پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

همه چیزهای که خانم ها درباره واژن باید بدانند

همه چیزهای که خانم ها درباره واژن باید بدانند

همه چیزهای که خانم ها درباره واژن باید بدانند 

واژن اندام جنسی زنانه است که درباره آن دانستنی های علمی و جنسی بسیاری وجود دارد. از نقطه جی که مربوط به اوج لذت جنسی است تا ساختار واژن. قبل از هر چیزی باید یک مسئله را کاملا برای خوانندگان این مطلب روشن کنم. آنچه که بیشتر زنان به عنوان واژن می‌شناسند تنها مهبل و لبه های بیرونی واژن است. در حالی که کولیتوریس، و لبه ها را فراموش می‌کنند.

 

در واقع واژن مانند یک بسته کلی است که از لبه های بیرونی تا دهانه رحم را شامل می‌شود. لبه ها در واقع واژن را پوشانده اند و مانند یک دروازه ورودی عمل می‌کنند که نسبت به تحریک جنسی هم حساس هستند. اندازه لبه ها به ویژه لبه های داخلی واژن، کاملا متفاوت است و در واقع دلیل تفاوت شکل اصلی واژن زنان

 

هم همین لبه های بیرونی است. مسلما زنان کمتر چیزی در مورد استانداردها و معیارهای سلامت و زیبایی در مورد واژن شنیده یا خوانده اند. اما آنچه که مهم است این است که اندازه آنها هر چقدر باشد می‌توانند مطمئن باشند که طبیعی و نرمال است.

 

این روزها به میمنت کلینیک های زیبایی و عمل های جراحی تهاجمی واژن زنان، مانند انواع لیزرهای روشن کننده و تنگ کننده واژن،زنان زیادی داوطلب شده اند که این مهمترین و خصوصی ترین عضو بدنشان را مورد عمل زیبایی قرار دهند. در واقع جراحان زیبایی و پلاستیک هم همین لبه های واژن را تحت جراحی قرار می‌دهند.

 

برای اینکه هر چه بیشتر بتوان بدن زن را شناخت نکات زیر را باید دانست.

 

هیچ سایز استانداردی درباره واژن زن وجود ندارد.

 

بیشتر زنان فکر میکنند که لبه های بیرونی باید بزرگتر و پفی تر باشد اما باید بدانید که لبه های داخلی واژن هم می‌توانند بزرگتر باشند پیشتر ها محققان باور داشتند که لبه های بیرونی اگر بیشتر از ۴ سانتی متر باشد غیرطبیعی است. اما در سال ۲۰۰۵ تحقیقات جامع انجام شده به این نتیجه رسید

 

که زنان در نهایت سلامتی می‌توانند لبه های درونی بیشتر از ۴ سانتی متر هم داشته باشند و هیچ دلیلی بر غیر طبیعی بودن نیست.

 

لبه های واژن اصلا لزومی ندارد که قرینه و هم شکل باشند.

 

هرچند برخی زنان لبه های برابر و هم شکل دارند اما اصلا شبیه و هم اندازه بودن لبه های واژن غیر طبیعی نیست.در برخی زنان لبه ها به هم نزدیک و جمع است و در برخی بیرون زده و باز. مهم نیست که شکل آنها چطور است اما هر دو وظیفه خودشان که تحریک جنسی و دور نگه داشتن باکتریها است به خوبی انجام می‌دهند.

 

طیف متنوعی از رنگ را باید انتظار داشته باشید.

 

لبه های داخلی می‌تواند به روشنی صورتی روشن یا تیرگی قهوه ای باشند. در واقع قسمت های مختلف لبه های یک واژن حتی می توانند رنگ های متنوعی داشته باشند. که معمولا لبه ها تیره تر از قسمت‌های دیگر است. هرچند دانستن این نکته لازم است که روشن بودن رنگ پوست لزوما به معنای روشن بودن واژن است.

 

نشانه هایی است که به پزشک رفتن را اجباری می‌کند.

 

احساس یا دیدن هر گونه نشانه غیر طبیعی مثل خارش، سوزش، تغییر رنگ، جوش، زخم و هر چیز دیگری که واژن را از شرایط طبیعی خارج کند رفتن به پزشک را اجباری می‌کند. گاهی در اثر زایمان یا ویژگی های ژنتیکی لبه های بیرونی آنقدر بزرگ اند که پوشیدن لباس زیر را سخت می‌کنند

 

باید از جراحی های زیبایی واژن برای شرایط بهتر استفاده کرد. متاسفانه سرطان لبه واژن هم از آن بیماری های عجیب و غریب است که این روزها مشاهده می‌شود و به همین منظور گرفتن آیینه و بررسی واژن هراز چند هفته مسئله مهمی است که خانم ها نباید دست کم بگیرند. این ناحیه به هر دلیل اعتقادی یا اخلاقی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و در نتیجه زنان از مهمترین عضو بدن خود اطلاع کمی دارند.

 

برای اینکه هم بدن خود را بهتر بشناسند و هم به مشکلاتی که در این ناحیه پیش می‌آیند واقف شوند و با مشاهده کوچکترین مورد غیر طبیعی درمان را شروع کنند.