دیگر این رفتار نادرست مي‌تواند دلایل دیگری هم داشته باشد.

 

رفیق بازی مساوی با طلاق عاطفی
بد‌ترین پیامد داشتن ارتباط‌ بیش از اندازه با دوستان یا به اصطلاح عامیانه‌تر «رفیق بازی» این هست که فاصله بین افراد اکثر و اکثر مي‌شود و هر یک از زوجین ترجیح مي‌دهند کمترین ارتباط را با یکدیگر داشته باشند.در پی این نوع رفتار‌ها کم کم زمان آن عاطفه و احساسی که اوایل ازدواج وجود داشته هست از بین مي‌رود و در ‌‌نهایت ممکن هست به طلاق عاطفی منجر شود.

 

دوران مجردی پایان یافته هست

بهتر هست بدانید بعد از ازدواج دوران مجردی پایان یافته هست و خیلی چیز‌ها در زندگی شما با ازدواج تغییر مي‌کند. روابط دوستانه یکی از مواردی هست که با این دوران تغییر مي‌کند و‌‌ همانطور که گفته شد وقت آزاد و اولویت بندی افراد با این تغییر شرایط عوض خواهد شد، اما یک راهکار دیگر هم وجود دارد؛ شما دیگر مانند قبل زمان آزاد زیادی نخواهید داشت اما حذف کلی و قطع ارتباط‌ با دوستان هم درست نیست.

 

به همین علت یکی از راهکار‌ها این هست که در مورد روابط خود مفید فکر کنید. آنهایی که برایتان مهم‌تر هست را در ذهن مشخص و برای تمدید روابط با آن‌ها برنامه ریزی کنید. شما مي‌توانید دوستان جدیدی هم پیدا کنید. دوستانی که زوج باشند و شما بتوانید همراه با همسرتان در کنار آن‌ها وقت بگذرانید، اما تمام این شرایط زمانی امکان‌پذیر هست که زوجین با یکدیگر به نتیجه و تفاهم رسیده باشند و قبل از هر تصمیم گیری با یکدیگر گفتگو کنند.

 

چگونه با همسر رفیق باز رفتار کنیم؟
نخستین قدم: اصلاح ارتباط‌ خود
همسری که تلاش مي‌کند عادت ناپسند رفیق بازی را از سر همسرش بیندازد ولی پیروز نمی شود، به این علت هست که ارتباط بین آن‌ها کمرنگ شده هست. در این مواقع ممکن هست زن یا شوهر به علت دلسوزی‌هاي زیادی که به هم دارند با شریک زندگیشان، با جملات امری یا دستوری برخورد کنند.

 

این نوع صحبت کردن به طور خاص با روحیات جنس مذکر به هیچ عنوان سازگار نیست. خانم‌ها باید بدانند در صورتی که به دلیل عمل اشتباه شوهرشان، مرتب به او دستور بدهند، نه تنها مشکل حل نمی شود بلکه فاصله عاطفی آن‌ها از هم چندان مي‌شود.

 

بهره گیری از جملات محبت آمیز را فراموش نکنید
فرض کنید مردی به خانه دیر مي‌آید. همسرش هم نگران شده و به دلیل دلسوزی مي‌گوید «باز که دیر آمدی و خبر ندادی؟» یا «تو همۀ وقت} دیر مي‌آیی». اینگونه جمله‌ها با این که توهین نیست ولی به مرد شوک وارد مي‌کند و ممکن هست مرد هم در جواب بگوید «اصلا مفید کاری کردم، که دیر آمدم» یا «از این به بعد دیر‌تر هم خواهم آمد!»

 

همچنین که مي‌بینید بهره گیری از جملاتی نظیر این جمله‌ها، ممکن هست باعث قطع ارتباط عاطفی زوجین شود. حالا اگر خانم به همسرش بگوید «نگرانت بودم» یا «دلتنگت شده بودم». این جملات برای مرد‌ها یک‌بار عاطفی دارد و باعث مي‌شود آن‌ها درمورد این عملشان اکثر فکر کنند و درمورد آن تصمیم جدیدی بگیرند. بهره گیری از جملات مثبت،

 

یکی از مهارت‌هاي ارتباط مطلوب هست. این را هم بدانید که اگر این مشکل برطرف شد، باید خاطرات آن را در زباله‌دان تاریخ زندگیتان بیندازید و هیچ وقت نه به آن‌ها فکر و نه آن روز‌ها را یادآوری کنید.