پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنند

هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنند

هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنند

به گزارش پارس ناز و به نقل از شبکه خبری سی ان ان، با انتشار گزارشی به ده هواپیمایی اشاره شده که اکنون از سامانه هوایی اکثر کشورهای جهان خارج شده و دیگر در آسمان پرواز نمی گنند اما در زمان خود در زمره محبوب ترین ها بوده اند.

 

این شبکه خبری با اشاره به نظرات کارشناسی “دان هاگدام” از موزه هوایی سیاتل به ویژگی های هر یک از هواپیماها اشاره کرده است که در ادامه ایمیل می خوانید:

 

لاکهید ام -21
هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کننداین هواپیما جزو یکی از بهترین هواپیماهای جاسوسی بوده که در سال 1963 میلادی با برنامه ریزی سیا ساخته شده است. این هواپیما به عنوان یکی از سریع ترین وسایل حمل و نقل هوایی دارای سرنشین شناخته شده است.

 

دی سی – 10

هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنند

این هواپیما در سال 2014 میلادی پس از 43 سال کار از سال 1971 میلادی از رده خارج شد. این هواپیما ساخت امریکا “تری جت” به دلیل سه موتوره بودن معروف بوده است و برای پرواز در مسافت های طولانی مورد استفاده قرار می گرفته است.

 

وی -173
هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کننداین هواپیما که به “پن کیک پرنده” معروف بوده است در جریان جنگ جهانی دوم طراحی شد.

 

اچ – 4 هرکولس
هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کننداین هواپیما که حجیم بوده توسط صنایع امریکایی ساخته شده است. این هواپیما شش برابر هوایپمای دوران خود بوده است و به “قایق پرنده” مشهور بوده و قابلیت حمل 700 نفر را داشته است.

 

فیر چایلد سی -82
هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کننداین هواپیما اکنون در موزه هوانوردی اریزونا به نمایش گذاشته شده است. هواپیمایی دو موتوره از سوی نیروی هوایی امریکا در فاصله جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفته بود.

 

این هواپیما به دلیل حضور در فیلم “پرواز فوئنیکس” ساخته سال 1964 میلادی شناخته شده است که در آن به خلبانی “جیمز استوارت” در لیبی به پرواز درآمده بود.

 

کانویر مدل 118
هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنند

این هواپیما خودرویی پرنده بوده که در دهه 40 میلادی وجود داشته است. در سال 1947 میلادی مورد ازمایش قرار گرفت اما هیچ گاه به مرحله تولید انبوه نرسید چرا که پس از فرود آمدن آسیب دیدن و سوخت محدودی برای پرواز داشت.

 

تیلور 3
هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کننددر سال 1968 میلادی چندین خودروی هوایی مدل تیلور ساخته شد گرچه هیچ گاه به معرض نمایش عموم در نیامد. بعدا طراح آن اذعان کرد که این خودروی پرنده دست و پاگیر و غیر قابل پرواز جدی بوده است.

 

سیکورسکی آر-4
هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کننداین خودرو در مدرسه بالگرد در آندوور انگلیس در سال 1945 میلادی آزمایش شد. اگرچه یک هواپیما نبود اما نخستین تولید انبوه بالگرد بود و در نیروی هوایی امریکا و نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا و نیوری دریایی آن کشور مورد استفاده قرار گرفت.

 

دی سی -2
هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنندداگلاس دی سی -2 یکی از محبوب ترین هواپیماهای نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا بوده است.

 

کنکورد
هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنندبدون شک نمی توان فهرست هواپیماهای بازنشسته محبوب را بدون کنکورد به پایان برد. هواپیمای مافوق صوتی که در اکتبر 2003 میلادی آخرین پروازش را تجربه کرد.

 

این هواپیما مسیر نیویورک به لندن را در بازه زمانی سه ساعت و بیست دقیقه می پیمود.

 

 

Loading...
ازدواج و شب زفاف دختر جوان با پدرش (دختری که با پدرش ازدواج کرد و باردار شد)
ازدواج و شب زفاف دختر جوان با پدرش (دختری که با پدرش ازدواج کرد و باردار شد)
مشاهده بیشتر