پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

سه خاصیت اصلی ورزش یوگا را بدانید

سه خاصیت اصلی ورزش یوگا را بدانید

سه خاصیت اصلی ورزش یوگا را بدانید 

ورزش یوگا به تناسب اندام و آرامش ذهنی افراد کمک زیادی می کند که در همۀ جای جهان نیز این ورزش رواج دارد. به شما سه خاصیت اصلی این ورزش را معرفی می کنیم. یوگا می تواند قدرت و انعطاف‌پذیری بدن را افزایش دهد و بیش از تعداد زیادی از ورزش‌هاي دیگر در حفظ سلامتی تاثیرگذار هست.

 

تعداد زیادی از پزشکان بر بیماران خود پیشنهاد میکنند تا ورزش یوگا را انجام دهند.یوگا فواید زیادی دارد که می تواند در افزایش سلامت بدن تاثیرگذار باشد، ۳ فایده اصلی یوگا عبارتند از:

 

۱- افزایش قدرت بدن:
یوگا فراتر از انجام تنها چند حرکت کششی هست. در این ورزش اضافه بر انعطاف‌پذیری قدرت بدنی نیز مهم هست و به تدریج قدرت عضلات افزایش پیدا می کند.

 

۲- تحریک قسمت پاراسمپاتیک سیستم عصبی:
سیستم عصبی بدن به قسمت پاراسمپاتیک و سمپاتیک تقسیم می شود. قسمت پاراسمپاتیک در زمانی که ما در حال استراحت هستیم و میزان کورتیزون بدن کمتر میشود، عمل میکند. از قسمت سمپاتیک بدن اکثر بهره گیری میشود زیرا ما معمولا با استرس و فعالیت زندگی می کنیم. در صورتی که ما مدیتیشن انجام دهیم و بر روی تنفس تمرکز کنیم قسمت پاراسمپاتیک فعال میشود و بدون آرامش بیشتری پیدا میکند.

 

۳- آرام کردن عضله سوئز
 به گزارش پارس ناز سوئز عضله بلندی هست که دو طرف ستون فقرات قرار دارد. این ماهیچه ممکن هست مشکلات زیادی ایجاد کند یوگا میتواند از این مشکلات بکاهد در صورتی که این عضله دچار انقباض شود در قسمت کمر دردهای مزمن ایجاد می شود.

 

منبع: ایسنا

 

 

مطالب جنجالی سایت

تصاویر توریست های مست لخت و برهنه در سوپرمارکت
تصاویر توریست های مست لخت و برهنه در سوپرمارکت
مشاهده بیشتر