پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

واکسن آکنه به زودی در جهان عرضه خواهد شد

واکسن آکنه به زودی در جهان عرضه خواهد شد

واکسن آکنه به زودی در جهان عرضه خواهد شد 

جوش هاي آکنه مثل کابوسی برای زنان و زیبایی آنها بوده هست،و همۀ وقت} راه هاي بسیاری را برای از بین بردن این جوش ها انجام می دهند. امروزه بیماران زیادی میباشند که با جوش و آکنه دست و پنجه نرم می‌ کنند و به همین علت دچار استرس می شوند. داروها و درمان‌هایي هم که در حال حاضر برای این بیماری پوستی وجود دارند تنها تسکین‌ دهنده میباشند و به طور کامل و قطعی آنها را بهبود نمی‌بخشند.

 

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا مشغول ساخت واکسن جدیدی برای آکنه میباشند و طبق برنامه‌ریزی‌هاي صورت گرفته در سال‌هاي آینده آزمایش‌هاي بالینی آنها آغاز میشود. آکنه یکی از چالشی‌ترین مشکلاتی هست که بعد از بلوغ گریبانگیر نوجوانان می‌ شود. طبق آمار ارائه‌شده از سوی مرکز ملی خدمات بهداشت انگلیس اسکاتلند و ولز حدود 80 درصد افراد بین 11 تا 30 سال جهان از مشکل آکنه رنج میبرند.

 

 به گزارش پارس ناز از آنجایی که آکنه به علت نوعی باکتری ایجاد میشود که در طول زندگی همراه انسان هست، محققان تاکنون پیروز به ساخت واکسنی برای آن نشده‌اند. این باکتری عامل بروز آکنه، نوعی پروتئین سمی روی پوست ترشح می کند که موجب تشکیل آکنه میشود.

 

پژوهشگران به تازگی آنتی‌بادی جدیدی برای مقابله با این پروتئین سمی کشف کرده‌اند. این پروتئین سمی باعث التهاب روی پوست شده که در قالب آکنه روی پوست بدن ظاهر می‌ شود.

 

در واقع واکسن ساخت شده، بدون آسیب به پوست از اثرات میکروب‌هاي ناشی از آکنه پیش گیری می‌ کند. این واکسن درحال حاضر مرحله ساخت را به پایان رسانده و طی دو سال آینده آزمایش‌هاي بالینی آن آغاز می‌ شود.محققان برای آزمایش‌هاي نخست این واکسن، از پوست شماری از بیماران مبتلا به آکنه مشابه‌برداری و واکسن را روی آن بررسی کرده‌اند که نتایج رضایت‌بخش بوده هست.

 

 

Loading...
اوضاع زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن
اوضاع زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن
مشاهده بیشتر